Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze projekty domów - co to oznacza dla inwestora?

artykuł zewnętrzny

Najlepszy projekt domu dla każdego inwestora będzie inny, bowiem przygotowany indywidualnie i podyktowany spersonalizowanymi potrzebami. Nie oznacza to jednak tego, że na podstawie aktualnych trendów, możliwości architektonicznych, ale również i dostarczanych propozycji nie można przygotować schematu budowy, który zyskuje największą popularność. Jakie projekty są modne i praktyczne w utrzymaniu, a przez to uznawane za najlepsze?

Najlepsze projekty domów - co to oznacza dla inwestora?
Najlepsze projekty domów - co to oznacza dla inwestora?
Extradom

Współczesne projekty domu to już nie tylko przykład realizacji marzeń inwestora, ale przede wszystkim wartkie połączenie wszystkich możliwości konstrukcyjnych budynku, wraz z oryginalną wizją designerską oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Budownictwo, jako prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu zakłada bowiem ciągły rozwój, a pomysłowość architektów dostarcza naprawdę sporego pola do manewru. Jak w gąszczu dostępnych wariantów i licznych materiałów wybrać idealny dla siebie projekt domu?

Jak dostosować wielkość domu do własnych potrzeb i nie zbankrutować?

Ilość dostępnego miejsca w domu to ważna, jeśli nie kluczowa kwestia w zakresie wygodnego funkcjonowania. Liczba pomieszczeń oraz ich wielkość powinna być bowiem dostosowana do zakładanych potrzeb i planów rodziny, ale przede wszystkim także codziennego życia i przyzwyczajeń wszystkich zamieszkujących określony budynek. 

Im jednak większy dom zaprojektujemy, tym bardziej wzrosną koszty budowy, a nasze możliwości finansowe nie zawsze umożliwiają wykończenie i urządzenie tak dużej przestrzeni. Warto zatem założyć pewne cele i kierować się na etapie projektowania domy zasadą: mniej, znaczy więcej. Co to oznacza?

Dużo bardziej opłaca się budować dom rozrysowany na planie prostokąta lub kwadratu niż taki, który powstanie na planie skomplikowanej bryły. Prosta forma to zawsze tańsze wykonawstwo, a w przyszłości także relatywnie niedrogie utrzymanie. Standardowy dom dla czteroosobowej rodziny może mieć około 150 m/kw, mniej więcej cztery sypialnie i salon z kuchnią. Nie warto inwestować w piętro chyba, że działka nie umożliwia wybudowanie domu parterowego oraz w pomieszczenia dodatkowe, których adaptacja i utrzymanie będą po prostu kosztowne. 

Pamiętaj: duży dom zrobi wrażenie na sąsiadach, ale w przyszłości będzie generował też spore koszty utrzymania. Dom z wysoko zawieszonym sufitem oraz z licznymi pomieszczeniami to przestrzeń, którą trzeba ogrzać, wyposażyć i utrzymać w czystości. Czy Twoja kieszeń jest na to gotowa?

Kiedy zdecydować się na modne przeszklenia i w jakiej liczbie?

To fakt, duże okna są coraz częściej stosowanym elementem nowoczesnej architektury i dobrze, bo dzięki nim pomieszczenia zyskują naturalne światło, ale... przed ich opracowaniem w projekcie warto zastanowić się, jaka liczba przeszkleń nie wpłynie na późniejszą stratę ciepła w budynku.

Im więcej okien i przeszkleń tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia mostków termicznych, choć warto podkreślić, że dzięki współczesnym technologiom i zastosowanym materiałom są one skrupulatnie eliminowane.

W rozsądnie rozplanowanym projekcie domu można założyć np. jedno duże okno tarasowe, dzięki któremu ilość wpływającego światła będzie spora, a nastrój w głównym pomieszczeniu domu przyjemny. Nie wiesz, jaki dobry projekt wybrać i nie popełnić błędu? Sprawdź te projekty domów przygotowane przez specjalistów.

Pamiętaj, że projekt domu powinien być przygotowany indywidualnie i z założenia odpowiadać wymaganiom Twojej działki. Dobry projekt to także taki, który na każdym etapie jest konsultowany z architektem, a finalnie jest połączeniem Twojej wizji oraz jego pomysłowości i doświadczenia. Twój dom to Twoje szczęście!

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsze projekty domów - co to oznacza dla inwestora?