Dachy

  • Blacha trapezowa

    Jak wystylizować elewację z prostej blachy?

    Prostota i minimalizm królują na rynku budowlanym od wielu lat i na razie nic nie wskazuje na to, że ktoś im tę władzę zabierze. Domy prezentują te same płaskie i nieskomplikowane dachy, najczęściej dwuspadowe, i trend ten tylko się umacnia w przestrzeni publicznej. Jednak prostota i skromność w kształcie dachu nie muszą wcale oznaczać nudy. Jednym z asów w naszym rękawie jest stal, która ożywi każde domostwo.

  • membrana dachowa membrana wstępnego krycia papa na deskowaniu jakie wstępne krycie dachu

    Jakie wstępne krycie dachu?

    Samo pokrycie dachowe nie wystarczy do zabezpieczenia wnętrza domu przed opadami. Każdy dach, a zwłaszcza ten z ociepleniem, powinien być dodatkowo zabezpieczony. Taką funkcję pełni warstwa wstępnego krycia.

  • rynny, systemy rynnowe, orynnowanie

    Rynny – jakie wybrać? I co dalej z tą wodą?

    Dobór systemu rynnowego, a także sposobu odprowadzania wody z rynien to bardzo ważne elementy projektowania domu i powinniśmy je dokładnie zaplanować. Chodzi tu nie tylko o odpowiedni materiał, z którego będą wykonane rynny i łączenia, ale także o to, co dalej zrobimy z wodą, która będzie nimi spływała. Jedynie kompleksowe podejście do tego tematu da nam zadowalające w przyszłości efekty.

  • Oparcie krokwi na murłacie

    Połączenie krokwi z murłatą

    Sposób oparcia krokwi na murłacie ma bardzo duży wpływ na stabilność całego dachu. Dotyczy to przede wszystkim najpopularniejszych konstrukcji więźb dachowych - krokwiowych i krokwiowo-jętkowych.

  • Dachówka betonowa Braas Teviva, kolor czarny

    Dachówka betonowa Teviva Cisar – trwałość i minimalistyczna elegancja

    Twarde jak kamień, wyjątkowo trwałe i odporne - dachówki betonowe Braas od lat cieszą się uznaniem. Produkowane z surowców najwyższej jakości są doskonałym wyborem dla ceniących bezpieczeństwo, trwałość i odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Przez lata opierają się działaniu słońca, deszczu i mrozu.

  • więźba dachowa projekt domu budowa domu konstrukcja dachu dach stromy

    Mocna więźba dachowa

    Gdy myślimy o dachu, to najwięcej uwagi poświęcamy pokryciu. Więźbę traktujemy po macoszemu. Tymczasem to od niej zależy trwałość dachu i bezpieczeństwo mieszkańców.

  • Blachodachówka panelowa SZAFIR

    „Dla każdego coś ładnego” – różnorodne wzornictwo blachodachówek panelowych

    Renoma blachodachówek jako materiału pokryciowego, wynika głównie z ich właściwości technicznych i pozytywnych cech, które zapewniają dachowi. Do tego dochodzi oferta estetyczna, dostępna obecnie na rynku budowlanym, dzięki której możemy z ich pomocą stworzyć wymarzony budynek w tradycyjnym i awangardowym stylu.

  • Blachodachówka Płaska Plus

    Świetny pomysł na pokrycie dachu – blachodachówka płaska

    Płaska blachodachówka jest rozwiązaniem doskonałym na dzisiejsze czasy, ponieważ idealnie sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych. Materiał ten przyczynia się do powstawania innowacyjnych dachów, które zachwycają użytkowników. Nadeszła pora, żeby odsłonić wszystkie tajemnice blachodachówki.

  • Systemy antyoblodzeniowe

    Czy warto instalować systemy przeciwoblodzeniowe?

    W sezonie zimowym chodniki  i podjazd są oblodzone, a dachy i rynny bardziej narażone na uszkodzenia. By temu zapobiec, warto zainwestować w rozwiązania, które zostały stworzone specjalnie na tę porę roku.

