Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

SOLIDBOX - podtynkowy system żaluzji fasadowej od ANWIS

sponsorowany

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX została zaprojektowana przez firmę ANWIS na bazie wieloletnich doświadczeń specjalistów z branży osłonowej. Minimalistyczna forma produktu, którego kaseta oraz prowadnice mogą zostać zabudowane pod zewnętrzną warstwą ocieplenia sprawia, że żaluzja podtynkowa SOLIDBOX jest osłoną odpowiednią do montażu w nowoczesnych domach i obiektach komercyjnych.

Żaluzja fasadowa
Żaluzja fasadowa
ANWIS

SOLIDBOX - SOLIDNA I PRAKTYCZNA KONSTRUKCJA

Kaseta żaluzji fasadowej SOLIDBOX może posiadać dedykowaną warstwę izolacyjną (polistyren ekstrudowany o grubości 15, 20 lub 35 mm), która zapobiega tworzeniu się mostków termicznych w miejscu styku pokrywy tylnej ze ścianą. Pozwala również uniknąć prac związanych z przeróbką nadproża. Przednia część kasety posiada specjalnie wyprofilowany nośnik tynku, który umożliwia schowanie kasety pod ociepleniem, a tym samym estetyczne wykończenie elewacji budynku.

Głównym elementem nośnym żaluzji jest profil aluminiowy, wykonany metodą wytłaczania. Umożliwia zamocowanie kasety (do czoła lub górnej części nadproża) za pomocą kołków. W górnej części profilu nośnego znajdują się również dedykowane miejsca montażowe, które pozwalają na instalację kasety za pomocą kotew. Oba typy montażu gwarantują stabilność połączenia kasety z nadprożem i mogą być stosowane zamiennie – zależnie od rodzaju nadproża.

Żaluzja fasadowa
Żaluzja fasadowa
ANWIS

W systemie SOLIDBOX dostępne są trzy wysokości kaset: 220, 270 oraz 320 mm. Ich rozmiar uzależniony jest od wielkości zastosowanego pakietu, który mocowany jest w kasecie przy pomocy automatycznych uchwytów rynny górnej. Modele o większych gabarytach wyposażone są również w uchwyty wypierające, które zwiększają stabilizację pokrywy rewizyjnej i zapobiegają efektowi jej odkształcenia na etapie tynkowania.

W celu lepszego dopasowania produktu do systemu ocieplenia, firma ANWIS oferuje: dwa rozmiary prowadnic (27,5 x 95 mm, 27,5 x 110 mm) oraz dystans modułowy prowadnicy o wymiarze 20 mm. Rozwiązanie to zapewnia elastyczność na etapie projektowania oraz doboru produktu do konstrukcji budynku. W prowadnicach bocznych żaluzji SOLIDBOX instalowany jest insert (wykonany z elastycznego tworzywa), który można w łatwy sposób zamontować i zdemontować. Jego budowa zapewnia płynne prowadzenie pakietu. Dodatkową stabilizację lamel zapewniają aluminiowe prowadniki, które zwiększają odporność żaluzji na mocne napory wiatru.

Żaluzja fasadowa
Żaluzja fasadowa
ANWIS

NOWOCZESNA AUTOMATYKA

Żaluzja podtynkowa ANWIS może być obsługiwana zdalnie, przy użyciu nadajników radiowych lub przewodowo, z wykorzystaniem przełączników naściennych. Tryb manualny pozwala użytkownikowi na samodzielną zmianę pozycji żaluzji. Istnieje również możliwość zaprogramowania gotowych scenariuszy, dzięki czemu osłony będą podnosiły się i opuszczały automatycznie, np. o wyznaczonych godzinach. Ponadto, żaluzja SOLIDBOX może zostać podłączona do automatyki pogodowej oraz systemu inteligentnego budynku. W ostatnim przypadku, panel sterowania, poza obsługą żaluzji podtynkowych, pozwala zarządzać innymi systemami, takimi jak ogrzewanie czy oświetlenie.

DOSTĘPNE SYSTEMY: C80 i Z90

Żaluzja podtynkowa SOLIDBOX dostępna jest w dwóch systemach: C80 oraz Z90. W obu przypadkach lamele są obustronnie wyprofilowane, co zapewnia ich zwiększoną sztywność i stabilność podczas niekorzystnych warunków pogodowych.

Profil aluminiowy Z90 (obrót lameli o 90°) wyróżnia uszczelka wyciszająca oraz kształt „Z” gwarantujący lepsze zaciemnienie pomieszczeń. Z kolei cechą charakterystyczną profilu „C” jest możliwość otwierania i zamykania żaluzji w zakresie 180°. Zapewnia to płynne sterowanie kątem pochyłu lameli, a tym samym swobodną regulację stopnia natężenia światła przenikającego do wnętrza. Maksymalne wymiary żaluzji SOLIDBOX wynoszą: 3500 mm wysokości oraz 4000 mm szerokości.

Żaluzja fasadowa
Żaluzja fasadowa
ANWIS

KOLORYSTYKA W TRENDZIE

Żaluzja podtynkowa SOLIDBOX oferowana jest w bogatej kolekcji kolorów profili oraz kaset w standardzie. W celu spójnego wykończenia żaluzji z elewacją, firma ANWIS umożliwia lakierowanie wewnętrznej powierzchni elementów, wchodzących w skład kasety: pokryw czołowych oraz pokryw bocznych.

Lamele (podobnie jak inne elementy osłony, takie jak: prowadnice, rynna dolna czy drabinka) są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu żaluzja odznaczają się trwałą i niezawodną pracą przez długi czas użytkowania. W kolekcji znajdują się kolory dopasowane do aktualnych trendów architektonicznych, m. in.: bazaltowy szary, antracyt strukturalny, czarny, a także wzory drewnopodobne. Pozwala to na łatwe dopasowanie kolorystyczne żaluzji do każdego rodzaju stolarki otworowej lub elewacji. Istnieje też możliwość zamówienia żaluzji fasadowych w kolorze nietypowym wg palety RAL.

Żaluzja fasadowa SOLIDBOX to trwała i funkcjonalna konstrukcja, która może być stosowana na dużych przeszkleniach. Wysoka jakość wykonania oraz zastosowanie nowoczesnych technologii, zapewniają skuteczną ochronę wnętrz przed słońcem oraz wygodną obsługę produktu. Żaluzja fasadowa SOLIDBOX objęta jest 36 miesięczną gwarancją producenta.

    Więcej o:

Skomentuj:

SOLIDBOX - podtynkowy system żaluzji fasadowej od ANWIS