Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusztowania aluminiowe do domu – skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów

artykuł zewnętrzny

Rusztowania aluminiowe kojarzymy zwykle z placami budowy lub remontami elewacji wysokich budynków. Nie znaczy to jednak, że nie mogą być wykorzystywane na użytek domowy – wręcz przeciwnie! Nowoczesne rusztowania jezdne to kompaktowe modele ułatwiające długotrwałą pracę na wysokości, szczególnie osobom mało doświadczonym w pracach nad podłożem. Oczywiście z uwagi na ich konstrukcję, najlepiej sprawdzą się podczas prac wokół domu – przy czyszczeniu tynku czy konserwacji drewnianej elewacji. Jakie rusztowanie aluminiowe wybrać? Oto kilka najważniejszych informacji.

Rusztowania aluminiowe do domu – skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów
Rusztowania aluminiowe do domu – skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów
KRAUSE

Dlaczego konstrukcje tego typu przydadzą się w domu?

Wyobraź sobie, że musisz wykonać wyjątkowo żmudną pracę na niedużej wysokości roboczej, ale za to dość dużej powierzchni. Potrzebujesz do tego odpowiednich materiałów i sprzętu, przydadzą się też obie wolne ręce. Na samą myśl o tym, że trzeba będzie wejść na drabinę, wykonać część pracy, zejść z drabiny, przesunąć ją o pół metra, wejść i ponownie wykonać część pracy czujesz, że cierpnie Ci skóra? Nic dziwnego! Dlatego do takich zadań najlepiej wybrać rusztowanie aluminiowe, które pomieści nie tylko Ciebie, ale również niezbędne narzędzia i materiały. Szeroka platforma sprawia, że zyskasz dużo swobody i możliwość pracy bez konieczności ciągłego trzymania się drabiny. Doświadczeni fachowcy nie mogą się mylić – nie bez powodu wszystkie ekipy budowlane i remontowe mają na swoim wyposażeniu także rusztowania! Nowoczesne rusztowania jezdne z aluminium to propozycja dla profesjonalistów, ale również osób szukających alternatyw dla drabin, umożliwiających wykonywanie długotrwałych zadań nad podłożem. Jakie rusztowania aluminiowe zasługują na szczególną uwagę i jak bezpiecznie z nich korzystać?

Rusztowanie do ogrodu
Rusztowanie do ogrodu
KRAUSE

Rusztowania aluminiowe – propozycje dla każdego

Na użytek własny z pewnością nie potrzebujesz wysokiego na kilkanaście metrów rusztowania aluminiowego – taki sprzęt zostawmy ekipom budowlanym i remontowym, które wykonają większość skomplikowanych prac na naprawdę dużych wysokościach. Warto jednak zainwestować w kompaktowe rusztowanie jezdne, które przyda się podczas rozmaitych prac sezonowych na posesji, takich jak malowania elewacji lub czyszczenia rynien. Nowoczesne rusztowania z oferty firmy KRAUSE są szybkie i łatwe w montażu – bez problemu rozstawisz je więc samodzielnie. Zastosowanie innowacyjnych poręczy wyprzedzających GuardMatic dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas montażu i demontażu, a rolki jezdne z hamulcem umożliwiają bezproblemowe przestawienie rusztowania wraz z postępem prac.

Rusztowanie aluminiowe
Rusztowanie aluminiowe
KRAUSE

Składane rusztowanie jezdne – praktyczny model do codziennego wykorzystywania

Jeśli chodzi o nowoczesne rusztowania aluminiowe, model składany zasługuje na szczególną uwagę. To praktyczne rusztowanie, gotowe do wykorzystania niemal natychmiast. Składa się z ram rusztowania oraz pomostu, a po demontażu nie zajmuje wiele miejsca. Jeśli zawiesisz pionowo pomost na rusztowaniu, cała konstrukcja nie będzie dużo większa od standardowej drabiny. Co ważne, składane rusztowania aluminiowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić przejazd przez otwory drzwiowe, dzięki czemu możesz je z powodzeniem wykorzystywać do prac wewnątrz pomieszczeń, a rolki jezdne z hamulcem ułatwiają ustawienie konstrukcji w wybranej lokalizacji. Jeśli szukasz alternatywy dla klasycznej drabiny i jednocześnie obawiasz się, że rusztowanie będzie kłopotliwe w montażu i będzie zajmowało dużo miejsca, postaw na model składany.

Rusztowanie jezdne
Rusztowanie jezdne
KRAUSE

Jak bezpiecznie korzystać z rusztowania?
Praca na wysokości zawsze wymaga zachowania ostrożności – niezależnie od tego, jaki sprzęt wybierasz. Pracownicy zawodowo zajmujący się pracą na wysokości posiadają nie tylko umiejętności, ale również dodatkowe zabezpieczenia. W przypadku rusztowań aluminiowych wykorzystywanych na użytek własny nie musisz obawiać się kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Stawka jest jednak ciągle taka sama – Twoje bezpieczeństwo. Nie lekceważ więc przepisów BHP i dbaj o dobry stan techniczny konstrukcji! Przed wejściem upewnij się, że wszystkie elementy rusztowania zostały zamontowane zgodnie z instrukcją oraz są w pełni sprawne. Nie przekraczaj także dopuszczalnej nośności, by nie uszkodzić całej konstrukcji. Prawidłowo użytkowane rusztowanie aluminiowe posłuży Ci przez długie lata!

                                                       ***

Nowoczesne rusztowania aluminiowe to proste, lekkie konstrukcje zapewniające bezpieczną pracę na wysokości. Znajdują wykorzystanie nie tylko na placu budowy czy podczas remontów – składane rusztowania jezdne przydadzą się również w każdym domu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusztowania aluminiowe do domu – skorzystaj z doświadczenia profesjonalistów