Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak stworzyć kącik na kawę w stylu japandi? Porady

artykuł zewnętrzny

Szukasz wyciszenia po ciężkim dniu? A może chcesz zaaranżować spotkanie ze znajomymi przy filiżance dobrej kawy? Pomyśl o zorganizowaniu przestrzeni relaksacyjnej w zacisznym punkcie mieszkania i zaprojektuj ją w zgodzie z harmonijnym stylem japandi. Dowiedz się, jak to zrobić z wykorzystaniem mebli rodzimej produkcji i dekoracji dostępnych na targach staroci. Oto krótki poradnik!

Jak stworzyć kącik na kawę w stylu japandi? Porady
Jak stworzyć kącik na kawę w stylu japandi? Porady
Golddoor

Czym jest styl japandi?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest właściwie estetyka japandi i dlaczego ten trend zyskuje coraz większe uznanie wśród projektantów. Nazwa odnosi się do słowa Japonia (ang. Japan) oraz do popularnego stylu skandynawskiego zwanego scandi. Mieszanka ta idealnie łączy założenia obu stylistyk i charakteryzuje się: surowością form, stosowaną kolorystyką, minimalizmem oraz zamiłowaniem do materiałów naturalnych. Co więcej, ze sztuki i kultury orientalnej czerpie przywiązanie do elementów retro, przywodzących na myśl nieuchronność i piękno przemijania. Wartości te są ściśle powiązane z filozofią wschodu i z łatwością trafiają do serc Europejczyków, którzy w równym stopniu cenią antyki, jak i nowoczesne trendy wnętrzarskie.

Czego potrzebujesz, aby stworzyć strefę relaksu w stylu japandi?

Okrągły stolik kawowy z lameli
Okrągły stolik kawowy z lameli
Golddoor

Przekonuje Cię połączenie harmonii ze skandynawską funkcjonalnością? W takim razie zaplanuj aranżację komfortowego kącika kawowego. Sprawdź, jakie elementy wpisują w styl japandi i stwórz idealne miejsce na relaks i spotkania ze znajomymi. Oto wskazówki, jak to zrobić!

Okrągły stolik kawowy z lameli

Z pewnością nie możesz zapomnieć o nowoczesnym stoliku kawowym. Drewniany model sprawdzi się w tej roli najlepiej! Będzie nie tylko trwały, ale jednocześnie wniesie do wystroju element natury. Japońsko-skandynawski szyk lubi formy obłe, dlatego postaw na projekt o okrągłym blacie. Aby znaleźć odpowiedni mebel, nie musisz zamawiać go wprost z Japonii, czy Szwecji. Sprawdź stolik kawowy Borneo z ozdobnymi lamelami i przekonaj się, że na polskim rynku również można znaleźć doskonałe propozycje.

Fotele lub sofa z niskim oparciem

W kulturze dalekowschodniej przez wieki nie stosowano siedzisk podwyższanych. Siadano na tradycyjnych matach tatami, rozłożonych na podłodze. Z tego względu stoły były raczej niskie, a gdy do Japonii zawitały meble holenderskie, również przerobiono je na modele o mniejszej wysokości. Do dzisiaj tendencja ta widoczna jest w nowoczesnych trendach inspirowanych dawnymi dziejami Kraju Kwitnącej Wiśni. Aby wpasować się w modę japandi, wybierz fotele lub wygodną sofę z obniżonym oparciem. Warto postawić na projekty w jasnych kolorach z obiciem z naturalnych włókien, np., lnu lub juty.

Dekoracje w typie japandi

Przejdźmy do dekoracji! W Twoim kąciku nie powinno być ich zbyt wiele. W przeciwnym wypadku zakłóciłoby to ideę minimalizmu pochodzącą rodem ze Skandynawii. Postaw na antyki lub przedmioty postarzane - ozdoby tego typu oddają japońskiego ducha wabi-sabi, który uczy, aby dostrzegać urok w niedoskonałości. Wedle naszej propozycji możesz ustawić wiekowy wazon z suszonymi kwiatami na stoliku kawowym - to kolejny symbol przemijania, który poświadcza, że kres egzystencji nie musi być pozbawiony piękna. Dodatkowo na ścianie w pobliżu warto zawiesić prostą grafikę, np. z akwarelą prezentującą górę Fuji.

Japońska ceramika

Przy serwowaniu kawy i deseru nie może zabraknąć gustownej porcelany. Aby dopasować jej styl do estetyki japandi, wybierz ceramikę inspirowaną Japonią. Dzięki temu postawisz ostateczny, wyrazisty akcent, podkreślający atmosferę całej aranżacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak stworzyć kącik na kawę w stylu japandi? Porady