Sofa do salonu: rozkładana czy nie?

artykuł zewnętrzny

Salon to miejsce, które jest szczególnie lubiane w każdym domu. To w nim spotyka się rodzina, by wspólnie odpocząć albo spędzić czas z przyjaciółmi. To w nim odpoczywamy też w samotności, na przykład z dobrą książką czy filmem. Pozwala się zrelaksować - a co za tym idzie, musi być wyposażony w odpowiednią sofę, która będzie służyła w tym celu. Zastanówmy się, czy warto inwestować w taką, która jest rozkładana, czy lepiej postawić na model bez takiej opcji?

Sofa do salonu: rozkładana czy nie?
Sofa do salonu: rozkładana czy nie?
MKS Meble

Kiedy salon to też pokój dla gości

W wielu polskich mieszkaniach nie ma zbyt wiele miejsce, dlatego salon pełni jednocześnie funkcję pokoju gościnnego. W takim przypadku nie ulega wątpliwości, że należy zadbać w nim o miejsce do spania dla gości, a najlepszym rozwiązaniem wydaje się wówczas rozkładana sofa. Za dnia będzie pełniła funkcję miejsca do siedzenia, a w nocy zamieni się w wygodne łóżko.

Z takiej opcji powinni skorzystać również ci, którzy mają pokój gościnny, ale jednocześnie lubią zapraszać do siebie wielu gości. Dzięki temu nawet wówczas, gdy zgromadzi się ich większa grupa, każdy będzie miał swoje miejsce do spania, bez konieczności rozkładania materaców na podłodze.                      

Jaką sofę rozkładaną wybrać?

Sofa rozkładana powinna mieć od razu możliwość schowania w niej pościeli, co ułatwi przechowywanie zapasowych poduszek czy kołder wówczas, kiedy goście się nie pojawiają. Doskonałym pomysłem jest też wybranie dużego mebla, który sprawi, że każdy, kto nas odwiedzi, będzie czuł się bardzo wygodnie.

Przykładem może być wygodna kanapa BLANCA, która posiada dużą powierzchnie spania, a jednocześnie bardzo wygodne siedzisko. Idealnie sprawdzi się jako dodatek do pokoju, w którym na co dzień oglądamy telewizję czy przesiadujemy z bliskimi, a jej charakterystyczny design świetnie wpisze się w wystrój wielu salonów. Co więcej, posiada ona wspomniany pojemnik na pościel, co czyni ją jeszcze bardziej funkcjonalną.

Sofa bez funkcji rozkładania: dla kogo?

Sofa do salonu, która nie posiada funkcji spania, może sprawdzić się z kolei w domach, które posiadają mały salonik. Jeśli chcemy, aby znalazły się w nim tylko najbardziej niezbędne meble wypoczynkowe i nie zamierzamy gościć w nim nikogo, będzie doskonałym wyborem. Idealnie sprawdzi się również w przypadku pokojów urządzonych w nowoczesnym stylu, w którym meble mają odznaczać się jak największą lekkością.

Jaka sofa nierozkładana będzie idealna?

Przykładem może być sofa nowoczesna ustawiona na wysokich nóżkach, która cechuje się lekką budową i bardzo intrygującym wyglądem. Sprawdzi się między innymi w loftowych pomieszczeniach, gdzie świetnie uzupełni inne meble, mające za zadanie pozostawienie jak największej przestrzeni dla domowników. Świetnie wpisze się w ten styl również za sprawą drewnianych detali i ciekawych kolorów obicia, które z łatwością dopasują się do tego nowoczesnego, wyjątkowego stylu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sofa do salonu: rozkładana czy nie?