Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza w stylu skandynawskim - na co zwrócić uwagę?

artykuł zewnętrzny

Styl skandynawski jest bardzo popularny. Przez lata ewoluował, ale nadal wyróżnia się konkretnymi cechami, które sprawiają, że jest jedyny w swoim rodzaju. Na pewne aspekty musisz zwrócić uwagę, gdy decydujesz się na urządzanie pomieszczenia w stylu skandynawskim. O czym w szczególności musisz pamiętać?

Styl skandynawski - co go wyróżnia?
Styl skandynawski - co go wyróżnia?
Naturestyle.pl

Pomieszczenia w stylu skandynawskim przynajmniej w kilku odsłonach

Klasyczne wydanie stylu skandynawskiego, które możesz zobaczyć na https://naturestyle.pl/pl/ wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem naturalnych materiałów i kolorów. Wykorzystywana jest oczywiście biel, szarości, czerń, ale także naturalnie wyglądające drewno. Nie brakuje także złotych lub srebrnych dekoracji, które wprowadzają do przestrzeni elegancję oraz oryginalny charakter.

Meble w skandynawskim stylu - jakie powinny być?

Meble w stylu skandynawskim nie są tanie. Powstają według projektów znanych twórców duńskiego, fińskiego czy szwedzkiego pochodzenia. Wyróżniają się jednak ponadczasową klasyką, są wygodne, a poza tym precyzyjnie wykonane. Stanowią inwestycję na lata, którą można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Wszystkie meble kupowane w stylu scandi prezentują się w niezwykle piękny sposób. Lampy, regały i krzesła są wyróżnikami przestrzeni. Projektując wnętrza trzeba przede wszystkim zadbać o jakość, a wtedy będzie się z nich korzystało z wielką przyjemnością.

Kolor biały cechą charakterystyczną stylu scandi

Bazą w stylu skandynawskim jest zdecydowanie biały kolor. Należy jednak pamiętać, aby dobrać do niego odpowiednie oświetlenie podkreślające specyfikę tej barwy. Skandynawskie wnętrza powinny przede wszystkim bardzo dużo czerpać z oświetlenia dziennego. Warto zastosować w pomieszczeniach jak największe okna. Sufity i ściany należy pomalować na biały kolor, aby powiększyć przestrzeń. Jeżeli chodzi o podłogi, warto wykonać je w jasnych odcieniach drewna, popularne są także bielone podłogi.

Geometryczne wzory w stylu skandynawskim

Styl skandynawski świetnie sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach ze względu na konieczność zastosowania geometrycznych wzorów. Można cieszyć się z tego, że formy będą proste, a jednocześnie wyróżniające się. W stylu skandynawskim nie powinno być zbyt wiele bibelotów, ale gdy już występują powinny przybierać formę geometryczną. Wtedy z pewnością pomieszczenie można będzie określić stylem skandynawskim.

Styl skandynawski uchodzi za bardzo elegancki, nowoczesny, a jak już dobrze wiesz jasne kolory w takich wnętrzach królują. Nie może także zabraknąć naturalnego drewna, które stanowi kwintesencję stylu skandynawskiego.

Mieszkanie w stylu skandynawskim pełne litego drewna i nie tylko

Styl skandynawski wywodzi się z najlepszych tradycji nordyckich, dlatego panuje w nim przede wszystkim przytulny minimalizm. Skandynawskie meble są proste choć efektowne w swojej formie. Naturalne materiały pozwalają na uzyskanie bliskości z naturą. Aranżację wnętrz można uzupełniać o piękne detale, a przede wszystkim warto wybierać lampy skandynawskie, które prezentują się w okazały sposób. Skandynawskie wnętrze wypełnione musi być bielą.

Stworzenie całego mieszkania w stylu skandynawskim nie jest łatwym zadaniem, ale na pewno będzie to przytulne wnętrze pełne klasy, elegancki i minimalizmu. Jasne ściany, funkcjonalne meble, lampy stołowe to detale, dzięki którym skandynawska prostota zagości w Twoim domu.

Jeżeli chcesz zasmakować skandynawskiego wnętrza, poszalej nieco z drewnianymi dodatkami. Do pomieszczenia wprowadzisz przytulny klimat, który w nowoczesnych wnętrzach jest wręcz wskazany.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza w stylu skandynawskim - na co zwrócić uwagę?