Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W trosce o przestrzeń

sponsorowany

Trójmiejski deweloper Invest Komfort od 25 lat kreuje krajobraz Gdańska, Gdyni 
i Sopotu. Buduje z  pasją, pomysłem i odwagą. Wyróżnia się szacunkiem do środowiska naturalnego, zaangażowaniem w zagospodarowanie przestrzeni wspólnych, unikatowym podejściem do architektury i rzetelnym wykonawstwem. Tworzy oryginalne projekty z dbałością o najmniejszy detal.

Projekt inwestycji Portova nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni.
Projekt inwestycji Portova nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni.
Invest Komfort

Dziś trudno sobie wyobrazić panoramę Trójmiasta bez gdyńskich Sea Towers, położonego w samym sercu Gdyni budynku Portova, czy usytuowanego tuż nad Motławą w Gdańsku osiedla Brabank. Projekty dewelopera zostały wielokrotnie docenione w prestiżowych konkursach. Invest Komfort zdobył ponad 70 prestiżowych polskich i międzynarodowych nagród. Są to m.in. Orły Polskiego Budownictwa czy tytuł Budowy Roku. Firma jest również wielokrotnym laureatem European Property Awards. Jak powstają nagradzane na całym świecie inwestycje Invest Komfortu, które harmonijnie współgrają z trójmiejskim krajobrazem? Pokazuje to miniserial dokumentalny „Twórcy czasu i przestrzeni” w reżyserii Macieja Puczyńskiego (www.tworcyinvestkomfort.pl), przygotowany z okazji 25-lecia Invest Komfortu. Filmy w bardzo subtelny i sugestywny sposób pokazują pracę twórców – pracowników i współpracowników, pasjonatów swoich zawodów, którzy zabierają widzów
w podróż do świata współczesnej architektury.

Zielone patio w Portovej.
Zielone patio w Portovej.
Invest Komfort

Z wizją i pasją

Invest Komfort pracuje nad inwestycjami w sposób multidyscyplinarny. W firmie do każdego projektu podchodzi się holistycznie, co oznacza, że architekt kubaturowy, wnętrz i krajobrazu mają równorzędny status i wspólnie rozwijają wizję. To pierwszy deweloper, który utworzył w swojej strukturze Dział Kształtowania i Rozwoju Formy. W dziale pracują specjaliści i eksperci z różnych dziedzin, którzy wspólnie opracowują koncept każdej nowo powstającej inwestycji. Proces planowania realizacji jest w tej firmie niezwykle skrupulatny, ale dzięki temu tworzy ona wyróżniające się na rynku inwestycje, zarówno pod względem architektonicznym, jak i jakości wykonania. 

Nasza praca wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za przestrzeń, bo architektura to poważna sprawa. Pracując nad nowymi projektami, nasze decyzje zawsze poddajemy pod dyskusje osób, które specjalizują się w różnych dziedzinach, ponieważ tylko tak możemy znaleźć najlepsze rozwiązania. Myślimy, jak możemy sprawić by ci, którzy będą mieszkać lub przebywać w otoczeniu naszych inwestycji, czuli się w tym miejscu dobrze. Tworzymy architekturę skrojoną na miarę, a to wymaga indywidualnego podejścia.

mówi Anna Zygmunt, kierownik Działu Kształtowania i Rozwoju Produktu w Invest Komforcie.

Inwestycje wpisane w tkankę miejską

Trójmiejski deweloper tworzy ponadprzeciętne osiedla, place i przestrzenie publiczne, które w sposób przemyślany komponują się z istniejącą już zabudową miejską lub otaczającą przyrodą. Osiedle Brabank Apartamenty w Gdańsku, które stanęło w niezwykłym miejscu – między historyczną zabudową Starego Miasta, Muzeum II wojny światowej i Motławą, zostało wkomponowane w nabrzeże rzeki i postindustrialną tkankę miejską. Projekt stworzony przy współpracy z duetem architektów Jackiem Droszczem i Bazylim Domstą z pracowni Kwadrat stał się impulsem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dał również miastu bodziec do prac rewitalizacyjnych w tej okolicy i wykreował nowy, tętniący życiem ośrodek życia miejskiego.

