Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne drzwi wewnętrzne: trendy we wzornictwie

artykuł zewnętrzny

Trendy w designie obejmują wszystkie elementy wnętrza – meble, akcesoria, materiały wykończeniowe. Drzwi, jako bardzo ważny element pomieszczenia, również im podlegają. Choć nie zmienia się ich co sezon, warto wiedzieć, jakie wzornictwo obecnie jest w trendach i jakie nowinki proponują designerzy. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Jaka kolorystyka obecnie jest w trendach? Podpowiadamy!

Nowoczesne drzwi wewnętrzne: trendy we wzornictwie
Nowoczesne drzwi wewnętrzne: trendy we wzornictwie
Dre

Minimalizm i prostota

Trend ten jest od kilku sezonów silniejszy niż kiedykolwiek. Nadmiar rzeczy, wynikający z niepohamowanego konsumpcjonizmu spowodował, że coraz więcej osób szuka spokoju i harmonii – również we wnętrzach. Stąd też niezwykła popularność stylów wnętrzarskich opartych na ograniczonej palecie barw (najczęściej neutralnych) i niewielkiej ilości mebli i dodatków. W trend ten wpisuje się styl minimalistyczny, soft loft, japandi, a także nieco uproszczony skandynawski.

Nowoczesne drzwi, które odpowiadają minimalistycznym trendom, mogą mieć różne wzory i kolory. Ponadczasową klasyką, która nie wychodzi z mody, są oczywiście skrzydła białe. Pasują do większości pomieszczeń utrzymanych w duchu minimalizmu. Co więcej, białe drzwi rozjaśniają wnętrze i nadają mu lekkości. Modne są również modele w kolorze takim samym jak podłoga – wnętrze wydaje się wtedy harmonijne i spójne.

Prostota nie oznacza natomiast nudy. Minimalizm może być ciekawy i bardzo wyrazisty – opiera się na mniejszej ilości rzeczy, ale w ciekawych formach. Przykładem drzwi, które doskonale pasują do tej estetyki są modele DRE SUPREME z kolekcji City – proste, ale z ciekawymi graficznym intarsjami.

Frezowane skrzydła w klasycznym stylu hampton

Styl hampton to z kolei całkowite przeciwieństwo estetyki minimalistycznej. Wnętrza tak urządzone mają przypominać luksusowe, nadmorskie apartamenty. We wnętrzach w stylu hampton wykorzystuje się naturalne, wysokojakościowe materiały – między innymi drewno. Drzwi, które będą uzupełniały takie mieszkanie lub dom, powinny być więc wykonane właśnie z tego surowca albo z materiału go imitującego. Cechą charakterystyczną drzwi w tej estetyce są frezowane ramiaki – przywodzące na myśl klasyczne wnętrza angielskie. Tak stylizowane drzwi znajdziesz w ofercie DRE – model o nazwie Hampton z linii SUPREME występuje w kilku kolorach, idealnie wpisujących się w aranżację w stylu luksusowego, nadmorskiego kurortu.

Niebanalna kolorystyka

Drzwi w przypadkowym kolorze, niedobrane do wnętrza to już przeszłość. Obecnie w trendach są wyraziste modele, o geometrycznym wzornictwie, które podkreślają charakter pomieszczenia. Klasyczna okleina drewniana jest ponadczasowa i z pewnością nie wyjdzie z mody jeszcze długo, ale projektanci proponują także rozwiązania bardziej odważne. Wśród kolorów drzwi, na które warto zwrócić uwagę, są różne odcienie szarości, a szczególnie antracyt oraz odcień jasnego betonu. Do wnętrz bardziej awangardowych dobiera się równie szalone drzwi: czerwone, granatowe, miętowe, oliwkowe czy w odcieniach pastelowych. Drzwi można dobrać do poszczególnych pomieszczeń na zasadzie kontrastu (biała ściana – mocny kolor drzwi) albo wręcz przeciwnie – spróbować „wtopić” je w aranżację, idealnie dopasowując do koloru ścian.

Nowoczesne drzwi industrialne

Wzornictwo industrialne, które na dobre zagościło we wnętrzach, nie wychodzi z mody, a wręcz przybiera coraz nowsze formy. Mieszkania loftowe wymagają uzupełnienia ich drzwiami spójnymi z takim stylem: niezbyt dekoracyjnymi, ale jednocześnie o wyrazistej formie. Świetnie sprawdzają się skrzydła przeszklone, które nadają pomieszczeniom głębi i są dużo bardziej oryginalne niż klasyczne drzwi wewnętrzne. Modele najbardziej spójne ze stylem industrialnym mają szybę podzieloną na kwadraty za pomocą szprosów. Do industrialnych wnętrz wręcz stworzone są drzwi rozsuwane – stalowa prowadnica, na której są zamontowane, dodaje mieszkaniu surowego, fabrycznego charakteru. Dzięki takim rozwiązaniom drzwi stają się jednym z bohaterów aranżacji – pełnią nie tylko funkcję oddzielenia od siebie pomieszczeń, ale nadają mieszkaniu charakteru.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesne drzwi wewnętrzne: trendy we wzornictwie