Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?

AZ

Okres ograniczonych wyjść z domu spowodowany pandemią COVID-19 to doskonały mo-ment, aby wreszcie wyremontować dom. Jeśli wynikające z remontu koszty chcesz sfinanso-wać kredytem, podpowiemy, jak wybrać ten najlepszy.

Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?
Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?
Santander

Na skutek pandemii COVID-19 Polacy znacząco ograniczyli wyjścia z domów, zwłaszcza kiedy jesienią i zimą liczba zachorowań zaczęła dynamicznie rosnąć. Choć takie realia nie napawają optymizmem, warto poszukać w nich pozytywów. Okres ograniczonej aktywności towarzyskiej to doskonały moment, aby wreszcie zrobić to, na co zazwyczaj nie starczało czasu – gruntownie uporządkować szafy i pawlacze, wysprzątać miejsca, które omijałeś dotąd szerokim łukiem lub… wyremontować dom.

Skąd wziąć pieniądze na remont?

Jeśli nie jesteś w stanie sfinansować remontu z oszczędności lub bieżących środków, rozważ sięgnięcie po kredyt na remont domu. Dostosowując wysokość rat do własnych możliwości finansowych, nie obciążysz nadmiernie budżetu i zrealizujesz swój cel – metamorfozę własnych czterech kątów.

Kredyt gotówkowy, czyli…?

Kredyt gotówkowy to kredyt przeznaczony dla osób fizycznych. Pozyskane z niego środki możesz przeznaczyć na dowolny cel: remont mieszkania lub domu, zakup nowych mebli czy wymarzonego sprzętu audio. Dużą zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość szybkiego pozyskania środków (pieniądze mogą znaleźć się na twoim koncie nawet w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku), minimum formalności oraz możliwość elastycznego dostosowania wysokości raty do możliwości finansowych wnioskującego.

Jak wybrać kredyt, żeby… nie żałować?

Dobry kredyt gotówkowy powinien łączyć niskie koszty z wygodą pożyczania i szybką obsługą wniosku. Dodatkowym walorem, zwłaszcza dla niektórych osób, będą także dodatkowe świadczenia dostępne dla kredytobiorców. Może to być np. przydatny na co dzień pakiet assistance z usługami medycznymi i pomocą techniczną. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego produktu, dokładnie przeanalizuj oferty poszczególnych banków, zwracając uwagę przede wszystkim na:

  • koszty, nie tylko odsetek. Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wartość odsetek. Niska nie oznacza jednak, że kredyt okaże się najtańszy. Poza odsetkami banki często pobierają od kredytobiorców także dodatkowe opłaty, np. prowizję czy koszt ewentualnego ubezpieczenia. Dopiero ich suma precyzyjnie określi, ile kosztuje kredyt. Aby wyeliminować konieczność samodzielnego wyliczania dodatkowych opłat, sprawdź, jaką wartość przybiera RRSO kredytu, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa. To właśnie ten parametr dokładnie odpowie na pytanie, ile w praktyce zapłacisz za każdą pożyczoną złotówkę;
  • możliwość pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu. Zwłaszcza dziś, w czasach pandemii COVID-19 możliwość realizacji całej procedury kredytowej przez internet to wielka zaleta. Porównując poszczególne propozycje, upewnij się, że online będziesz mógł nie tylko złożyć wniosek, ale także sfinalizować proces i zawrzeć umowę;
  • tempo wypłaty środków. Jeśli zależy ci na tym, aby pieniądze z kredytu zasiliły twoje konto jak najszybciej, znajdź bank, który weryfikuje wnioski i wypłaca środki nawet w ciągu 24 godzin od momentu wysłania wniosku;
  • dodatkowe świadczenia przydatne na co dzień. Atrakcyjne ubezpieczenie assistance z pakietem świadczeń medycznych i technicznych w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń okaże się nieocenionym wsparciem. Zawierając umowę przy okazji umowy kredytu, zapłacisz za nie mniej, niż kupując polisę niezależnie.

Kredyt gotówkowy to świetny sposób na sfinansowanie remontu mieszkania. Pod warunkiem, że twoje możliwości finansowe umożliwiają terminową spłatę rat. Podejmując pochopną, impulsywną decyzję, narażasz się na długofalowe konsekwencje w postaci zadłużenia i przykrych konsekwencji takiego stanu rzeczy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kredyt na remont w domu – jak wybrać, co warto wiedzieć?