Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieruchomości w stolicy. Jak kupić mieszkanie w Warszawie w 2022 roku?

artykuł zewnętrzny

Ceny nieruchomości w Polsce idą w górę jak szalone. O ile dla jednych to powód do zmartwień, inni widzą w tym trendzie szansę na duże zyski. Jak jednak dokładnie wygląda rynek mieszkań w Warszawie na ten moment? Jak wyszukać najlepsze okazje?

Nieruchomości w stolicy. Jak kupić mieszkanie w Warszawie w 2022 roku?
Nieruchomości w stolicy. Jak kupić mieszkanie w Warszawie w 2022 roku?
Adresowo

Rozwiązaniem na bolączki potencjalnych nowych właścicieli nieruchomości są najlepsze portale z ogłoszeniami online. Znaleźć w nich można nie tylko szeroką selekcję ofert sprzedaży mieszkań i domów, ale także wygodne narzędzia pozwalające je filtrować. Dzięki takim funkcjonalnościom każda osoba zainteresowana zakupem może w dowolny sposób modyfikować oczekiwania i ścierać je z realiami rynkowymi. Jeśli potencjalny kupiec jest cierpliwy, to taki proces poszukiwań może być naprawdę długi. Wspomnianą selekcję ofert sprzedaży znaleźć można pod adresem: https://adresowo.pl/mieszkania/warszawa/

Jak zachowują się ceny mieszkań w Warszawie?

Oczywiście stolica to pod wieloma względami najdroższe miejsce w kraju, a nieruchomości wcale nie są wyjątkiem. Jest w tym jednak sporo logiki i nikt nie powinien się szczególnie dziwić, że średnie warszawskie ceny znacznie przekraczają krajową średnią. Oczywiście wszystko zależy także od dzielnicy i standardu, ale tendencja jest generalnie bardzo dobrze widoczna.

Na ten moment, jak wskazuje portal adresowo.pl, średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie warta jest niecałe 12200 złotych. Dane te dotyczą trzeciego kwartału roku 2021, gdyż informacje o cenach z jego końcówki nie są nam jeszcze znane. Przewidywać można jednak, że podobnie jak w ostatnich latach, zaobserwujemy kolejny imponujący ich wzrost.

W ciągu niecałego pięciolecia wartość nieruchomości skoczyła w górę z niebywałym impetem, który zadziwił wszelkich ekspertów. Po kilku latach stagnacji na rynku przyszła pora na zmiany. Te nastąpiły w różnym czasie w różnych częściach Polski, a dla Warszawy ich początek przypadł na pierwszy kwartał 2017 roku. Wówczas średnia cena metra kwadratowego wynosiła niewiele ponad 7700 złotych i trajektoria wznosząca utrzymała się od tamtej pory bez większych zaburzeń.

Oczywiście przyrost nie był jednostajny, ale nawet na moment (rozliczając trzymiesięczne okresy) nie możemy mówić o spadkach lub wypłaszczeniach. W różnym tempie ceny za metr kwadratowy rosły do tego stopnia, że wiele osób postanowiło spieniężyć powstałe w ten sposób zyski.

Rynek nieruchomości żyje pełnią życia

Stąd też tak ogromne ożywienie na rynku nieruchomości. Właściciele mieszkań i domów decydują się na sprzedaż, dzięki czemu widoczny jest ruch na całej szerokości rynku. Sprzedawane są mieszkania zarówno mniejsze, tańsze, te o większej powierzchni, a także luksusowe lokale. Na niemal wszystko znajdują się obecnie chętni.

Dlatego też wspomniane portale z ogłoszeniami cieszą się w ostatnim czasie wyjątkową popularnością. Tylko w trzecim kwartale 2021 roku strona adresowo.pl zanotowała niemal 7300 nowych ofert sprzedaży mieszkań w Warszawie.

Planujesz zakup nieruchomości w Warszawie? Koniecznie sprawdź!

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieruchomości w stolicy. Jak kupić mieszkanie w Warszawie w 2022 roku?