Systemy przesuwne Awilux – przeszklenia w wielkim formacie

sponsorowany / Awilux

Drzwi przesuwne dają niemal nieograniczone możliwości projektowania otwartej i przepełnionej światłem architektury. Mimo dużych rozmiarów, drzwi przesuwne praktycznie nie wymagają dodatkowej przestrzeni do pełnego otwarcia. To ogromna zaleta oraz ułatwienie podczas aranżacji wnętrza.

Schüco ASE 80.HI
Schüco ASE 80.HI
Fot.Awilux /Schüco

Festiwal zalet

Duże przeszklenia prowadzące na balkon lub taras, popularnie nazywane suwankami, dają możliwość stworzenia płynnego przejścia pomiędzy wnętrzem domu a tarasem lub ogrodem. Drzwi oparte na systemach przesuwnych idealnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach, ale również w takich, w których każdy metr kwadratowy ma znaczenie.Decydując się na zakup drzwi przesuwnych, warto skorzystać z oferty i doradztwa doświadczonych firm. Wybierając salon stolarki, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników – w tym na asortyment,a także na zaangażowanie sprzedawców i ich wiedzę na temat oferowanych systemów.Firma Awilux, dostarczając stolarkę okienną, na bazie profili aluminiowych Schüco jest w stanie wykonać przeszklenia o największych rozmiarach na rynku. Z powodzeniem realizuje projekty drzwi przesuwnych o długościach nawet 12 m.

Przeszklenia w wielkim formacie są atrybutem nowoczesnych domów. Coraz częściej spotykamy nieruchomości, których właściciele postawili na duże okna czy drzwi tarasowe. Możliwość ukrycia wszelkich mechanizmów oraz niezwykle wąskie profile umożliwiają uzyskanie efektu szklanej ściany, która w każdym momencie może zostać otwarta. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to również jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia.

Niewidoczne rozwiązanie przy zwiększonym widoku

Dostępny w ofercie Awiluxnowy system SchücoASE 67 PD gwarantuje maksymalne doświetlenie, komfort użytkowania oraz wysoką estetykę wykończenia. Smukłe profile i schowane ramy sprawiają, że nowe rozwiązanie idealnie sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie. System ASE 67 PD posiada modułową konstrukcję. Oznacza to, że różne warianty skrzydeł można zestawić z dwoma typami ościeżnic – 90 mm oraz 57 mm – dzięki czemu możliwe jest realizowanie projektów na specjalne zamówienie inwestorów. W przypadku pierwszego wariantu o wysokości ramy 90 mm cała rama skrzydła schowana jest w ościeżnicy.Z kolei smuklejsza wersja (57 mm) idealnie nadaje się do prac remontowych i modernizacji.

Wąskie profile i chowane ramy zwiększają powierzchnię przeszklenia – do pomieszczenia wpada jeszcze więcej naturalnego światła, które w dłuższej perspektywie i przy właściwym rozmieszczeniu okien względem kierunków świata, może obniżyć zużycie energii. System pozwala na doskonałe doświetlenie pomieszczeń przy zachowaniu maksymalnej widoczności otoczenia.W przypadku systemu Schüco ASE 67 PD próg zlicowany jest z posadzką, co ułatwia przechodzenie, a także tworzy harmonijne połączenie wnętrza z sąsiadującym balkonem, tarasem czy ogrodem. Wpływa to pozytywnienie tylko na komfort użytkowania, ale także na walory estetyczne tego rozwiązania.

Duże przeszklenie w standardzie pasywnym

Dostępny w ofercie Awilux system ASE 80.HI to połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi.  Może być stosowany w budownictwie pasywnym. System ten wyróżnia wyjątkowo wąski profil, który gwarantuje nowoczesny design i możliwość stworzenia bardzo dużych przeszkleń. Umożliwia tym samym tworzenie zrównoważonej, nowoczesnej architektury.

Okna przesuwne na systemie ASE 80.HI zapewniają niemal bezszelestne i proste w obsłudze użytkowanie oraz łatwy dostęp do balkonów, tarasów i ogrodów zimowych. Dzięki nim pomieszczenia są doskonale doświetlone, a mieszkańcy mogą cieszyć się walorami wizualnymi otaczającego sąsiedztwa przez cały rok. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku pod względem designu oraz energooszczędności stolarki otworowej.

Nieskazitelny design w rozmiarze XXL

Okna przesuwne w dużych rozmiarach nie muszą być skonstruowane wyłącznie na systemach aluminiowych. Awilux oferuje również okna przesuwne SchücoThermoslide, które jest oparte na technologii PVC. System ten wyróżnia wysoka termoizolacyjność. Jest idealny do dużych przeszkleń mogących osiągać wymiary 6500mm x 2600 mm.Posiada też nowoczesne okucie w opcji zwiększonej do 400 kg nośności skrzydła.

HS Thermoslideposiada wielokomorowy niski próg aluminiowy z trzema przekładkami termoizolacyjnymi, co eliminuje problem zimnych stref przy podłodze. Wyrównuje też poziom między wnętrzem domu, a tarasem, co ułatwia samodzielne przemieszczanie się dzieci oraz osób starszych i niepełnosprawnych. To rozwiązanie z oferty Awilux wyróżnia dodatkowo nieskazitelny design. Drzwi mogą występować w wersji dwu-, trzy- oraz czteroczęściowej. Dostępna bogata paleta kolorystyczna pozwoli na indywidualne dobranie okien przesuwnych Schüco Thermoslide do każdej inwestycji.

Innowacyjną propozycją dostępną w Awilux jest połączenie profilu w kolorze antracytu z antracytowym rdzeniem. Taki mix pozwala osiągnąć wyjątkowo harmonijny efekt wizualny.

Wybór właściwego systemu przesuwnego to niełatwa i odpowiedzialna decyzja. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szczegółową specyfikację poszczególnych modeli, aby spośród szerokiej oferty wybrać te, które odpowiadają naszym potrzebom i założeniom projektowym. Wybór odpowiedniego salonu to pierwszy krok do zakupu właściwych dla nas rozwiązań z zakresu stolarki. Kompetentna obsługa oraz szeroki asortyment pozwoli nam wybrać system idealny dla naszego domu i taki, który odpowiada potrzebom wszystkich domowników.Firma Awilux posiada kilkadziesiąt punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Dzięki pomocy i doświadczeniu specjalistów z firmy Awilux mamy pewność, że nasze wymarzone drzwi przesuwne będą bez zarzuty spełniały swoją rolę przez długie lata.

    Więcej o: