Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Unowocześnij swój dom stylowymi elementami na elewacji

sponsorowany

Jeśli chcesz, aby twój dom stał się nowoczesny, wyglądał unikatowo to poznaj kilka ciekawych rozwiązań, które umożliwia stal wykorzystana jako dekoracja elewacji. Stalowe elementy na zewnętrznych ścianach budynku najczęściej możemy spotkać na budynkach handlowo-usługowych oraz biurowych, gdzie nie są tylko dekoracją, ale również ochroną. Rosnąca popularyzacja minimalizmu w architekturze, proste kształty, przeszklenia i geometryczne formy rozpowszechniła modę na stalowe elementy wykorzystywane w budowie domów jednorodzinnych jako dekoracji. Najlepszy efekt wizualny oddają na domach pokrytych nowoczesną blachodachówką. Zobacz ofertę produktów, które mogą stać się ciekawym rozwiązaniem na elewację twojego domu.

Przychodnia lekarska w Czyżewie, Panele REGLE
Przychodnia lekarska w Czyżewie, Panele REGLE
Blachy Pruszyński

Blacha trapezowa - oryginalny pomysł

Blacha trapezowa na elewacji jest najtańszym, najprostszym i oryginalnym materiałem, który daje efekt podłużnych, jednostajnie ciągnących się pasów o trapezowym wgłębieniu. Wgłębienia blachy mogą mieć wyższy lub niższy profil , może być również wykonana z różnych stopów, posiadać inną powłokę ochronną i wykończenie (np. połysk lub mat). Najczęściej wybieranym elementem dekoracyjnym elewacji jest blacha trapezowa - stalowa, ocynkowana, alucynkowa powlekana lub powlekane aluminium – grubość blachy od 0,50 mm do 1,50 mm. Chcąc cieszyć się niezawodną trwałością oraz doskonałym efektem wizualnym przeglądanie modeli warto zacząć od oferty lidera na polskim rynku dachów blaszanych Blachy Pruszyński. Profile elewacyjne pokrywane są lakierem dekoracyjnym od strony zewnętrznej, natomiast strona wewnętrzna pokryta jest powłoką ochronną. Modele różnią się między sobą sposobem przetłoczeń, które mogą dawać inny efekt wizualny.

Miękka fala na elewacji

Elewacyjny profil falisty to sposób na zrównoważone, proste i regularne elementy bryły budynku. Nazwa profilu elewacyjnego powstała od efektu przypominającego proporcjonalną falę przekroju płyty. W odróżnieniu od blachy trapezowej, profil falisty odbija światło w miękki sposób co warto uwzględnić podczas wyboru wykończenia materiału na matowy lub błyszczący. Elewacja może sprawiać wrażenie wielowarstwowej i trójwymiarowej jeśli użyte zostaną obydwa sposoby wykończenia. W ofercie można znaleźć elewacyjny profil falisty w różnych powłokach i kolorach, pozwalając na oryginalne wykończenie domu lub willi.

Panel dachowy na rąbek - kolor grafit
Panel dachowy na rąbek - kolor grafit
Blachy Pruszyński

Elewacja z blachą na rąbek

Panele z blachy stojącej „na rąbek” najczęściej wykorzystywane są na ścianach szczytowych „nowoczesnych stodół”, w których pełnią całość z dachem wykonanym w tej samej technice. Ściany zewnętrzne w ten sposób zyskują dodatkową ochronę przed opadami atmosferycznymi, a cały budynek nabywa ciekawego wyglądu. Blachę na rąbek można kłaść w pionie lub poziomie, zależnie od tego czy chcemy optycznie podwyższyć lub poszerzyć budynek. Panele z blachy stojącej „na rąbek” dostępne są w matowej lub błyszczącej wersji powłoki ochronnej.

 

 

 

Elewacyjna blacha trapezowa biurowiec Gdańsk WAVE SKANSKA
Elewacyjna blacha trapezowa biurowiec Gdańsk WAVE SKANSKA
Blachy Pruszyński

Zabawa w geometrię z kasetonami elewacyjnymi

Kasetony elewacyjne najchętniej stosowane są jako elewacja budynków handlowych czy biurowych lecz są również nowoczesną inicjatywą do niestandardowej elewacji domów jednorodzinnych. Jest wykonany z ocynkowanej blachy grubości od 1 mm do 1,5 mm lub z blachy aluminiowej o grubości 1,2 mm, które dają geometryczny, jednostajny wzór przypominający tabliczkę czekolady. Wiele możliwości kolorystycznych daje możliwość stworzyć nietuzinkową kompozycję wraz z kolorem ścian i innych elementów wykończeniowych budynku. Ponadto kasetony elewacyjne umożliwiają łatwy i bezproblemowy montaż w pionie czy w poziomie. Dodatkowo najwyższa jakość produktu gwarantuje niezawodność i estetyczny wygląd przez długie lata.

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Stal na elewacji zapewni najwyższą ochronę

Często wybór stalowych elementów elewacyjnych podejmowany jest ze względu na efekty wizualne i kreatywność projektanta. Aczkolwiek poza tymi aspektami, elewacje wykonane z blachy odznaczają się wyższą ochroną ścian wewnętrznych przed wiatrem, śniegiem, deszczem i promieniowaniem UV, a także poprawiają termoizolacyjność budynku. Często przyczynia się to do montażu paneli czy kasetonów na budynkach szczególnie narażonych na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Po wyborze odpowiedniego modelu warto zapoznać się z dostępnymi powłokami ochronnymi, które mają duże znaczenie dla trwałości materiału, np. większa odporność na korozję, lub zniszczenia industrialne. Ponadto inwestor powinien zapoznać się z instrukcją konserwacji stalowej elewacji, aby móc jak najdłużej korzystać z jej dekoracyjnych i ochronnych zalet.

Powracająca moda na wykorzystywanie minimalistycznego, futurystycznego i modernistycznego stylu w architekturze wymaga przemyślanych decyzji i odpowiedniej konserwacji. Odpowiednia koncepcja użycia stali na elewacji domu mieszkalnego na pewno jest sposobem na zachowanie minimalistycznego trendu i wykazaniem się kreatywnością.

Blacha trapezowa
Blacha trapezowa
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Unowocześnij swój dom stylowymi elementami na elewacji