Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kredyt na własne M

sponsorowany

Niezmiennie w Polsce rynek mieszkaniowy związany jest z kredytami hipotecznymi. Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup lokum za gotówkę, a szereg innych nawet nie stara się o pieniądze z banku. Niewątpliwie wymagania dotyczące wysokiego wkładu własnego, fakt, że zobowiązanie będzie nam towarzyszyć przez kolejnych kilkadziesiąt lat oraz niepewność zatrudnienia, sprawiają, że poszukiwanie dobrego kredytu może być trudne. Z drugiej strony widać wyraźnie, że buduje się coraz więcej, a ofert z rynku wtórnego również nie brakuje. Jak więc znaleźć idealny kredyt hipoteczny, który nie będzie dużym obciążeniem?

Kredyt na własne M
Kredyt na własne M
Extradom

Dobry kredyt dla zaradnych

W poszukiwaniu ofert warto sprawdzić kredyt hipoteczny Direct.Money. Ten praktyczny ranking pokaże, jakie są propozycje banków, pomoże znaleźć najlepszą opcję, a także pozwoli dokonać wstępnej selekcji. To o tyle ważne, że w jednym miejscu otrzymujemy zestawienie najważniejszych graczy na rynku i szybko możemy się przekonać, jak duże są między nimi różnice. W efekcie wcale nie musimy przepłacać, skoro w innym miejscu zapłacimy mniej.

Kredyt hipoteczny to specjalny rodzaj zobowiązań. Musi być przeznaczony na zakup nieruchomości, budowę domu, zakup działki pod budowę domu czy remont, a jego zabezpieczenie stanowi hipoteka. W większości przypadków klienci otrzymują więc od banków dość duże sumy pieniędzy i w kolejnych latach je zawracają wraz z odsetkami. Bardzo często takie zobowiązanie towarzyszy Polakom przez 20, 30 lat, więc warto dokładnie przemyśleć, na co się zgadzamy.  

Kredyt długoterminowy

Niewątpliwie kredyt hipoteczny jest drogi, ale jest też jedyną opcją, gdy chce się mieć swoje mieszkanie lub dom. Po drugie, przy jego zaciąganiu warto mieć także świadomość wszystkich jego kosztów. Poza tym niezależnie czy kredyt jest wypłacany jednorazowo, czy w transzach, musimy mieć odpowiednią zdolność kredytową. To swoista kalkulacja możliwości spłaty pożyczki wraz z naliczonymi odsetkami. Pod uwagę będą wzięte miesięcznie dochody (stałe i zmienne) z wybranego okresu. Bardziej wiarygodne dla banku są oczywiście osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Poza tym weryfikacji zostanie podany posiadany wkład własny, zdolność kredytowa oraz wyciągi z konta. Bank również sprawdzi dane w Biurze Informacji Kredytowej i tym samym oceni naszą wiarygodność jako kredytobiorcy. Wszelkie inne zobowiązania jak pożyczki, leasingi, alimenty zmniejszają naszą zdolność kredytową.

Koszty kredytu hipotecznego

Obecnie banki wymagają od klientów wkłady własnego na poziomie 20% wartości kupowanej nieruchomości. To w pewien sposób świadczy o wiarygodności klienta i jest informacją, że będzie on spłacać kredyt. Są oczywiście banki, które oferują kredyty z 10% wkładem własnym, a druga taka sama część jest ubezpieczona. Warto jednak wiedzieć, że w tym wypadku będziemy ponosić dodatkowe koszty, dopóki nie spłacimy 80% salda kredytu. Wkładem własnym mogą być nie tylko środki na lokacie, rachunku bankowym, czy koncie oszczędnościowym. To także działka, na której zamierzasz wybudować dom, a w niektórych bankach także inna nieruchomość, o ile planujecie ją sprzedać. Co istotne, wkład własny nie może pochodzić z kredytu i pożyczki.

Wysokość raty kredytu to kapitał oraz odsetki. Na ten drugi element wpływ ma przede wszystkim oprocentowanie – czyli suma marży bankowej oraz stawki referencyjnej – zależnej od WIBOR. Każda zmiana tego parametru będzie miała realny wpływ na wysokość raty. Sama umowa kredytowa będzie zawierała informacje, jak często takie aktualizacje są wprowadzane.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kredyt na własne M