Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieruchomości w Hiszpanii - sprawdzona inwestycja

artykuł zewnętrzny

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie inwestowaniem w nieruchomości zlokalizowane poza granicami Polski. Jednym z ciekawszych kierunków jest Hiszpania, a jej popularność wynika zarówno z jej położenia geograficznego jak i sytuacji gospodarczej. Zakup nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo dobrą lokatą kapitału, która dodatkowo generuje dochód pasywny. Jeżeli chciałbyś hiszpańską nieruchomość, koniecznie zapoznaj się z poniższym przewodnikiem. Podpowiadamy, jak przeprowadzić transakcję i gdzie szukać ciekawych ofert.

Nieruchomości w Hiszpanii - sprawdzona inwestycja
Nieruchomości w Hiszpanii - sprawdzona inwestycja
Carisma

Czy warto kupować nieruchomości za granicą i jak to wygląda w praktyce?

W pierwszym momencie początkujący inwestor może być zagubiony, gdy chce kupić nieruchomość poza granicami Polski. Inne uwarunkowania prawne, inne wymagane dokumenty, a nieznajomość obcego prawa może drogo kosztować. Na szczęście nie jesteś skazany na samodzielny zakup nieruchomości. Dzięki firmom wyspecjalizowanym w sprzedaży nieruchomości za granicą przejdziesz bezproblemowo przez wszystkie formalności.

Przystępując do rozważania zakupu nieruchomości Hiszpania Costa Blanca, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel Twojej inwestycji. Czy jest to ochrona Twojego obecnego kapitału, czy długoterminowa inwestycja, skąd weźmiesz środki na zakup, jakiego spodziewasz się zwrotu z inwestycji i w jakim czasie chciałbyś go osiągnąć. Decydując się na kupno za granicą nieruchomości na wynajem, koniecznie zastanów się też nad tym, w jaki sposób będziesz realizował bieżącą obsługę gości.

Kupując nieruchomość, skalkuluj wszystkie niezbędne koszty i wydatki. Będziesz potrzebował zapłacić podatek od przeniesienia, podatek skarbowy AJD, opłatę za wpis do księgi wieczystej oraz opłatę notarialną. Jeżeli kupujesz nieruchomość na kredyt, to dodatkowo jeszcze dochodzą koszty wyceny nieruchomości i prowizji bankowej. Średnio koszty dodatkowe transakcji wynoszą 10-15% wartości nieruchomości.

Dobrze byłoby, by zysk z wynajmowanego domu czy mieszkania pokrywał generowane przez nie koszty (np. kredyt i bieżące koszty utrzymania). Jeżeli cena wynajmu pozwala Ci pokryć wszystkie wydatki i jeszcze zostaje zysk dla Ciebie, to znaczy, że podjąłeś bardzo trafną decyzję zakupową.

Dlaczego warto kupić mieszkanie lub dom w Hiszpanii?

Hiszpania jest krajem przyjaznym zagranicznym inwestorom. Jeszcze ciągle po kryzysie wywołanym pandemią, wartość nieruchomości jest niedoszacowana, więc warto zainwestować w kupno domu czy mieszkania na wynajem.

Możliwość zakupu domu czy mieszkania w dowolnym zakątku Europy stwarza przed Tobą olbrzymie możliwości. Nieruchomości w Hiszpanii są atrakcyjną ofertą ze względu na klimat, który panuje w tym kraju. Nabywając posiadłość na wynajem w rejonie, gdzie przez prawie 300 dni w roku świeci słońce i który zachwyca swoim klimatem i krajobrazem, zapewniasz sobie dodatkowe, regularne wpływy z turystyki.

Nieruchomości w Hiszpanii
Nieruchomości w Hiszpanii
Carisma

Szczególnie polecane na cele inwestycyjne są nieruchomości Hiszpania Costa Blanca. Costa Blanca, czyli białe wybrzeże, to obszar doskonale przygotowany pod turystykę. Wybrzeże ciągnie się na długości 244 km. Oprócz piaszczystych plaż jego część zajmują góry, w których można zobaczyć liczne ruiny zamków albo zwiedzić jaskinie.