  • Dach

    Ciepły i szczelny dach

    Dach to jeden z najważniejszych elementów domu. To właśnie on w największym stopniu zabezpiecza cały budynek przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i wypływa na jego energooszczędność. Jedną z kluczowych części dachu jest jego ocieplenie i wstępne krycie. Wybór tych materiałów ma duże znaczenie, ponieważ użycie produktu niskiej jakości może spowodować degradację całej konstrukcji.

  • Podbitka ze świerku

    Czy warto zdecydować się na podbitkę wykonaną ze świerku?

    To pytanie nabiera aktualności w obliczu rosnącego zróżnicowania dostępnych opcji. Jednym z fascynujących elementów, który zdumiewa swoją wszechstronnością i uniwersalnością, jest bez wątpienia świerk. To wiecznie zielone drzewo, które od stuleci nie tylko stanowi nieodłączny element świątecznych dekoracji, ale także cieszy się uznaniem jako ceniony surowiec budowlany. Kolejnym równie wszechstronnym rozwiązaniem jest podbitka, pełniąca funkcję zarówno na podsufitki, jak i na całej elewacji. Dlaczego warto zdecydować się na podbitkę ze świerku? Na to pytanie odpowiada ekspert JAF Polska, Wojciech Sroka.

  • 14.01.2010 LODZ , UL PIOTRKOWSKA 104 , ODGARNIANIE SNIEGU Z DACHU URZEDU MIASTA , PRACOWNICY BEZ ZABEZPIECZEN USUWAJA SNIEG Z DACHU BUDYNKU . FOT. TOMASZ STANCZAK / AGENCJA GAZETA

    Dach płaski - ile śniegu może wytrzymać?

    Leżący na dachu śnieg, zwłaszcza świeży, wygląda malowniczo. Taka ozdobna warstwa białego puchu bywa jednak poważnym zagrożeniem dla konstrukcji nośnej dachu płaskiego. 1m3 mokrego śniegu może ważyć nawet 800 kg!

  • 20586129 https bi

    Drewniana więźba dachowa: 12 błędów popełnianych podczas jej budowy

    Drewniana więźba jest wciąż najpopularniejszą konstrukcją dachu stromego. Warto powierzyć jej wykonanie doświadczonym cieślom. Po zakończeniu budowy błędnie zrobioną więźbę trudno będzie bowiem naprawić.

  • Blachodachówka płaska plus. Stąporków dach kopertowy czterospadowy

    Czym jest certyfikacja blachodachówek?

    Spełnianie międzynarodowych standardów to warunek konieczny do spełnienia. Tylko wtedy uda nam się zaistnieć na rynku i pojawi się dla nas szansa na zostanie liderem wśród producentów. Taką drogą poszła firma Blachy Pruszyński, która zadbała o najwyższą jakość swoich produktów. Dowodem na to są oznaczenia umieszczane na produkowanych przez nich blachodachówkach. Co powie nam certyfikacja blachodachówki?

  • Dom jednorodzinny w Rytwianach Blachodachówka PŁASKA system rynnowy NIAGARA

    Blachodachówka płaska, czyli pomysł idealny na pokrycie dachu

    Nie jest tajemnicą, że funkcjonalność blachodachówki płaskiej od lat jest ceniona w branży budowlanej. Teraz zachwyty nad nią wzrosły jeszcze bardziej, ponieważ świetnie sprawdza się ona na projektach minimalistycznych. Użycie blachodachówki płaskiej jako pokrycia jest gwarancją stworzenia dachu wyjątkowego.

  • Turmalin, dachówka ceramiczna, marka Braas, kolor antracytowy

    Dachówki ceramiczne Braas – 3 modele, które najchętniej wybierają klienci

    Dachówki ceramiczne Braas to jeden z często wybieranych rodzajów pokryć dachowych. Popularność tych dachówek wynika przede wszystkim z ich świetnych właściwości technicznych i efektownego, zachwycającego wyglądu. Połączenie obu tych wartości sprawia, że dachy z pokryciem ceramicznym przez dziesiątki lat są trwałe i odporne, a także pięknie się prezentują, dopełniając stylistykę całego budynku. Które dachówki ceramiczne z oferty Braas kupowane są najczęściej? Przeczytaj i poznaj top 3 modele, po które najchętniej sięgają klienci.

