System szynowy - oświetlenie do nowocześnie urządzonego wnętrza

artykuł zewnętrzny

Oświetlenie szynowe ma nowoczesny wygląd i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dlatego jest to bardzo popularny w ostatnich latach wybór. Jednak wiele osób wciąż błędnie postrzega system szynowy wyłącznie w kategoriach oświetlenia typowo estradowego. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu.

System szynowy - oświetlenie do nowocześnie urządzonego wnętrza.
System szynowy - oświetlenie do nowocześnie urządzonego wnętrza.
Maxlight

System szynowy oświetlenie

Ten rodzaj instalacji w domu czy miejscu pracy składa się ze specjalnego systemu montowanego bezpośrednio do sufitu. Oświetlenie szynowe pozwala na używanie i zasilanie wielu lamp przy użyciu tylko jednej linii. Oczywiście takie rozwiązanie w żadnym wypadku nie ogranicza możliwości dekoracyjnych wnętrza. W ofercie MAXLIGHT można znaleźć zarówno klasyczne systemy szynowe z ‘wystającymi’ oprawami, jak i nowoczesne lineary z oświetleniem typu LED.

Jeśli ma być to główne światło, ważny jest wybór żarówki o odpowiednio dużej mocy. W sytuacji, kiedy system szynowy i oświetlenie mają być bardziej dekoracją, zapewniać dodatkowe źródło światła we wnętrzu, wówczas można skupić się głównie na designie.

Oświetlenie szynowe do domu lub biura - z czego się składa i jak jest montowane?

Podczas wyboru systemu szynowego warto zwrócić uwagę na jego poszczególne komponenty, takie jak same szyny, uchwyty do montażu, rodzaj łączników, czy zaślepki. Oczywiście tym, co ma największe znaczenie estetyczne, jest dobór odpowiedniego rodzaju opraw. To właśnie ten element oświetlenia szynowego jest najważniejszy, jeśli chodzi o końcowy efekt wizualny.

Instalacja szyny nie tak trudna, jak mogłoby się wydawać

Po takim wstępie możesz stwierdzić, że szyny to bardzo skomplikowany rodzaj oświetlenia sufitowego, jednak tak naprawdę montaż takich opraw nie jest aż tak trudny, jak może się to początkowo wydawać. Kluczem do sprawnej i udanej instalacji systemu szynowego, jest zrozumienie kilku istotnych zasad. Zanim jednak zaczniesz planować instalację, przyjrzyj się najpierw dokładnie najpopularniejszym modelom na rynku, aby wiedzieć, jaki typ opraw czy kształt najbardziej ci odpowiada.

Oświetlenie do domu i miejsca pracy

Podział na systemy jednofazowe i trójfazowe to zazwyczaj największy dylemat podczas wyboru odpowiedniego oświetlenia szynowego do sypialni, salonu, gabinetu, lokalu czy zakładu produkcyjnego. Rodzaj oprawy ma zasadniczy wpływ na funkcjonalność oświetlenia i rodzaj światła, jakie system szynowy zapewnia.

Systemy szynowe jednofazowe

To najprostsze rozwiązanie jeśli chodzi o tego typu oświetlenie sufitowe. System szynowy jednofazowy pozwala na zaświecenie wszystkich lamp na szynie jednocześnie. W tej sytuacji jedno kliknięcie włącznikiem na ścianie i w pomieszczeniu będzie jasno lub wprost przeciwnie - zapanują w nim egipskie ciemności.

Systemy szynowe trójfazowe

To rozwiązanie jest bardziej złożone od poprzedniego i daje większe możliwości aranżacji wnętrza, które można oświetlić na kilka różnych sposobów. W systemie trójfazowym użytkownik ma możliwość wyboru lamp, a wszystko dzięki trzem niezależnym obwodom. Takie rozwiązanie wymaga podwójnego włącznika.

    Więcej o:

Skomentuj:

System szynowy - oświetlenie do nowocześnie urządzonego wnętrza