Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szklane domy w nowoczesnym budownictwie

artykuł zewnętrzny

Nowoczesne domy to minimalizm, ład i połączenie trendów zaczerpniętych ze wsi i z miasta. Jedną z charakterystycznych cech nowoczesnych domów są imponujące przeszklenia. Zobacz, skąd wzięła się ich popularność!

Szklane domy w nowoczesnym budownictwie
Szklane domy w nowoczesnym budownictwie
Studiokrajobrazy.pl

Styl nowoczesny łączy szyk z praktycznością, elegancję i pragmatyzm. Projekty nowoczesnych domów jednym wydają się ekstrawaganckie, dla innych zaś stanowią symbol klasy, bogactwa i dobrego gustu. Na pewno jednak nikt obok nich nie przejdzie obojętnie. Podobnie jest z przeszkleniami – wzbudzają kontrowersje i są nieoczywiste. Jednak ich zastosowanie to nie tylko trend estetyczny, ale także walory praktyczne. A w końcu nowoczesność i praktyczność idą w parze. Zobacz, w czym tkwi siła przeszklonych budynków!

Walory estetyczne w przeszklonych nowoczesnych domach

Krytycy popularnych w ostatnich latach oszkleń budynków zarzucają im surowy design. Tymczasem są w błędzie! Oszklenia budynków paradoksalnie umożliwiają bliski kontakt z naturą. Przeszklenia w nowoczesnych domach powodują, że zaciera się granica między domem a ogrodem. Przebywając we własnym domu, leżąc na wygodnej kanapie, możesz poczuć się jak w środku ogrodu i cieszyć otaczającą cię zielenią drzew i traw. Zimą z kolei umość się wygodnie w ulubionym fotelu, wsłuchaj w trzask ognia w kominku i podziwiaj magiczny, srebrny pejzaż! Możesz to sobie wyobrazić? Teraz już rozumiesz, czemu przeszklenia są tak uwielbiane.

.
.
Studiokrajobrazy.pl

Dlaczego warto wybrać projekty domów z poddaszem użytkowym? Sprawdź!

Praktyczne oszklenia

Oszklenia w nowoczesnych domach mają też zastosowanie praktyczne. Po pierwsze, przeszklone pomieszczenia sprawiają wrażenie większych. Dzięki zastosowaniu przeszkleń można powiększyć optycznie nieduży pokój. Przeszklenia nadają domowi elegancji i wrażenia swobodnej przestrzeń.

Druga zaleta projektów nowoczesnych przeszklonych domów to wysoka energooszczędność. Domy z przeszkleniami zużywają aż 3 razy mniej energii od zwykłych domów. Przeszklenia zapewniają duże nasłonecznienie budynku, co pozwala na znaczące oszczędności na energii elektrycznej. Podobnie jest z ogrzewaniem – więcej światła w budynku, to więcej ciepła. Tym samym oszklone domy są bardzo ekonomiczne w utrzymaniu i nie wymagają dużych nakładów na oświetlenie i ogrzewanie.

Czy domy z dużymi oszklenia są bezpieczne?

Wielu klientów biur nieruchomości zastanawia się, czy budynki z dużymi przeszkleniami są wystarczająco bezpieczne. Często w ich głowie pojawia się mroczna wizja z horrorów, w których ktoś włamuje się do posiadłości przez wielkie szklane drzwi. Jednak w nowoczesnych oknach stosuje się specjalne zabezpieczenia antywłamaniowe (np. okucia z grzybkami antywłamaniowymi), które uniemożliwiają wyważenie skrzydeł. Ponadto w drzwiach i oknach dodatkowo można zainstalować zamki z kluczykiem.

Oddaj projekt swojego domu w ręce specjalistów!

Udane projekty architektoniczne wymagają szerokiej znajomości trendów i zmysłu estetycznego. Gustowne połączenie szkła i innych elementów stylu loftowego i minimalistycznego czy nienaganna kompozycja kolorystyczna to zadanie wymagające określonych kompetencji. Zaufaj architektom i wybierz projekt dla siebie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Szklane domy w nowoczesnym budownictwie