Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny kształt rynien – NIAGARA kwadratowa

sponsorowany

Trendy w architekturze już od jakiegoś czasu wyraźnie obierają kierunek minimalistyczny. Proste bryły, oraz ograniczona kolorystyka sprowadzająca się głównie do bieli i szarości, to rozwiązania, które znajdą zastosowanie niemalże w każdym domu. Przy tak ograniczonej palecie możemy kontynuować styl lub wprowadzić elementy kolorowe lub ozdobne. Ze względu na stale rozwijający się rynek, firmy budowlane dopasowują swoje oferty do wymagań klientów. Co przygotowała firma Blachy Pruszyński?

rynna kwadratowa NIAGARA
rynna kwadratowa NIAGARA
Blachy Pruszyński

Z pewnością nie jest zaskoczeniem to, że każdemu inwestorowi zależy na estetyce. Ważne jest, aby zachować spójny wygląd. Rozwiązania zastosowane w domu powinny być jednak przede wszystkim funkcjonalne i solidnie wykonane. Grupa Pruszyński wprowadziła na rynek system rynnowy o kwadratowym przekroju. Marka NIAGARA jest już bardzo dobrze znana w kręgach budowlanych. Nowa propozycja rynien kwadratowych to odpowiedź na zapotrzebowania klientów, którzy szukają nowoczesnych i unikatowych kształtów. Stalowy system rynnowy to trwały materiał, który sprawdzi się w czterech różnych systemach montażu – okapowym, bezokapowym, gzymsowym i ukrytym. System ukryty aktualnie cieszy się największym zainteresowaniem, należy jednak dokładnie przeanalizować jego zastosowanie. Ze względu na to, że rynna jest w tym przypadku schowana w elewacji, należy zadbać przede wszystkim o szczelność systemu. Jeśli montaż nie będzie wykonany prawidłowo, możemy narazić elewację na zawilgocenia, które będą trudne do zlikwidowania. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń montażowych i wybór odpowiedniego fachowca. Różnorodność w kwestii montażu nie jest jedyną zaletą kwadratowego systemu rynnowego. To co zdecydowanie wyróżnia rynny NIAGARA to maskownica, która jest uniwersalna – z powodzeniem zamontujemy ją na gzymsie jak i przy wykończeniu podbitką. Wyjątkowa jest również złączka, którą montuje się po zamocowaniu rynny. Nie manewrujemy wtedy długą i nieporęczną rynną, ale drobną złączką, która jest łatwa w obsłudze i sztywno łączy ze sobą rynny. Grupa Pruszyński przeanalizowała również problem montażu podbitki i postanowiła zmodyfikować haki, które będą kompatybilne z tym elementem wykończenia. Od spodu każdego haka przymocowane zostały specjalne „spinki”, które ułatwiają montaż i dodatkowo zabezpieczają przed wysuwaniem. Rynny NIAGARA to przede wszystkim solidne wyroby wykonane z wysokogatunkowej stali, która pokryta jest grubą warstwą powłoki poliuretanowej. Kolorystyka dostępna aktualnie w ofercie to czerń (RAL 9005) oraz antracyt (RAL 7016).

rynna kwadratowa NIAGARA przy okapie
rynna kwadratowa NIAGARA przy okapie
Blachy Pruszyński

Drożne rynny to podstawa

Nawet najdroższe rynny na rynku będą wymagać chociażby sporadycznej konserwacji. Regularne czyszczenie rynien zapewni nam wieloletnie użytkowanie bez problemów. Przede wszystkim należy usunąć wszelkie igliwia i liście zalegające w rynnach i rurach spustowych. Wystarczy dwa razy w roku wykonać taką inspekcję – przed i po zimie. Pozostałe zanieczyszczenia usuniemy wodą z detergentem przeznaczonym do powierzchni powlekanych. Pamiętajmy jednak: nie należy w tym przypadku korzystać z myjek ciśnieniowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesny kształt rynien – NIAGARA kwadratowa