Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznaj zachwycające płytki ceramiczne imitujące: drewno, beton oraz kamień

artykuł zewnętrzny

Współczesne możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Odkryj niezwykłe płytki ceramiczne, które zmienią Twoje wnętrze. Co wyróżnia płytki ceramiczne?

Wybieramy plytki posadzkowe wielkoformatowe
Wybieramy plytki posadzkowe wielkoformatowe
Klink.pl

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wykończenie z drewna, czy kosztownego kamienia. Na szczęście istnieją alternatywy, które pozwolą spełnić nasze marzenia o „drogo” wyglądającym wnętrzu. A są nią płytki ceramiczne. Idealnie naśladują one inne materiały. Ceramika jest nam znana od wielu, wielu lat. Jednak to dziś, gdy standardy technologiczne pozwalają nam na przekształcenie jej w niemalże dowolny sposób, możemy odkrywać kolejne walory tego surowca. Płyty ceramiczne charakteryzują się znakomitą odpornością na czynniki zewnętrzne – ale nie tylko. Jeśli postawimy na produkty ze sprawdzonego źródła, możemy liczyć także na inne zalety:

  • Płytki ceramiczne mogą być antypoślizgowe. Dlatego też są cenione w łazienkach i w pokojach, w których nie chcemy umieszczać dywanu.
  • Płytki ceramiczne są odporne na zabrudzenia. Dzięki bardzo gładkiej powierzchni i swojej strukturze nie są wrażliwe na wpływ chemikaliów, które mogą się przypadkiem na nie wylać. Są także bardzo proste w czyszczeniu.
  • Płytki ceramiczne są odporne na mróz. Dlatego często stosuje się je na zewnątrz – choć  do środka zapraszamy je chętniej.
Jak odpowiednio wybrac plytki na posadzke
Jak odpowiednio wybrac plytki na posadzke
Klink.pl

Płytki ceramiczne – to, co je wyróżnia to design

Płytki ceramiczne cechują się tym, że są bardzo podatne na kształtowanie je w pożądany dla nas sposób. Dlatego też można z nich tworzyć niezwykle podobne do drewna płytki podłogowe. Możemy wtedy korzystać z ich wszystkich zalet, przede wszystkim będziemy tu mówić o trwałości, przy bardzo unikatowym wzornictwie. Jest to atut, który doceni każdy, kto ma aspiracje do aranżowania wnętrz. Stworzenie unikatowej kompozycji z ceramiki jest proste. Materiał może być bardzo spójny, dobierane wzory natomiast zupełnie jak z kosmosu. Płytki ceramiczne dają niezwykłą swobodę przy projektowaniu idealnego wnętrza – można je stosować w każdym pomieszczeniu, od łazienki, poprzez kuchnię, piwnicę, salon, a nawet na zewnątrz – na tarasie.

Beton
Beton
Klink.pl

Płytki ceramiczne – czy to lepsza alternatywa dla drogich materiałów?

Często zdarza się, że płytki ceramiczne zastępują nam znacznie droższe materiały. Dziś panuje moda na kamienne wykończenia. Marmur kosztuje jednak majątek i nie każdy chce stosować tę skałę w domu. Wynika to z wielu kwestii – cena nie należy do jedynego problemu. Naturalne kamienie potrafią być bardzo gładkie, łatwo się na nich poślizgnąć. Dlatego też dziś celuje się w ich zamienniki. Oczywiście obcowanie z ceramiką nie jest tym samym, co obcowanie z pełnoprawnym, szlachetnym materiałem, ale daje nam namiastkę luksusowych wnętrz. A jeśli wykażemy się pomysłowością i stworzymy odpowiednią kompozycję – możemy naprawdę zaskoczyć się skutecznością wykorzystania płytek ceramicznych w dowolnej przestrzeni. To, za co cenimy kamień to unikatowość – tutaj też mamy z tym do czynienia, tylko w nieco bardziej „sztucznej” formie.

Kamie czy plytki ceramiczne
Kamie czy plytki ceramiczne
Klink.pl

Skąd czerpać inspirację? To proste!

Jeśli poszukujecie Państwo inspiracji przy aranżowaniu idealnego wnętrza, polecamy poradnik – Płytki podłogowe wielkoformatowe - trwały i elegancki sposób na podłogi w Twoim domu. To szansa na zdobycie kolejnej lekcji z dziedziny aranżowania wnętrza. Krok po kroku bazując jedynie na wiedzy z internetu, można zgromadzić naprawdę imponujący zasób wiadomości na temat zasad tworzenia wnętrz idealnych. Wiele osób dzięki temu jest w stanie zachwycać swoją pomysłowością i intuicją dekoratorską.

Gresy drewnopodobne
Gresy drewnopodobne
Klink.pl
    Więcej o:

Skomentuj:

Poznaj zachwycające płytki ceramiczne imitujące: drewno, beton oraz kamień