Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie są najczęściej wybierane pokrycia dachowe?

artykuł zewnętrzny

Wykończenie dachu budynku powinno jednocześnie współgrać z estetyką całej posesji, a także chronić wnętrze domu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewnić mu odpowiednią izolację termiczną. Inwestorzy mają obecnie wiele różnorodnych materiałów wykończeniowych do wyboru. Które z nich są najchętniej wybierane i czym się kierować, podejmując decyzję o tym, czym pokryje się dach?

Jakie są najczęściej wybierane pokrycia dachowe?
Jakie są najczęściej wybierane pokrycia dachowe?
Balex

Jakie są najchętniej wybierane rodzaje pokryć dachowych?

Jak zostało wspomniane wyżej, jest wiele możliwości wykończenia dachu. Do materiałów, które najchętniej są wybierane przez inwestorów, z pewnością zaliczają się różne rodzaje dachówek ceramicznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to materiał tradycyjnie wykorzystywany do wykańczania dachów od setek lat. Jednak to nie jedyna opcja. Od jakiegoś czasu w niektórych regionach kraju ponownie stają się popularne dachy pokrywane trzciną czy gontem. Pozwalają one bowiem zachować spójny charakter budynków położonych w określonym miejscu.

Z uwagi na coraz lepszą jakość i szerszą dostępność coraz większą popularność cieszy się również blacha na dach. Wykonane z niej produkty są specjalnie zabezpieczane, by nie korodowały i były odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Podobnie jak dachówka pozwalają także na zachowanie wysokiej estetyki budynku i można je dopasować pod względem wyglądu czy koloru do ogólnego stylu, w jakim urządzona jest cała posesja.

Pokrycia wykonane z blachy – co inwestor ma do wyboru?

W przypadku pokryć dachowych istnieje kilka rodzajów do wyboru. Jednym z ciekawszych rozwiązań są płaskie panele na rąbek, które doskonale sprawdzają się do wykończenia dachów budynków o przeznaczeniu mieszkalnym. Dobrze komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi bryłami budynków. Chętnie wykorzystywane są między innymi na osiedlach domków jednorodzinnych. Popularnym rozwiązaniem jest też blachodachówka, która jest wybierana przez osoby, które chcą, aby dach wyglądał jak pokryty klasyczną dachówką, ale jednocześnie szukają lżejszego pokrycia dachowego. Blachodachówka nie obciąża bowiem konstrukcji budynku tak jak ceramika dachowa. Oprócz wyżej wymienionych do krycia dachów producenci oferują także blachę falistą i trapezową.

Czym się kierować, wybierając pokrycie dachu?

Wybór pokrycia dachu najlepiej skonsultować z projektantem i wykonawcą, zwłaszcza jeśli dochodzi do zmiany starego pokrycia na nowe. Może bowiem się okazać, że jego waga będzie inna niż dotychczas. Trzeba też zwrócić uwagę na estetykę budynku, by pokrycie pasowało do jego stylistyki. Warto też zapoznać się z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, gdyż jak już zostało wspomniane, w niektórych regionach wykorzystuje się określone rodzaje pokrycia. Kolejną kwestią jest przeznaczenie budynków. W przemysłowych częściej stosuje się blachę falistą czy trapezową. W domach mieszkalnych o wiele częściej stosowane są panele z blachy lub blachodachówka.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie są najczęściej wybierane pokrycia dachowe?