Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnej elewacji domu?

sponsorowany

Budownictwo komercyjne od dłuższego czasu charakteryzuje się ograniczonymi do minimum, jednostkowo zaprojektowanymi elewacjami. Jednak inwestorzy od niedawna znów rozważają dodawanie dekoracji na ścianach domów. Okładziny i panele metalowe stanowią teraz konkurencję dla używanych od lat dekoracyjnych elementów drewnianych oraz kamiennych. Nadają one innowacyjnego lub kreatorskiego stylu architektonicznego oraz tworzą indywidualny charakter budynku.

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Pokrycie elewacji blachą trapezową

Blacha trapezowa to idealne rozwiązanie na elewacje budynków. Posiada ona szerokie zastosowania, a wizualnie ma kształt podłużnych pasów o wgłębieniach trapezowych. W zależności od modelu, wgłębienia mogą posiadać różną wysokość przetoczeń, co daje możliwość uzyskania rozmaitych efektów wizualnych. W ofertach składów budowlanych przeważnie znajdujemy blachę trapezową ze stali ocynkowanej, alucynkowej powlekanej oraz powlekanej aluminium. Warto także dostrzec modele, które pokryte są dekoracyjnym lakierem od zewnętrznej strony, z kolei od wewnętrznej powłoką ochronną. Dobrym przykładem jest blacha T14 z oferty firmy Blachy Pruszyński. Jest jednym z produktów dostępnych w powłoce poliestrowej z połyskiem oraz matowej, w powłoce poliuretanowej, mającej doskonałe cechy ochronne, hybrydowej, która łączy cechy obu tych powłok, a także w wersji z aluzynkiem. Duża gama kolorystyczna pozwala na zaprojektowanie indywidualnej aranżacji.

Panel dachowy na rąbek kolor grafit
Panel dachowy na rąbek kolor grafit
Blachy Pruszyński

Atrakcyjnie z blachą na rąbek

Tradycyjna blacha płaska łączona w technologii na rąbek doskonale sprawdza się na współczesnych elewacjach. W bieżącej formie występuje jako panel dachowy „na rąbek”. Wykorzystywana jest najczęściej na szczytowych częściach ścian domów w stylu „nowoczesnej stodoły”, stanowiąc wizualne dopełnienie dachu pokrytego blachodachówką lub wykonanego w takiej samej technologii. Oprócz zachęcającego wyglądu, takie rozwiązanie pełni funkcję zabezpieczającą szczytowych ścian budynku przed warunkami atmosferycznymi. Panelami na rąbek możemy optycznie podwyższyć czy poszerzyć budynek, w zależności od tego czy położymy panele w pionie czy w poziomie. Odpowiedni kolor doda charakteru do całego budynku.

Elewacyjna blacha trapezowa biurowiec Gdańsk WAVE SKANSKA
Elewacyjna blacha trapezowa biurowiec Gdańsk WAVE SKANSKA
Blachy Pruszyński

Profil falisty

Przyciągającym uwagę rozwiązaniem na ścianach jest elewacyjny profil falisty. Daje wielowymiarowy efekt oraz optycznie zmiękcza bryłę budynku. Jeżeli profil falisty zostanie umieszczony na ramie zamontowanej na ścianie przy pomocy wsporników, to przyniesie zalety izolacyjne i poprawi wentylację ścian. Produkt jest dostępny w wielu kolorach oraz posiada możliwość wyboru powłoki ochronnej w matowym lub błyszczącym wykończeniu. Profil falisty można zastosować jako zadaszenie wiaty, bramy lub ogrodzenia co umożliwia w unikatowy sposób rozplanować przestrzeń wokół domu, łącząc wszystkie elementy w spójny sposób.

Rąbek 4 profilowania
Rąbek 4 profilowania
Blachy Pruszyński

Współczesne elewacje mogą być urozmaicone, a także dają dużo pomysłów dla inwestorów na nadanie indywidualnego charakteru budynków. W projektach architektonicznych domów jednorodzinnych coraz częściej można znaleźć materiały elewacyjne wykorzystywane punktowo czy pokrywające całe ściany. Warto się nimi zainspirować oraz znaleźć materiały elewacyjne u renomowanych producentów słynących z najwyższej jakości oraz długoletnich gwarancji.

Przychodnia lekarska w Czyżewie, Panele REGLE
Przychodnia lekarska w Czyżewie, Panele REGLE
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nowoczesnej elewacji domu?