Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?

artykuł zewnętrzny

Wybór sofy do mieszkania to jedna z najważniejszych aranżacyjnych decyzji. Duży mebel wypoczynkowy, często umiejscowiony w centrum pomieszczenia, może stać się sercem sypialni, salonu lub gabinetu. Nie zapominaj jednak, aby przy jego wyborze kierować się względami praktycznymi - dobrze dobrana kanapa będzie Ci służyć przez wiele lat.

Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?
Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?
Dutchhouse

Kanapa do salonu. Jak spędzasz wolny czas i jak często masz gości?

Pokój dzienny to miejsce zasłużonego odpoczynku, dlatego Twoje meble powinny dawać Ci maksimum wygody. M.in. dlatego tak chętnie wybieramy sofy narożne. Dodatkowe miejsce na tzw. narożniku pozwala odpocząć nogom oraz uciąć upragnioną drzemkę. Dzięki niemu możesz komfortowo oddawać się oglądaniu telewizji lub czytaniu książki, bez dodatkowego obciążania łydek i ud.

Dodatkowa przestrzeń do siedzenia przyda się również wtedy, gdy odwiedzą Cię goście. Krótka i mała sofa pomieści 2-3 osoby - to raczej niewiele. Wyobraź sobie, że odwiedza Cię choćby najbliższa rodzina - może być ciasno, prawda? Kanapa narożna daje znacznie więcej możliwości, nawet jeśli pomieszczenie nie jest zbyt długie. Ustawiona w kącie pokoju pozwala rozsądnie wykorzystać dostępne miejsce.

Skoro już jesteśmy przy gościach - uwzględnij kwestię dodatkowego miejsca do spania. Designerskie kanapy na nóżkach prezentują się bardzo interesująco, ale nie mają dodatkowych funkcji. Z kolei sofa narożna rozkładana umożliwi Ci przyjęcie gości na noc lub okazjonalną wyprowadzkę z sypialni. Taki mebel bywa też rozwiązaniem dla rodzin, dla których salon jest jednocześnie miejscem do spania. Jeśli Twoje dzieci mają własne pokoje, a Ty śpisz w pokoju dziennym, kanapa narożna rozkładana to idealny wybór.

Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?
Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?
Dutchhouse

Ciekawym pomysłem jest zaopatrzenie mieszkania w kanapę modułową, którą możesz konfigurować na różne sposoby. To świetny wynalazek dla osób, które są kreatywne lub lubią zmiany. Kanapa modułowa jest łatwa do przemodelowania - można ją skracać i wydłużać oraz zmieniać położenie poszczególnych elementów. Warte przemyślenia, prawda?

Kanapa do sypialni. Idealna do pokoju dziecięcego

Jeśli masz wydzieloną dla siebie sypialnię, prawdopodobnie zdecydujesz się na klasyczne łóżko. Jeśli jednak korzystasz z pokoju wielofunkcyjnego, zainteresuj się sofami z funkcją spania. Kanapy narożne rozkładane pozwalają zaoszczędzić miejsce, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. 

Świetnie nadają się do pokojów dzieci i nastolatków. Pokój jest dla nich jednocześnie sypialnią, przestrzenią do nauki i zabawy oraz miejscem przyjmowania kolegów i koleżanek. Pościel można schować, kanapę złożyć i swobodnie zapraszać gości. Na złożonej sofie dzieci mogą odpoczywać i odrabiać lekcje.

Kanapa do gabinetu. Designerski mebel dekoracyjny (i nie tylko)

Jeśli dysponujesz gabinetem, w nim również możesz postawić kanapę. Elegancka sofa skórzana lub wyściełana miękką tkaniną może stać się Twoim ulubionym miejscem na przerwę lub siedziskiem do przyjmowania kontrahentów. Nie musi to być kanapa rozkładana - wręcz wskazane jest, aby była to sofa na wysokich nóżkach.

Wybierz taką, która będzie odzwierciedlała to, czym się zajmujesz. Ekskluzywna kanapa skórzana podkreśli Twoją przedsiębiorczość i profesjonalizm, a designerska mała sofa w nieoczywistym kolorze będzie dobrą wizytówką projektanta lub stylisty.

Większe kanapy rogowe lub proste mogą być wykorzystane w rozmaitych poczekalniach - prezentują się lepiej niż krzesła, są bardziej przytulne i umilają czas klientom. Możesz też połączyć kilka rodzajów mebli: postaw kilka krzeseł, a oprócz nich sofę narożną lub fotele. Obcy sobie ludzie zwykle chętniej korzystają z oddzielnych siedzisk, ale pozostaw im przyjemny wybór i miłe wizualne doznania.

Gotowy na zakupy? Powodzenia!

Podczas wyboru sofy kieruj się wszystkimi funkcjami, jakie powinna pełnić w danym pomieszczeniu. Czy będzie to rozkładana kanapa narożna, czy raczej awangardowa sofa dekoracyjna - podejmij decyzję dopasowaną do swoich potrzeb.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaką sofę wybrać do salonu, sypialni i gabinetu?