Wzdłuż całego wybrzeża zlokalizowane są małe, urokliwe miasteczka. Ich mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki i rybołówstwa, a region słynie ze smacznej kuchni. Decyzję o nabyciu nieruchomość na Costa Blanca w Hiszpanii warto poprzedzić poznaniem poszczególnych miast, by wybrać swoje ulubione.

Słoneczne wybrzeże Costa Blanca

Klimat, jaki panuje na Costa Blanca, sprzyja odpoczynkowi przez większą część roku. Dodatkowego uroku nadaje temu regionowi biały piasek, bielone ściany domów i białe kwitnące drzewa migdałowe. Nic dziwnego, że na wybrzeże Costa Blanca zaczyna przyjeżdżać coraz większa liczba turystów. Klimatyczne miasteczka, urokliwe plaże, tajemnicze góry z ruinami zamków — to wszystko sprawia, że region stale się rozwija.

Możesz kupić Hiszpania nieruchomości jako dom letniskowy dla siebie, jako dom lub mieszkanie na wynajem albo jako swoje stałe miejsce zamieszkania. W każdym z tych przypadków nieruchomość powinna spełniać inne warunki (np. odległość od plaży, sąsiedztwo, ale także metraż i liczba pokoi). Przeglądając oferty sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii na Costa Blanca zwracaj uwagę na ważne dla Twojej inwestycji kwestie.

Altea

Altea leży w odległości 10 km od Benidormu i 55 km od Alicante. Nazywana jest najpiękniejszym miastem na Costa Blanca. Myśląc o inwestowaniu w nieruchomości w Altei warto zwrócić uwagę na Altea Hills. To luksusowa dzielnica usytuowana na zamkniętym, strzeżonym terenie. Położona jest w paśmie górskim. Dzięki temu, że nieruchomości ulokowane są wyżej, z ich okien rozciągają się piękne, panoramiczne widoki na morze. Dodatkowym atutem miejsca jest umiejscowiony w dolnej części dzielnicy luksusowy port jachtowy Campomanes.

Calpe

Calpe słynie z dobrej kuchni i piaszczystych plaż. Mieszkańcy zajmują się połowami, dostarczając regularnie do lokalnych restauracji świeżych ryb i owoców morza. Infrastruktura Calpe jest doskonale przygotowana pod turystykę. Można wybierać między wieloma luksusowymi kurortami i hotelami. Miasto łączy w sobie tradycyjne hiszpańskie klimaty i nowoczesną architekturę. Dobra komunikacja z miastami takimi jak Alicante czy Walencja podnosi turystyczną atrakcyjność miejscowości.

Nieruchomości w Hiszpanii
Nieruchomości w Hiszpanii
Carisma

Benissa

Benissa to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Spokojna miejscowość, dobrze skomunikowana z dużymi miastami hiszpańskiej Costa Blanca to dobra lokalizacja pod inwestycje. Znaleźć tu można krystalicznie czystą wodę i spokojne zatoczki, które poza rodzicami docenią fani nurkowania z rurką. W dzielnicy Benissa Costa zlokalizowane są okazałe wille i rezydencje z doskonałym widokiem na morze.

Moraira

To właśnie tutaj znajduje się dzielnica El Portet, która uchodzi za najbardziej luksusową na całym obszarze Costa Blanca. Nieruchomości mają dostęp do kameralnej plaży, co pozwala na zachowanie prywatności w czasie odpoczynku. Dodatkowym atutem jest prywatny port oraz panoramiczny widok z okien na Morze Śródziemne.

Moraira to także raj dla osób, które lubią surfing lub żeglarstwo. Miasteczko szybko rozwija się turystycznie i jest to dobra okazja do znalezienia tutaj nieruchomości na inwestycje.

Cumbre del Sol

Klify i podwodne jaskinie można znaleźć na północnym wybrzeżu Costa Blanca w Hiszpanii. Najbardziej znanym kurortem tego regionu jest Cumbre del Sol. Zlokalizowane jest na zboczu, dzięki czemu zarówno nieruchomości położone bliżej morza, jak i te znajdujące się nieco dalej, mają zapewniony piękny widok z okien. Miejscowość najchętniej wybierana jest przez miłośników nurkowania, którzy mogą tu znaleźć wiele ciekawych miejsc do eksploracji.

