Wzrost sprzedaży mebli w Black Friday – jak kupować, by nie żałować?

artykuł zewnętrzny

Przełom listopada i grudnia to czas największych wyników sprzedaży w sklepach. Trudno jednak nie ulegać oferowanym przez nie okazjom – zwłaszcza tym, przygotowanym na Black Friday. Chociaż od kilku lat prym wśród najchętniej kupowanych produktów w trakcie Czarnego Piątku wiodą odzież i elektronika, tak systematycznie obserwuje się wzrost zainteresowania asortymentem mebli i wyposażenia. Czy ich zakup rzeczywiście się opłaca? Gdzie szukać najlepszych promocji i jak kupować, by nie żałować?

Wzrost sprzedaży mebli w Black Friday – jak kupować, by nie żałować?
Wzrost sprzedaży mebli w Black Friday – jak kupować, by nie żałować?
Kimbino

Co to jest Black Friday i dlaczego nazywany jest największym świętem zakupowym?

Black Friday, to dzień największych wyprzedaży w sklepach. Z roku na rok święto konsumpcji jak magnes przyciąga coraz większą liczbę osób. Co więcej – jak podają dane, aż 61% z nich już na kilka dni przed Black Friday poszukuje informacji na temat planowanych przez sklepy promocji. Nic dziwnego – rabaty sięgające nieraz i minus 80% to niewątpliwa gratka dla fanów tzw. „shoppingu”, która raczej nie zdarza się często.

Okazji na oszczędności nie brakuje zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. To bez wątpienia najlepszy moment na zakup droższych artykułów, co do których przymierzamy się już od dłuższego czasu, np. elektroniki, odzieży czy mebli i wyposażenia. Zwłaszcza, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem i pomimo potrzeby nabycia tego typu produktów, wciąż odkładamy ich zakup.

Black Friday 2020 – kiedy wypada?

Kiedy wypada Czarny Piątek? Data obchodzenia Black Friday związana jest bezpośrednio z krajem jego pochodzenia, czyli Stanami Zjednoczonymi. Dzień zakupów celebrowany jest bowiem zaraz po słynnym Święcie Dziękczynienia, tj. w ostatni piątek przedostatniego kalendarzowego miesiąca. W tym roku Czarny Piątek świętować będziemy dokładnie 27 listopada. Warto jednak zaznaczyć, że na okazje w sklepach i duże rabaty można również liczyć na długo przed tym kluczowym dniem. Ponadto, coraz częściej zdarza się, że sklepy wydłużają ważność specjalnych ofert na weekend, a co poniektóre nawet do pierwszych dni grudnia.

Zakup mebli w Black Friday – dlaczego warto?

Remont czy zmiana wystroju mieszkania to najczęściej niemały wydatek. Choć na finalny koszt składa się wiele elementów, tak z reguły to właśnie na meble wydaje się najwięcej – zwłaszcza, gdy chodzi o zakup tzw. wielkogabarytowych produktów jak szafa na ubrania, kredens, łóżko, kanapa czy ciąg kuchennych mebli. Właśnie z tego powodu warto zaczekać do Black Friday i skorzystać ze specjalnych promocji, jakie sklepy przygotowują na ten dzień.

Uszczknąć można naprawdę sporo – często nawet do minus 80% z początkowej ceny całkowicie pełnowartościowego produktu, jak miało to miejsce w latach ubiegłych m.in. podczas Castorama Black Friday. To pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości gotówki, którą można przeznaczyć na inne wydatki (np. dekoracje wykończeniowe) lub po prostu odłożyć do przysłowiowej kieszeni.

Odczekanie chwili do Czarnego Piątku ma jeszcze jedną dużą zaletę – jeśli już teraz planowaliśmy nabycie określonego produktu i pod koniec miesiąca wciąż będziemy na niego zdecydowani, mamy pewność, że nie kupujemy go pod wpływem emocji i jest on naprawdę potrzebny. 

Promocje na meble – gdzie ich szukać?

Święto zakupów zdążyło się już dobrze zadomowić się w polskiej kulturze i świadomości konsumentów. Co roku, do udziału w Black Friday przystępuje coraz więcej sklepów – w tym tych oferujących bardzo atrakcyjne okazje na meble i wyposażenie. Gdzie szukać najlepszych z nich?

W latach ubiegłych na duże rabaty liczyć można było m.in. w JYSK, Black Red White, Castorama, Agata Meble czy IKEA. Przeceniane były zarówno duże meble, jak i dekoracje czy niezbędne wyposażenie do domu – np. ręczniki, pościel, materace, akcesoria kuchenne, a nawet dekoracje świąteczne. Dużych rabatów nie brakowało również w dziale z meblami ogrodowymi i sprzętem do grillowania. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już wkrótce, bowiem wiele ze sklepów nie zdradziło jeszcze szczegółów dotyczących listopadowej wielkiej wyprzedaży. Biorąc jednak pod uwagę, że pojawia się w nich dużo upustów cenowych również podczas innych dni w roku, można spodziewać się, że z okazji święta zakupów przygotują one jeszcze lepsze promocje.

Jeśli zatem planujesz zmienić wystrój mieszkania lub urządzasz się od nowa, poczekaj do końca listopada i skorzystaj z promocji, jakie podsuwa Ci Black Friday. Okazji do oszczędności nie brakuje, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć to, co na czym Ci zależy w wyjątkowo atrakcyjnej cenie!

 

Skomentuj:

Wzrost sprzedaży mebli w Black Friday – jak kupować, by nie żałować?