Jak wybrać fotel gamingowy?

sponsorowany

Doświadczeni gracze komputerowi wiedzą, jak duże znaczenie ma odpowiedni fotel gamingowy. Ale co w tym przypadku znaczy „odpowiedni”? Po czym rozpoznać, że dany model pozwoli na wielogodzinne sesje w wirtualnym świecie bez obudzenia się z bólem karku następnego dnia?

Jak wybrać fotel gamingowy?
Jak wybrać fotel gamingowy?
Egroexpert

Kiedy poruszamy się po wirtualnej przestrzeni, na te kilka godzin zapominamy o pozawirtualnej rzeczywistości, w tym o potrzebach naszego ciała. Wielogodzinne spędzanie czasu w pozycji siedzącej obciąża kręgosłup, a skupione na obsłudze pada do gier nadgarstki i łokcie aż proszą się o uraz. Dlatego jeśli gry komputerowe to twoje życie z którego nie zamierzasz rezygnować ani go ograniczać, zainwestuj w fotel gracza.

Ergonomiczny fotel z poduszkami

Dobry fotel to taki, którego wyprofilowanie umożliwia prawidłowe ułożenie pleców. Jednocześnie powinien to być model dbający o dwa najbardziej narażone na urazy odcinki kręgosłupa: lędźwiowy i kark. Kupując fotel gamingowy zwracajmy uwagę, czy wyposażony jest w specjalnie wyprofilowane poduszki w okolicy lędźwiowej i poduszkę dla mięśni karku w miejscu zagłówka. Takie zabezpieczenia uchronią nas przed bólem karku i szyi po wielogodzinnej grze.

Antypoślizgowe podłokietniki

Podłokietniki to bardzo ważny element fotela biurowego. Gwarantują optymalne podparcie przedramion, zmniejszają obciążenie kręgosłupa i barków. Powinny być wykonane z materiału odpornego na odkształcenia, dzięki czemu będziemy mogli z niego korzystać latami.

Fotel zapewniający relaks

Niektóre modele foteli gamingowych, takie jak fotel Huzaro, posiadają dodatkową funkcję bujania. Opcja umożliwia przechylenie oparcia pod preferowanym kątem i kojące, relaksujące bujanie. Ta funkcja nie tylko znacząco zwiększa komfort korzystania z fotela, ale także działa prozdrowotnie na nasz organizm – tego rodzaju „bujanie” zmniejsza napięcie mięśni i zapewnia lepsze krążenie krwi. Fotele Huzaro i inne krzesła gamingowe stworzone wprost z myślą o graczach komputerowych znajdziesz np. w ErgoExpert: https://www.ergoexpert.pl/dom/fotele-dla-graczy-gamingowe.

Fotel na kółkach

Osób spędzających dużo czasu przed komputerem nie trzeba przekonywać, że fotele z kółkami są znacznie wygodniejsze niż te bez nich. Pozwalają szybko odsuwać się i przysuwać do biurka, a nawet „podjechać” na krótkim dystansie po potrzebny przedmiot. Wiele osób jednak obawia się foteli na kółkach, widząc oczami wyobraźni zarysowaną podłogę. Na szczęście fotele nowej generacji wyposażone są w bardzo miękkie kółka, które nie uszkodzą naszej podłogi.

Przewiewna tapicerka

Tapicerka to nie tylko kwestia estetyki. Oczywiście dobrze jeśli jej kolor odpowiada naszym upodobaniom, jednak przede wszystkim powinna być funkcjonalna. W przypadku fotela powinna to być tkanina, która umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jeśli już zdecydujesz się na wysokiej klasy fotel gamingowy, oczywiście nie musisz ograniczać jego użytkowania wyłącznie do gier. Taki fotel ułatwi ci wykonywanie pracy zdalnej, uczestnictwo w lekcjach online czy korzystanie z mediów społecznościowych.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać fotel gamingowy?