Widok na położony nad Motławą Brabank i historyczną część Gdańska.
Widok na położony nad Motławą Brabank i historyczną część Gdańska.
Invest Komfort
Brabank. Reprezentacyjny hol.
Brabank. Reprezentacyjny hol.
Invest Komfort

Beneficjentami naszych inwestycji są nie tylko przyszli rezydenci apartamentów, lecz także mieszkańcy miasta i dzielnicy. Pamiętajmy, że każdy projekt budowlany jest częścią większej układanki, kontekstu, z którym rezonuje lub nie. Naszym celem jest, by przywracać mieszkańcom części miast i powiększać ogólnodostępną przestrzeń miejską.

wyjaśnia Michał Ciomek, architekt, Dyrektor ds. Przygotowania Projektów w Invest Komforcie.
Tonące w zieleni osiedle Botanica Jelitkowo w Gdańsku.
Tonące w zieleni osiedle Botanica Jelitkowo w Gdańsku.
Invest Komfort
Botanica Jelitkowo. Strefa Welness i SPA.
Botanica Jelitkowo. Strefa Welness i SPA.
Invest Komfort

Kolejnym przykładem może być Nowe Orłowo, osiedle o kameralnej zabudowie, zlokalizowane w letniskowej dzielnicy Gdyni, gdzie deweloper stworzył plac miejski - ogólnodostępną przestrzeń dla mieszkańców, której brakowało w tej dzielnicy. Z kolei przed budynkiem Portovej przebudował skrzyżowanie tak, aby było bezpieczniejsze zarówno dla pieszych, jak i zmotoryzowanych. Dodatkowo projekt Portovej nawiązuje do modernistycznych tradycji Gdyni i swoim stylem nadaje ton najbliższej okolicy. Z okien mieszkań rozpościerają się niesamowite widoki na Zatokę Gdańską i panoramę miasta.

Nowe Kolibki w Gdyni. Niska, kameralna zabudowa doskonale komponuje się z zielenią.
Nowe Kolibki w Gdyni. Niska, kameralna zabudowa doskonale komponuje się z zielenią.
Invest Komfort
Przemyślany design sali klubowej w jednym z budynków osiedla Nowe Kolibki.
Przemyślany design sali klubowej w jednym z budynków osiedla Nowe Kolibki.
Invest Komfort

Zrównoważony rozwój

Każda budowa to ingerencja w naturę, jednak zawsze można ją zminimalizować. Invest Komfort dokłada wszelkich starań, aby odtwarzać naturalne i jak najbardziej zielone środowisko.

Na Osiedlu Botanica Jelitkowo w Gdańsku, które znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od plaży, deweloper nasadził 47 tys. roślin reprezentujących 90 gatunków. Można tu spotkać ptaki, wiewiórki, kaczki czy żaby (dla nich zamontowano nawet specjalne rampy nad oczkami wodnymi).

Osiedle Nowe Orłowo zlokalizowane jest w letniskowej dzielnicy Gdyni.
Osiedle Nowe Orłowo zlokalizowane jest w letniskowej dzielnicy Gdyni.
Invest Komfort
Hol w inwestycji Nowe Orłowo.
Hol w inwestycji Nowe Orłowo.
Invest Komfort

Inwestycja Opacka zlokalizowana w zabytkowej dzielnicy Gdańska - Oliwie, sąsiaduje z zabytkowym Parkiem Oliwskim. Tworząc projekt osiedla, Invest Komfort wykorzystał ten kontekst i zdecydował się na realizację ogólnodostępnych terenów zielonych, w których odtworzył historyczny staw, istniejący tam sto lat temu. Osiedle nie będzie ogrodzone, dzięki czemu w naturalny sposób przeniknie się z częścią publiczną.

Rolą dewelopera jest bycie kuratorem przestrzeni miejskiej, która powinna być przede wszystkim urbanistycznym odzwierciedleniem ludzkich potrzeb. Ta myśl towarzyszy naszej firmie nieprzerwanie od 25 lat. Invest Komfort buduje w najciekawszych lokalizacjach Trójmiasta i naszym zadaniem jest wykorzystać ich potencjał. Dlatego nie szczędzimy czasu
i energii na przygotowanie każdego projektu tak, aby był jak najlepszy.

podsumowuje Michał Ciomek.
    Więcej o:

Skomentuj:

W trosce o przestrzeń