Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kasety ścienne – szybki sposób na zabudowanie hal przemysłowych.

sponsorowany

Budowa dużych obiektów, takich jak hale przemysłowe czy przemysłowo-magazynowe, często wiąże się z dużym naciskiem na szybkie tempo prac budowlanych oraz nieprzekraczanie założonego budżetu. Dlatego popularnością w tym segmencie cieszą się materiały budowlane, które pozwalają na szersze zastosowanie, uproszczenie i skrócenie prac na różnych etapach inwestycji oraz wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie. Jednym z nich są nowoczesne, metalowe kasety ścienne, które świetnie sprawdzają się nie tylko jako materiał do szybkiej zabudowy ścian. Co warto o nich wiedzieć?

Kasety ścienne – szybki sposób na zabudowanie hal przemysłowych.
Kasety ścienne – szybki sposób na zabudowanie hal przemysłowych.
Blachy Pruszyński

1.   Kasety ścienne produkowane są z blachy stalowej tłoczonej na zimno, obustronnie ocynkowanej, czym przypominają stosowany na wielu budowach profil trapezowy. Podobnie jak on wyróżniają się małą wagą i nieprzeciętną wytrzymałością, a poszczególne modele kaset różnią się szerokością oraz wysokością przetłoczenia (im wyższy profil, tym większa odporność na przeciążenia). Warto postawić na produkty od renomowanych na rynku dostawców produktów stalowych, jak np. firmy Blachy Pruszyński, znanej z oferowania produktów o najwyższej jakości oraz ze zrozumienia wymagań, jakie stawia się budowlanym produktom inwestycyjnym.

Kasety ścienne
Kasety ścienne
Blachy Pruszyński

2.   Kasety ścienne pełnią wiele funkcji, choć najczęściej sprowadza się ona do estetycznego przykrycia materiału izolacyjnego budynku (wnętrze kasety pozwala na umieszczenie w niej materiału izolacyjnego), dzięki czemu poprawiają się parametry termiczne i dźwiękochłonność budynku. Profile o wysokim przetłoczeniu są również wykorzystywane jako elementy konstrukcyjne. Perforowane kasety ścienne są z kolei wykorzystywane w budynkach, w których panuje wysoka wilgotność, jak na przykład obiekty basenowe.

3.   Zastosowanie kaset ściennych pozwala na przyspieszenie prac na budowie, montaż jest prosty, a kasety można wykorzystać na różne sposoby montując je na zewnątrz lub od środka, zarówno w poziomie i pionie. Mocuje się je do słupów podporowych ze stali lub innych materiałów za pomocą łączników samowiercących i taśmy uszczelniającej. Jedynie w przypadku montażu w pionie trzeba zastosować dodatkowe łączniki spajające ze sobą kasety. 

Warto dodać, że kasety ścienne dostępne są w różnych powłokach ochronno-dekoracyjnych, co w połączeniu z niewidocznymi elementami montażowymi pozwala na stworzenie ciekawego efektu wizualnego, jakiego wymaga się od niektórych obiektów (np. hal sportowych, handlowych czy obiektów użyteczności publicznej).

Kaseta ścienna
Kaseta ścienna
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Kasety ścienne – szybki sposób na zabudowanie hal przemysłowych.