Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

10 zasad ułatwiających urządzenie przytulnej sypialni

sponsorowany

Sypialnia to jedno z tych wyjątkowo ważnych pomieszczeń w naszym mieszkaniu. To, jak zostanie ona urządzona ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Decyduje również o naszym samopoczuciu. Podpowiadamy, jak stworzyć taką idealną przestrzeń i gdzie najlepiej kupić potrzebne do urządzenia akcesoria.

10 zasad ułatwiających urządzenie przytulnej sypialni.
10 zasad ułatwiających urządzenie przytulnej sypialni.
Senpo

Jak urządzić przytulną sypialnię – krok po kroku.

Przytulna sypialnia to miejsce, w którym będzie nam się doskonale wypoczywało oraz relaksowało po trudnym czy męczącym dniu. Takie wnętrze ukoi zmysły oraz wyciszy wszelkie zbyt intensywne emocje. Przytulna sypialnia pełni też funkcję bardzo osobistego azylu, który pozwala też na chwile intymności czy nawet pobycia sam na sam ze sobą, ale przy skutecznym odcięciu od kłopotów i wyzwań dnia codziennego. Stworzenie takiej przestrzeni nie jest zadaniem trudnym. Jeśli jednak brakuje Wam pomysłów skorzystajcie z tego krótkiego poradnika. Zawarliśmy w nim 10 najważniejszych elementów, o których nie można zapomnieć w czasie urządzania.

1. Jak najwięcej drewnianych elementów i detali.

To właśnie one w pierwszej kolejności nadadzą przytulnego charakteru naszemu wnętrzu i ocieplą je wizualnie. Warto przy tym zadbać o to, by nie było to drewno na wysoki połysk, a raczej matowe.

2. Odpowiednie oświetlenie.

Charakter naszej przytulnej sypialni podkreślą idealnie wszelkiego rodzaju stojące lampy. Koniecznie musimy przy tym zadbać o to, by dostarczały one jak najbardziej ciepłej barwy oświetlenia. To ważne, ponieważ takie światło sprzyja wyciszeniu oraz ułatwia zasypianie i wprowadza nas w przyjemny stan relaksu oraz odprężenia.

3. Dodające ciepła akcesoria i dodatki.

Mowa tu o wszelkiego rodzaju miękkich, puszystych materiałach. Mogą z nich być wykonane poszewki na poduchy, a także stylowa narzuta. W takiej sypialni nie powinno też zabraknąć takiego akcentu, jak ciepły koc i puszysty dywan.

4. Podkreślające przytulny charakter pomieszczenia dekoracje.

Mogą to być na przykład minimalistyczne obrazki na ścianach. Można też ustawić na szafce czy komodzie kominki zapachowe i umieścić w nich świece o przyjemnych wyciszających nutach zapachowych jak lawenda czy eukaliptus. Inne równie dobre rozwiązanie stanowią cotton ball – świecące kule, które mogą wnieść do pomieszczenia nieco romantyzmu.

5. Klimatyczne dekoracje ścienne.

W przytulnej sypialni nie powinno być zupełnie pustych ścian. Warto je ozdobić stosując ciekawe fototapety z wizerunkiem zachodzącego słońca czy innym równie romantycznym motywem.

6. Odpowiednia kolorystyka.

Przytulne wnętrze powinny wypełniać stłumione barwy, które będą wyciszały zmysły oraz potęgowały poczucie bezpieczeństwa i spokoju. W przytulnej sypialni mogą więc pojawić się pastele – błękit, lawenda, róż, szarość czy barwa kremowa. Kolory można ze sobą łączyć, bądź zdecydować się na jeden wiodący.

7. Drewniane meble.

Chcąc urządzić przytulną sypialnię warto zainwestować w dobrej jakości drewniane łóżko SENPO, które od razu ociepli wnętrze. Warto też wstawić wykonane z drewna komodę lub szafki ułatwiające utrzymanie porządku i ładu w pomieszczeniu.

8. Odpowiedni rodzaj zaciemnienia.

To kolejna ważna zasada pomocna w wytworzeniu przytulności w sypialni. Idealnie do tego celu nadadzą się: grube lub wykonane z ciężkich lejących tkanin zasłony czy rolety rzymskie.

.
.
Senpo

9. Akcenty roślinne.

Atmosferę przytulności stworzą również dekoracyjne rośliny. Musimy jednak pamiętać jednocześnie, by nie wydzielały one drażniącego zapachu, bo wtedy o relaksie nie ma mowy. Wśród roślin, jakie warto mieć w takiej przytulnej sypialni wymienia się m.in. bluszcz, aloes czy paproć. Jednocześnie są to kwiaty, które będą oczyszczały powietrze.

10. Naturalne materiały.

Jeśli chcemy podkreślić przytulny charakter naszej sypialni, nie możemy zapominać o tym, by gościły w niej naturalne materiały. Oznacza to, że wybrane narzuty czy poszwy na poduszki powinny być wykonane na przykład z lnu czy wełny.

Przykładem takiego właśnie idealnie urządzonego wnętrza może być między innymi sypialnia w stylu skandynawskim, który łączy w sobie: wygodę, nowoczesność, naturalność i minimalizm.

Gdzie najlepiej kupić potrzebne akcesoria?

Aby stworzyć przytulną sypialnię warto zainteresować się ofertą dobrego sklepu branżowego. Dzięki temu z łatwością nabędziemy wszystkie niezbędne akcesoria do sypialni – począwszy od drewnianego łóżka, poprzez wykonaną z naturalnych materiałów pościel, idealny materac i dodatki na komodach oraz innych meblach ułatwiających utrzymanie ładu w pomieszczeniu skończywszy. Najszerszą ofertę tego wszystkiego, co jest nam niezbędne do stworzenia idealnej przestrzeni do wypoczynku i relaksu nocnego, posiadają zawsze sklepy firmowe należące do producentów łóżek na indywidualne zamówienie i materacy. Co ważniejsze tego typu punkty handlowe – również te obecne w sieci – oferują zawsze dodatkową usługę, jaką jest fachowe doradztwo. Dzięki temu możemy mieć pewność właściwie dokonanego wyboru. Później pozostaje już jedynie urządzenie wnętrza zgodnie z naszym zamysłem i korzystanie z jego wszystkich walorów. Z pewnością urządzenie takiego pomieszczenia zajmie nam sporo czasu, ale wszystko odbędzie się z korzyścią dla naszego samopoczucia, komfortu wypoczynku i zdrowia.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

10 zasad ułatwiających urządzenie przytulnej sypialni