Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wady i zalety pralko-suszarki. Kiedy warto się na nią zdecydować?

sponsorowany

Pranie i suszenie ubrań i domowych tekstyliów nie należy do ulubionych czynności pań domu, ponieważ zabiera dużo czasu, a w przypadku suszenia, wymaga również organizacji sporej ilości miejsca. Z pomocą przychodzi pralko-suszarka - nowoczesne urządzenie, dzięki któremu pranie będzie nie tylko czyste, ale również suche od razu po wyjęciu z pralki.

Wady i zalety pralko-suszarki. Kiedy warto się na nią zdecydować?
Wady i zalety pralko-suszarki. Kiedy warto się na nią zdecydować?
Whirpool

Pralko-suszarka to niemal idealne rozwiązanie problemu prania i suszenia. Oszczędza miejsce w łazience i czas domowników, a przy tym dba o ochronę ubrań i nie wpływa znacząco na podwyższenie rachunków za prąd.

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarka to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwe nie tylko pranie, ale również suszenie odzieży i tekstyliów. Pierwszy proces jest doskonale znany, jednak drugi budzi nieco obaw, głównie w kwestii zachowania ubrań w nienaruszonym stanie. Znaczna większość pralko-suszarek to urządzenia kondensacyjne, a więc takie, które do suszenia wkładu używają gorącego powietrza. Po wysuszeniu odzieży, wilgotne powietrze jest doprowadzane do filtra - tam następuje jego oczyszczenie, a skroplona woda trafia do specjalnego pojemnika na skropliny. Cały proces jest więc stosunkowo prosty i zajmuje niewiele więcej czasu niż standardowe pranie, a na pewno zdecydowanie mniej, niż pranie i tradycyjne suszenie na klasycznej suszarce.

Najważniejsze zalety pralko-suszarki

Grono użytkowników pralko-suszarek wciąż się powiększa, ponieważ coraz więcej osób dostrzega liczne zalety tego rozwiązania. Dobrej klasy pralko-suszarka pozwala zaoszczędzić miejsce i czas. To urządzenie ma wymiary zbliżone do wymiarów klasycznej pralki, a więc nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni w łazience. Dodatkowo, niweluje konieczność posiadania i używania tradycyjnej suszarki na pranie. W kilka godzin pozwala wyprać i dokładnie wysuszyć odzież i domowe tekstylia, jednocześnie zachowując je w nienaruszonym stanie. Dzięki licznym programom, użytkownicy mogą dostosować temperaturę suszenia oraz jego długość do stopnia delikatności tkanin, dzięki czemu nie zniszczą się one podczas suszenia. Większość pralko-suszarek to urządzenia energooszczędne, dlatego ich używanie nie wpływa w zbyt dużym stopniu na wysokość rachunków za prąd.

Kiedy wybrać oddzielną pralkę i suszarkę?

Zwykle mówi się, że pralka i suszarka jako osobne urządzenia są wydajniejsze niż pralko-suszarka. Takie rozwiązanie będzie jednak odpowiednie jedynie dla tych osób, które posiadają w łazience lub pralni wystarczająco miejsca na wstawienie obu urządzeń. Sprzęty można też postawić jeden na drugim, zabezpieczając je specjalnym łącznikiem - wówczas można zaoszczędzić miejsce na podłodze kosztem przestrzeni nad pralką. To rozwiązanie idealne dla osób, które posiadają już pralkę, a teraz chcą uzupełnić wyposażenie łazienki o suszarkę.

Dla kogo pralko-suszarka będzie najlepszym wyborem?

Właściciele bardzo małych łazienek oraz ci, którzy planują zakup nowego sprzętu, mogą postawić na funkcjonalną pralko-suszarkę. Zakup urządzenia 2w1 pozwoli zaoszczędzić miejsce i pieniądze, a przy tym zapewni komfort, jaki daje to rozwiązanie. Taki sprzęt podniesie też standard wyposażenia mieszkania na wynajem, nawet jeśli jest to niewielka kawalerka. Pralko-suszarka sprawdzi się również w domach użytkowników, którzy doceniają kompleksowe rozwiązania i nie chcą przekładać prania z pralki do suszarki lub rozwieszać go na sznurkach

    Więcej o:

Skomentuj:

Wady i zalety pralko-suszarki. Kiedy warto się na nią zdecydować?