  • Rozwiązania systemowe - dachówka Turmalin

    Dach z jednej ręki, czyli dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego od jednego producenta?

    Konstrukcja dachu składa się z wielu elementów, które razem tworzą solidny i estetyczny dach. Dlatego ważne jest, aby wszystkie te elementy były idealnie dopasowane. Rozwiązaniem jest kompletny system dachowy, oferowany przez firmę Braas. System ten obejmuje pełny zestaw podstawowych dachówek, akcesoriów kształtowych oraz wiele innych dodatków. Co więcej, teraz można nabyć dachówki w niższych cenach, co jeszcze bardziej zachęca do wyboru kompletnego systemu dachowego. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

  • Osiedle obok Komorowa Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński

    Czyszczenie dachu – co jest istotne do uwzględnienia?

    Pokrycie dachowe z blachy to idealny wybór według zarówno inwestorów, jak i fachowców. Jego atrakcyjna cena, łatwy montaż, a także połączenie estetyki i trwałości sprawiają, że spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niemniej jednak, aby cieszyć się tym produktem przez długie lata, należy zadbać o utrzymanie jego czystości. To nie jest zbyt skomplikowane zadanie i można je wykonać samodzielnie.

  • VASCO SILENT VENTILATION z filtrem antysmogowy cleanAir

    System rekuperacj z filtrem antysmogowym

    Problem smogu to jedna z palących kwestii na świecie. Dotyczy to także Polski, która jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie. Jak uchronić się przed jego szkodliwym działaniem we własnym domu? Odpowiedzą jest system rekuperacji Vasco z odzyskiem ciepła wyposażony w odpowiednie filtry. Wentylacja mechaniczna to bowiem obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie, które ochroni nas i nasze dzieci przed zanieczyszczonym powietrzem.

  • Jak wzmocnić dach

    Jak podnieść trwałość dachu?

    Membrany dachowe jako ochrona przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi

  • Dach czterospadowy zwykle ma niezbyt duże nachylenie połaci. To sprawia, że nie jest łatwo zagospodarować usytuowane pod nimi poddasze

    Dach czterospadowy: klasyczna elegancja i funkcjonalność w jednym

    Dach to jedno z fundamentalnych elementów każdego budynku, od wieków spełniający zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Wybór odpowiedniego rodzaju dachu jest kluczowy, a dach czterospadowy stanowi znakomitą opcję łączącą tradycję z nowoczesnością. W niniejszym artykule zgłębimy tajniki dachu czterospadowego, odkrywając jego zalety, konstrukcję oraz potencjał w projektowaniu nowoczesnych domów.

  • Ocieplenie zielonego dachu

    Jak zrobić ocieplenie zielonego dachu na długie lata?

    Dachy porośnięte roślinami stają się coraz bardziej popularne w polskich miastach, choć wciąż są nowością w budownictwie. Nowe trendy i technologie, początkowo niesione z deficytem w doświadczeniach i wiedzy, stawiają na nieustanne doskonalenie w zakresie izolacji termicznej i hydroizolacji. Konstrukcje dachów zielonych nie tolerują błędów ani niedociągnięć, szczególnie w tych kluczowych obszarach.

  • poddasze

    Dach mansardowy - wyjątkowy wybór i funkcjonalność w jednym

    Dach mansardowy to jedna z najbardziej charakterystycznych i eleganckich form dachów, które można znaleźć na domach na całym świecie. To stylowe i praktyczne rozwiązanie, które nie tylko nadaje budynkowi wyjątkowy wygląd, ale także oferuje dodatkową przestrzeń użytkową. W tym artykule przyjrzymy się bliżej dachom mansardowym, ich zaletom, możliwościom aranżacyjnym oraz korzyściom, jakie niesie ze sobą to unikalne rozwiązanie.

