Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawalerka dla singla – jak ją urządzić?

artykuł zewnętrzny

Kawalerki mierzą zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powierzchni. Mimo niewielkich rozmiarów przestrzeń daje spore możliwości aranżacyjne. Single zamieszkujący kawalerki mogą urządzić je w konkretnym stylu, stawiając na połączenie funkcjonalności, komfortu i estetyki. Przedstawiamy pomysły na aranżacje, które zainspirują Cię podczas urządzania swojego mieszkania.

Kawalerka dla singla – jak ją urządzić?
Kawalerka dla singla – jak ją urządzić?
Obido

Nowoczesna kawalerka typu studio

Współcześnie kawalerki projektowane są w stylu studio. Domownik ma dostęp do dwóch oddzielnych pomieszczeń, na które składa się salon z aneksem kuchennym i łazienka. Takie rozwiązanie posiadają m.in. nowe mieszkania w Warszawie i zdaniem wielu są one idealne dla singli. Kawalerkę typu studio urządzić można w stylu minimalistycznym. Szaro-białą kolorystykę warto wykorzystać przy wyborze mebli kuchennych, tekstyliów oraz farb do ścian. Zamiast dużego łóżka, lepiej postawić na rozkładaną kanapę, która będzie jednocześnie miejscem do przyjmowania gości. Dobrze postawić także na ponadczasowe dodatki – metalowe lampy, świeczniki oraz szklany stolik kawowy stworzą spójną aranżację wnętrza. Aby oddzielić przestrzeń kuchenną od wypoczynkowej, do kawalerki wstawić można wąski stół i krzesła barowe. Nie można zapomnieć również o dużej szafie na ubrania z lustrem.

Jak urządzić przytulną kawalerkę?

Zwolennicy przytulnych wnętrz mogą urządzić swoją kawalerkę nieco inaczej. Zamiast surowego szkła i metalu, w ich mieszkaniu nie może zabraknąć drewna oraz ciepłych koców, poduszek i lamp. Na podłodze w łazience i salonie dobrze położyć miękki dywanik, a kanapę przystroić dużą ilością poduszek i pledów. Zamiast zimnych płytek, na podłodze warto położyć panele. Ważny będzie także dobór mebli, gdzie królować powinno naturalne drewno. Komoda na ubrania posłuży za stojak na telewizor, a mały stolik kuchenny sprawdzi się jako miejsce dla dekoracyjnego bieżnika i świeczek. Wolne przestrzenie między meblami można uzupełnić żywymi roślinami i stojącymi lampami. W kawalerce warto mieć też miękkie pufy, które posłużą za siedziska dla gości.

Rozwiązania, które warto mieć w mieszkaniu

Podczas planowania wnętrza dobrze pamiętać o jego niewielkich rozmiarach. Kawalerki warto wyposażyć w rozwiązania, które optycznie zwiększą dostępną przestrzeń i pozwolą w szybkiej zmianie aranżacji. W końcu raz zaprojektowany wystrój nie musi zostać z domownikiem na wieki. Jakie rozwiązania zastosować podczas urządzania kawalerki?

  • Meble modułowe. Rozwiązanie to pozwala skonfigurować zestaw mebli szyty na miarę mieszkania. Meble umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni kawalerki. Możliwość wymiany blatów, szafek i uchwytów pozwala z kolei na szybką zmianę wystroju wnętrza.
  • Jasna kolorystyka ścian. Warto zastosować ją w kawalerkach położonych po północnej stronie budynku ze słabym dostępem do światła dziennego. Pomieszczenie będzie wydawać się wówczas większe niż w rzeczywistości.
  • Wysokie lustro. Można zamontować je w salonie lub w pobliżu drzwi wejściowych. Lustro od sufitu do podłogi optycznie powiększy kawalerkę, jednocześnie pełniąc praktyczną funkcję.

Kawalerka dla singla może być urządzona dowolnie. Oprócz wyboru konkretnego stylu aranżacji, warto pamiętać również o praktycznych rozwiązaniach. Odpowiednio dobrane meble i dodatki sprawią, że nawet najmniejsze wnętrze stanie się komfortowym miejscem do życia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kawalerka dla singla – jak ją urządzić?