Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble do salonu w stylu industrialnym – czym się charakteryzują?

artykuł zewnętrzny

Styl industrialny, powstały w latach 50 XX wieku w Stanach Zjednoczonych, dziś rośnie w siłę, stając się coraz popularniejszy. Już dziś można zauważyć, że błyskawicznie rozwijający się trend wnętrzarski, jakim jest styl industrialny, spowodował masową produkcję ozdób oraz mebli, które idealnie sprawdziłyby się w tym stylu. Wobec tego, jakie meble w stylu industrialnym wybrać do salonu? Podpowiadamy!

Meble do salonu w stylu industrialnym – czym się charakteryzują?
Meble do salonu w stylu industrialnym – czym się charakteryzują?
Begryf

Salon w stylu industrialnym – co w centrum?

Centrum salonu zawsze powinna stanowić kanapa. Styl industrialny w salonie uwielbia minimalizm i prostotę, dlatego nie powinna być ona krzykliwa ani przesadnie ozdobiona. Stonowane kolory, brak ozdób i neutralne obszycie idealnie się tutaj sprawdzą. Nie warto szaleć ze zdobieniami na obszyciu lub jaskrawymi poduchami, które nijak odnoszą się do klimatu, który chcemy stworzyć, korzystając ze stylu industrialnego.

Charakterystyka pozostałych mebli do salonu w stylu industrialnym

Meble w stylu industrialnym w salonie dzielą się na dwa rodzaje. Meble drewniane oraz meble metalowe ze szklanymi elementami. Zarówno jedne jak i drugie świetnie sprawdzają się w tego typu wystrojach.

Drewno z reguły jest ciemne o wyraźnie widocznych słojach, ponieważ styl industrialny ceni sobie elementy naturalności, wręcz pierwotności. Jednak w nowoczesnym świecie króluje jasność wnętrz, dlatego coraz więcej firm produkujących meble industrialne stawia na takie właśnie barwy. Stąd jasne, często beżowe meble do salonu, które również świetnie można wkomponować w taki rodzaj wnętrza. Wystarczy tylko odpowiednio zaaranżować otoczenie, np. surowymi płytkami, betonową ścianą albo nagimi cegłami. Wszystko to nada wnętrzu interesujący charakter.  Industrialne meble do salonu są proste, bez zdobień. Czasem zawierają metalowe elementy takie jak drzwiczki lub nóżki i rączki.

Drugim rodzajem mebli są meble industrialne zrobione z metalu i szkła. Są one zazwyczaj bardzo proste i tyczą się głównie stołów, stolików do kawy i regałów do salonu. Metalowe, najczęściej czarne, stelaże i szklane blaty czy półki idealnie wpasowują się w styl mebli industrialnych. Są nie tylko proste geometrycznie, ale i wizualnie. Nie zawierają zbędnych zdobień, przez co nie wyróżniają się na tle pomieszczenia, dzięki czemu stają się niemal niezauważalne, co optycznie powiększa pomieszczenie. A im większa przestrzeń, tym lepiej, ponieważ industrializm kocha otwarte powierzchnie.

Jakie inne meble do salonu wybrać?

Jako, że styl industrialny uwielbia prostotę i faworyzuje minimalizm, warto ograniczyć liczbę mebli w naszym salonie do niezbędnego minimum. Wobec tego musimy zastanowić się, jakie przeznaczenie ma nasz salon. Czy pełni funkcję jadalni? Jeśli tak, wymagany będzie stół. Wówczas można wybrać metalowy stół ze szklanym blatem.

Drugim aspektem, który należy wziąć pod uwagę to posiadane przez nas przedmioty. Jeśli mamy dużo naczyń, których nie udało nam się zmieścić w kuchni, lub wiele bibelotów, warto rozważyć drewnianą komodę do salonu, która wszystko pomieści. A jeśli jesteśmy molami książkowymi ze stosem książek, pomyślmy o regale, który może być zarówno w formie klasycznej drewnianej lub nieco nowocześniejszej, metalowej.

Trzecim aspektem będzie nasza wygoda. Jeśli ją sobie wysoko cenimy, warto rozważyć stolik kawowy lub niewielki stoliczek, który możemy postawić obok kanapy. Sprawdzą się one zwłaszcza dla osób lubiących przesiadywać na kanapie lub tych, którzy kochają spokojne wieczory przed telewizorem z ciepłą herbatą.

    Więcej o:

Skomentuj:

Meble do salonu w stylu industrialnym – czym się charakteryzują?