  • Dach czterospadowy zwykle ma niezbyt duże nachylenie połaci. To sprawia, że nie jest łatwo zagospodarować usytuowane pod nimi poddasze

    Dach kopertowy: elegancja i funkcjonalność w jednym

    Kiedy myślimy o dachu, często przychodzi nam na myśl klasyczna konstrukcja dwuspadowa. Jednak dach kopertowy to rozwiązanie, które przyciąga uwagę swoją unikalną formą i szeregiem zalet. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu rodzajowi dachu, jego cechom oraz zastosowaniom.

  • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI

    Zalety i estetyka dachów jednospadowych

    W dzisiejszych czasach architektura odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu estetyki domów oraz ich funkcjonalności. Jednym z ciekawych trendów, który zdobywa coraz większą popularność, jest wykorzystanie dachów jednospadowych. Ten minimalistyczny styl nie tylko nadaje budynkom unikalnego charakteru, ale również posiada liczne zalety praktyczne.

  • Dach stromy

    Dobry przepis na dach stromy

    Bezpieczny dom powstaje na mocnych fundamentach, ale można w nim zamieszkać dopiero wtedy, gdy ma dach. Co zrobić, by był on solidny i trwały? Jak przy tym zadbać, by był równie estetyczny, jak funkcjonalny?

  • dach dachy dach stromy dachy strome trendy pokrycie dachowe budowa domu 2021 blachodachówka blacha na dach blachodachówki modułowe blachodachówki moduły panele panelówki

    Rodzaje dachów – na co się zdecydować?

    Współczesne trendy stawiają na prostotę i minimalizm, a jednym z elementów, który odgrywa kluczową rolę w wyglądzie każdego domu, jest jego dach. W dzisiejszych czasach, wybór dachu nie tylko wpływa na walory estetyczne, ale także ma praktyczne znaczenie dla funkcjonalności i kosztów budowy. Wielość dostępnych opcji może przyprawić o zawrót głowy, jednak niekoniecznie musimy podążać za panującymi trendami. Jakie rodzaje dachów warto rozważyć, wybierając konstrukcję nad naszym domem?

  • Wybór dachówki

    Wybór dachówki. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pokrycia dachowego?

    Dach – drugi po fundamentach najważniejszy element budynku ma przede wszystkim chronić całą konstrukcję i jego mieszkańców. Funkcjonalny i estetyczny powinien także odpowiadać na potrzeby konkretnych użytkowników oraz harmonijnie współgrać z architekturą bryły. Jego kształt i rodzaj pokrycia są uzależnione między innymi od wytycznych projektowych, a także tych wymienionych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Co należy wiedzieć przed zakupem dachówki, aby wybór rodzaju pokrycia był łatwy, a materiał na dach spełniał nasze oczekiwania i w pełni satysfakcjonował?

  • Membrana dachowa

    Najważniejsze cechy membran dachowych

    Membrana dachowa pełni kluczową rolę w ochronie dachu przed wpływem warunków atmosferycznych, zapewniając również doskonałą izolację i długotrwałą żywotność konstrukcji. Wybierając odpowiednią membranę, należy zwrócić szczególną uwagę na te trzy główne cechy, które stanowią o jej skuteczności i trwałości. Membrany dachowe mają istotny wpływ na wytrzymałość budynku oraz zmniejszają straty ciepła, zwłaszcza że coraz bardziej zaawansowane materiały mogą sprostać ekstremalnym warunkom pogodowym.

  • Braas Romańska Lumino

    Zalety dachówek betonowych. Dlaczego warto je wybrać na swój dach?

    Wśród szerokiej oferty pokryć dachów skośnych inwestorzy szukają przede wszystkim pewności, trwałości i bezpieczeństwa, dlatego najczęściej sięgają po dachówki ceramiczne lub betonowe. Cechują je świetne parametry techniczne, duża odporność na uszkodzenia oraz nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Poniżej wskazujemy cechy, właściwości i zalety dachówek betonowych, które sprawiają, że są one bardzo popularnym produktem wśród inwestorów i jednocześnie lubianym przez dekarzy.