Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytki w łazience: 3 ciekawe rozwiązania

artykuł zewnętrzny

Współczesny rynek oferuje nam niesamowitą różnorodność płytek ściennych do łazienki. W sklepach znajdziemy zarówno proste, gładkie modele, jak i te o nietypowych wzorach, szalonych kolorach i niebanalnych wykończeniach. Przedstawiamy 3 rozwiązania, które według nas zasługują na uwagę.

Płytki w łazience: 3 ciekawe rozwiązania
Płytki w łazience: 3 ciekawe rozwiązania
Domus

Dlaczego płytki są najlepszym rozwiązaniem do łazienki?

Mimo wielu możliwości aranżacyjnych płytki wciąż są najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem na łazienkowe ściany. Ich popularność wynika głównie z doskonałych parametrów technicznych. Płytki są odporne na wilgoć, spore wahania temperatur, specjalistyczne środki czystości oraz działanie pleśni i grzybów. Ciężko je uszkodzić i zniszczyć. Nawet po kilku latach utrzymują swój początkowy blask. 

Płytki łatwo utrzymać w idealnej czystości – co w przypadku ścian pomalowanych farbą nie jest takie proste. Powierzchnię wyłożoną płytkami wystarczy przetrzeć miękką, wilgotną ściereczką. Przy większych zabrudzenia można wykorzystać profesjonalne środki czyszczące. 

Płytki dostępne są w wielu kolorach, kształtach i wzorach, co pozwala tworzyć niebanalne, przyciągające wzrok aranżacje. Jakie rozwiązania najbardziej przypadły nam do gustu?

Postaw na wzór

Jasne, jednolite płytki prezentują się czysto i estetycznie – to fakt. Jednak w takich prostych aranżacjach często brakuje czegoś wyrazistego. Elementu, który dodałby niebanalnego charakteru całemu pomieszczeniu.

Miłośnicy ciekawych rozwiązań chętnie wybierają płytki wzorzyste. Te z subtelnymi, jasnymi wzorami pasują niemal do każdej łazienki. Doskonale sprawdzają się jako główny motyw pomieszczenia. Płytki o wyrazistych czy ciemnych wzorach idealnie nadają się do dużych, przestronnych łazienek. Aby nie przytłoczyły wnętrza, można wykorzystać je na jednej ścianie. Wówczas będą stanowić ciekawy element dekoracyjny – swego rodzaju przełamanie prostej aranżacji.

Inspiracje z nietypowymi kształtami 

Naszą drugą propozycją są płytki o nietypowych kształtach. Współczesny rynek to nie tylko prostokątne i kwadratowe kafelki, ale także heksagonalne, oktagonalne, trójkątne i wiele innych.  Płytki o niestandardowym kształcie, podobnie jak te o intensywnych wzorach, warto wykorzystać tylko na jednej ścianie. Należy przy tym pamiętać o dopasowaniu kolorystycznym poszczególnych modeli. Pozwoli to stworzyć spójną i estetyczną aranżację.

Odrobina szaleństwa w łazience – płytki 3D

Ciekawym rozwiązaniem do łazienki są płytki 3D. Tym, co je charakteryzuje, jest uwypuklona struktura w postaci fal, geometrycznych kształtów lub innych elementów. Kluczowe znaczenie w aranżacji z płytkami trójwymiarowymi ma oświetlenie. Należy dobrać i rozmieścić je w taki sposób, aby uwydatniło unikalną strukturę ściany. Płytki 3D to subtelna, a zarazem niezwykle efektowna ozdoba nowoczesnej łazienki.

Płytki łazienkowe o nietypowych kształtach i wzorach oferuje Domus-sklep.pl. Propozycją są modele pochodzące od renomowanych włoskich i hiszpańskich producentów. Z pewnością znajdziesz w asortymencie coś, co pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalną aranżację w Twojej łazience.

    Więcej o:

Skomentuj:

Płytki w łazience: 3 ciekawe rozwiązania