Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wędzarnia elektryczna Borniak UW-70 czy UW-150?

sponsorowany

Coraz więcej osób decyduje się spróbować swoich sił w przygotowywaniu wędzonek domowej roboty. Częstym wyborem jest wędzarnia elektryczna z generatorem dymu, która pozwala na uzyskanie wyśmienitych efektów praktycznie bez wysiłku! Funkcjonalne urządzenia tego typu są łatwe w obsłudze, wydajne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wędzarnia elektryczna Borniak UW-70 i UW-150 to bestsellerowe modele, często wybierane przez początkujących miłośników wędzenia. Dowiedz się, który z nich będzie lepszym wyborem w Twoim przypadku!

Wędzarnia elektryczna Borniak
Wędzarnia elektryczna Borniak
OrionMedia

Jak działa wędzarnia elektryczna?

Każdy, kto planuje swoje początku z wędzeniem, zastanawia się, co będzie lepszym wyborem – wędzarnia elektryczna czy tradycyjna? Większość osób decyduje się na pierwszą opcję, ponieważ urządzenia zasilane na prąd są znacznie łatwiejsze w obsłudze i umożliwiają uzyskanie dobrych efektów wędzenia, nawet osobom bez żadnego doświadczenia.

Jak właściwie działa takie urządzenie? Najbardziej istotnym elementem w jego konstrukcji jest generator dymu, który wskutek spalania wiórków wędzarniczych wytwarza aromatyczny dym, wzbogacający smak wędzonych produktów. Cały ten proces dzieje się automatycznie – wędzarnia elektryczna posiada specjalny mechanizm, który przenosi wiórki z zasobnika na grzałkę, a tam pod wpływem odpowiedniej temperatury, zaczyna wytwarzać się dym, który jest kluczowy podczas wędzenia. Użytkownik dostosowuje temperaturę grzania i wybiera odpowiedni przycisk, by rozpocząć wędzenia, a cała reszta dzieje się sama!

 

Wędzarnia elektryczna Borniak
Wędzarnia elektryczna Borniak
OrionMedia

Wędzarnia elektryczna – jaką wybrać?

Polski producent Borniak zyskał ogromną popularność wśród miłośników wędzenia, ponieważ oferuje najwyższą jakość w atrakcyjnych cenach. Każda wędzarnia elektryczna Borniak posiada analogowy lub cyfrowy sterownik, dzięki któremu obsługa urządzenia jest niezwykle wygodna. Ponadto, producent zadbał o organizację przestrzeni w komorze wędzarniczej, by zmieścić tam jak najwięcej produktów, dbając jednocześnie o ich równomierne uwędzenie.

Urządzenia sprawdzą się zarówno do klasycznego wędzenia na gorąco, jak i do bardziej wymagającego wędzenia na zimno, dzięki czemu sprostają również wymaganiom bardziej wymagających pasjonatów wędzenia. Często wybór pada na bestsellerowe modele UW-70 oraz UW-150, które są sterowane za pomocą analogowego pokrętła i potrafią nagrzać się do 120 stopni. Sprawdź, czym się różnią!

 

Wędzarnia elektryczna – jaką wybrać?
Wędzarnia elektryczna – jaką wybrać?
OrionMedia

Wędzarnia Borniak elektryczna UW-70

Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu Borniak UW-70 świetnie sprawdzi się na początek przygody z wędzeniem i w mniejszych ogrodach. Pojemność urządzenia wynosi 70 litrów, a to oznacza, że wewnątrz pomieścisz 10 kg mięsa lub 6 sztuk ryb. Wszystkie produkty przeznaczone do wędzenia można rozmieścić na 6 poziomach, a ponadto w zestawie dołączono kije wędzarnicze i haki. Zasobnik na wiórki pomieści 2 l, dzięki czemu zapewnia aż do 8 godzin wędzenia bez konieczności ponownego uzupełniania. Wędzarnia elektryczna Borniak UW-70 nagrzewa się do 120 stopni Celsjusza i ma moc 615 W. Ponadto, użytkownik może dokupić przystawkę, która przystosuje urządzenie do wędzenia na zimno.

Wędzarnia elektryczna Borniak UW-150

Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu Borniak UW-150, podobnie jak model UW-70 potrafi osiągnąć 120 stopni Celsjusza, ale cechuje się większą mocą – 1515 W. Jedno napełnienie zasobnika dymu również wystarczy na 8 godzin wędzenia, ale pojemność wewnątrz komory wędzarniczej jest większa, wynosi aż 150 l. To urządzenie przeznaczone dla bardziej wymagających miłośników wędzenia, którzy potrzebują więcej miejsca na wyroby domowej roboty. Wędzarnia elektryczna Borniak UW-150 jest przystosowana do stworzenia 7 poziomów wędzenia i pomieści wewnątrz aż 20 kg mięsa lub 14 kg ryb.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wędzarnia elektryczna Borniak UW-70 czy UW-150?