Materace w Nowym Sączu - jaki model będzie odpowiedni dla osób z dodatkowymi kilogramami?

artykuł zewnętrzny

Osoby o większej wadze powinny zwracać baczną uwagę na materac jako miejsce ich snu. “Dodatkowe kilogramy” nakazują zadbać o właściwy materac, ponieważ to, co nazywamy fachowo “naciskiem punktowym” na powierzchnię materaca, zmienia się w zależności od naszej wagi. Jaki materac wybrać, gdy ciężar naszego ciała przekracza 90 kilogramów?

Materace w nowym saczu jaki model bedzie odpowiedni dla osob z dodatkowymi kilogramami
Materace w nowym saczu jaki model bedzie odpowiedni dla osob z dodatkowymi kilogramami
Sleeping House

Ważę dużo - jaki materac mam wybrać?

Im większa jest nasza waga, tym większy nacisk wywieramy na powierzchnię materaca. Zatem w przypadku osób o dużej wadze odpadają materace bardzo miękkie, na których nadmierna miękkość zaburzałaby komfort, a także prawidłową postawę (uwaga na kręgosłup!). Okolice ramion i odcinka lędźwiowego kręgosłupa przy wyborze nazbyt miękkiego materaca miałyby skłonność do zapadania się, a ten fakt wpłynąłby ujemnie (przynajmniej w perspektywie długoterminowej) na zachowanie właściwej postawy i na miękkim materacu mógłby przyczynić się do powstania niechcianych schorzeń układu kostnego.

Wniosek jest więc następujący: jeżeli nasza waga przekracza około 90 kilogramów, to powinniśmy wybierać materace o twardości średniej lub nawet twardsze modele. Ma to uzasadnienie w najprostszych prawidłach ergonomii snu.

Gdy posiadamy już miękki materac i nie chcemy z niego rezygnować, rozwiązaniem może okazać się zakup niedrogiego materaca nawierzchniowego, który umieścimy jako warstwę, która bezpośrednio styka się z naszym ciałem. Taki materac, o odpowiedniej twardości skoryguje wszelkie niedogodności, niezależnie od tego, czy materac lub wersalka są przesadnie miękkie dla osób ważących sporo.

Dziś jednak nie ma problemu z właściwym doborem twardości dla osób o różnej wadze. Bowiem nie tylko w Nowym Sączu, ale w całej Polsce możemy już nabyć mistrzowskie materace szwedzkiej firmy Hilding Anders.

Ważę dużo - jaki materac mam wybrać?
Ważę dużo - jaki materac mam wybrać?
Sleeping House.

Materac dla osób cięższych - dobry przykład

Hilding jest niekwestionowanym zwycięzcą, gdy w grę wchodzi prawdziwa jakość zapewniająca dobry, zdrowy sen. Oto jeden z możliwych wyborów dla cięższych osób - materac piankowy Breakdance od Hilding. Patrzmy uważnie.

Pianki wysokoelastyczne zostały ułożone i wyprofilowane w tej konstrukcji w siedem stref twardości, z których każda odpowiada za znoszenie ciężaru ciała dokładnie w tym miejscu, gdzie jest to potrzebne. A więc okolice głowy czy stóp są traktowane inaczej niż np. okolice bioder, gdzie nacisk punktowy na powierzchni jest nieporównanie większy. Zresztą istnieje możliwość doboru twardości, ponieważ Breakdance jest materacem odwracalnym, tzn. każda jego strona cechuje się innym rodzajem twardości. Tylko od nas zależy “ustawienie” tego materaca, a tym samym wrażenia i doświadczenia w czasie snu lub dziennej drzemki. Jakkolwiek materac pozostaje dość twardy po obu stronach i dobrze przyjmuje masę ciała w każdej sytuacji, zapewniając wsparcie dla wszystkich odcinków kręgosłupa. To kluczowe, aby nie nabawić się wad postawy i po prostu wysypiać się należycie.

Do materaca Hilding dołącza niesamowicie trwały pokrowiec, który zabezpiecza materac główny i nie pozwala na jego zabrudzenie. Zresztą pokrowiec i materac są możliwe do uprania, zatem nawet alergicy mogą korzystać z niego śmiało. Ten model uzyskał znaczący certyfikat Oeko-Tex Standard, który jest “instytucjonalnym” i naukowym potwierdzeniem jakości oraz cech materaca służących naszemu zdrowiu.

Warto przy doborze twardości materacy piankowych pamiętać o jakości pianek - Hilding ze swoimi piankami prosto z laboratoriów badawczych zapewnia najwyższą ich użyteczność i trwałość. Jeśli nasza waga przekracza około 90 kilogramów - pamiętajmy o tym - unikajmy wtedy materacy bardzo miękkich.

    Więcej o:

Skomentuj:

Materace w Nowym Sączu - jaki model będzie odpowiedni dla osób z dodatkowymi kilogramami?