Javea

Javea łączy w sobie historię i nowoczesność. Stare miasto (Javea Pueblo) wita turystów białymi domkami i historyczną zabudową. Dzielnica portowa to miejsce tętniące życiem, z dużą ilością restauracji, które serwują ryby, owoce morza i oryginalną paellę.

Znakiem charakterystycznym Javea są luksusowe wille, z których rozciągają się piękne widoki na plaże i morze.

Denia

Denia to miejscowość stanowiąca bazę do morskich wycieczek. Oprócz portu handlowego znajduje się tutaj luksusowy port jachtowy. Bez problemu można stąd popłynąć na Ibizę czy Majorkę. W regionie, w którym położona jest Denia, białe domki kryje się czerwoną dachówką. Posiadają one też charakterystyczny ganek określany mianem "riu-riu". Takie zabudowania nadają miastu wyjątkowego uroku.

Miasto wprowadza wiele udogodnień dla turystów, którzy chętnie tu przyjeżdżają ze względu na bardzo długą linię brzegową z licznymi plażami.

Costa Blanca Północ

Osobom, które chcą inwestować w ekskluzywne nieruchomości, Hiszpania oferuje północną część wybrzeża Costa Blanca. To region górzysty, w którym dominują klify i małe zatoczki. Dzięki znacznej wysokości nad poziomem morza, nawet z domów zlokalizowanych kilka kilometrów od brzegu morza, można podziwiać piękne widoki. W tej części Costa Blanca zlokalizowane są przede wszystkim luksusowe rezydencje  i porty jachtowe. Górzysty teren wpływa na sposób budowania i tereny willowe zapewniają swoim mieszkańcom dużo prywatności.

Costa Blanca Południe

Niskie Wybrzeże to południowa część Costa Blanca. Równinny teren jest idealny pod uprawianie golfu, co potwierdzają powstające licznie w tej części pola golfowe. Długie, piaszczyste plaże docenią miłośnicy nadmorskich spacerów i rodziny z małymi dziećmi.

Zainwestuj w nieruchomość na Costa Blanca!

Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca to inwestycja, dzięki której nie tylko możesz osiągnąć pasywny dochód. Posiadając dom lub mieszkanie w Hiszpanii, sam możesz spędzać odpoczynek w pięknym rejonie świata. A może chcesz mieć miejsce, do którego przeniesiesz się na emeryturze? To wszystko jest możliwe, jeżeli już dziś zainwestujesz w Hiszpanii w nieruchomości.

Inwestując w Hiszpania nieruchomości na Costa Blanca:

  • zyskujesz nieruchomość w doskonałej lokalizacji;
  • inwestujesz kapitał na rynku, który daje duży potencjał zwrotu z inwestycji;
  • możesz wyjmować kupioną nieruchomość turystom;
  • masz własne lokum na zagraniczne wakacje.
Nieruchomości w Hiszpanii
Nieruchomości w Hiszpanii
Carisma

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Carisma specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii na Costa Blanca. Od 27 lat świadczy pomoc w sprawdzaniu statusu prawnego nieruchomości przygotowaniu formalności, które są niezbędne przy zakupie nieruchomości. Wspieramy w przygotowaniu tłumaczeń przysięgłych wymaganych dokumentów, uzyskania statusu rezydenta, uzyskaniu dostępu do opieki medycznej i innych spraw księgowo - biurowych. Nie pozostawiaj swojej inwestycji w przypadkowych rękach. Uniknij dodatkowych kosztów Skorzystaj z usług doświadczonego partnera.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Immobilien S.L.

e-mail: biuro@carisma.pl
tel/fax: +48 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.

Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania

e-mail: calpe@carisma.eu
tel: +34 966 444 435

https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.htmlhttps://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L

Calle Alhambra 2,03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: office@carisma.eu
tel: +34 678 347 321

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.

e-mail: marbella@carisma.eu
tel: +34 966 444 435

 

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieruchomości w Hiszpanii - sprawdzona inwestycja