Dachy

 • 20586129 https bi

  Drewniana więźba dachowa: 12 błędów popełnianych podczas jej budowy

  Drewniana więźba jest wciąż najpopularniejszą konstrukcją dachu stromego. Warto powierzyć jej wykonanie doświadczonym cieślom. Po zakończeniu budowy błędnie zrobioną więźbę trudno będzie bowiem naprawić.

 • Blachodachówka płaska plus. Stąporków dach kopertowy czterospadowy

  Czym jest certyfikacja blachodachówek?

  Spełnianie międzynarodowych standardów to warunek konieczny do spełnienia. Tylko wtedy uda nam się zaistnieć na rynku i pojawi się dla nas szansa na zostanie liderem wśród producentów. Taką drogą poszła firma Blachy Pruszyński, która zadbała o najwyższą jakość swoich produktów. Dowodem na to są oznaczenia umieszczane na produkowanych przez nich blachodachówkach. Co powie nam certyfikacja blachodachówki?

 • Dom jednorodzinny w Rytwianach Blachodachówka PŁASKA system rynnowy NIAGARA

  Blachodachówka płaska, czyli pomysł idealny na pokrycie dachu

  Nie jest tajemnicą, że funkcjonalność blachodachówki płaskiej od lat jest ceniona w branży budowlanej. Teraz zachwyty nad nią wzrosły jeszcze bardziej, ponieważ świetnie sprawdza się ona na projektach minimalistycznych. Użycie blachodachówki płaskiej jako pokrycia jest gwarancją stworzenia dachu wyjątkowego.

 • Turmalin, dachówka ceramiczna, marka Braas, kolor antracytowy

  Dachówki ceramiczne Braas – 3 modele, które najchętniej wybierają klienci

  Dachówki ceramiczne Braas to jeden z często wybieranych rodzajów pokryć dachowych. Popularność tych dachówek wynika przede wszystkim z ich świetnych właściwości technicznych i efektownego, zachwycającego wyglądu. Połączenie obu tych wartości sprawia, że dachy z pokryciem ceramicznym przez dziesiątki lat są trwałe i odporne, a także pięknie się prezentują, dopełniając stylistykę całego budynku. Które dachówki ceramiczne z oferty Braas kupowane są najczęściej? Przeczytaj i poznaj top 3 modele, po które najchętniej sięgają klienci.

 • Rozwiązania systemowe - dachówka Turmalin

  Dach z jednej ręki, czyli dlaczego warto skorzystać z kompletnego systemu dachowego od jednego producenta?

  Konstrukcja dachu składa się z wielu elementów, które razem tworzą solidny i estetyczny dach. Dlatego ważne jest, aby wszystkie te elementy były idealnie dopasowane. Rozwiązaniem jest kompletny system dachowy, oferowany przez firmę Braas. System ten obejmuje pełny zestaw podstawowych dachówek, akcesoriów kształtowych oraz wiele innych dodatków. Co więcej, teraz można nabyć dachówki w niższych cenach, co jeszcze bardziej zachęca do wyboru kompletnego systemu dachowego. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

 • Osiedle obok Komorowa Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński

  Czyszczenie dachu – co jest istotne do uwzględnienia?

  Pokrycie dachowe z blachy to idealny wybór według zarówno inwestorów, jak i fachowców. Jego atrakcyjna cena, łatwy montaż, a także połączenie estetyki i trwałości sprawiają, że spełnia on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niemniej jednak, aby cieszyć się tym produktem przez długie lata, należy zadbać o utrzymanie jego czystości. To nie jest zbyt skomplikowane zadanie i można je wykonać samodzielnie.

 • VASCO SILENT VENTILATION z filtrem antysmogowy cleanAir

  System rekuperacj z filtrem antysmogowym

  Problem smogu to jedna z palących kwestii na świecie. Dotyczy to także Polski, która jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie. Jak uchronić się przed jego szkodliwym działaniem we własnym domu? Odpowiedzą jest system rekuperacji Vasco z odzyskiem ciepła wyposażony w odpowiednie filtry. Wentylacja mechaniczna to bowiem obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie, które ochroni nas i nasze dzieci przed zanieczyszczonym powietrzem.

 • Jak wzmocnić dach

  Jak podnieść trwałość dachu?

  Membrany dachowe jako ochrona przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi

 • Dach czterospadowy zwykle ma niezbyt duże nachylenie połaci. To sprawia, że nie jest łatwo zagospodarować usytuowane pod nimi poddasze

  Dach czterospadowy: klasyczna elegancja i funkcjonalność w jednym

  Dach to jedno z fundamentalnych elementów każdego budynku, od wieków spełniający zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Wybór odpowiedniego rodzaju dachu jest kluczowy, a dach czterospadowy stanowi znakomitą opcję łączącą tradycję z nowoczesnością. W niniejszym artykule zgłębimy tajniki dachu czterospadowego, odkrywając jego zalety, konstrukcję oraz potencjał w projektowaniu nowoczesnych domów.

 • Ocieplenie zielonego dachu

  Jak zrobić ocieplenie zielonego dachu na długie lata?

  Dachy porośnięte roślinami stają się coraz bardziej popularne w polskich miastach, choć wciąż są nowością w budownictwie. Nowe trendy i technologie, początkowo niesione z deficytem w doświadczeniach i wiedzy, stawiają na nieustanne doskonalenie w zakresie izolacji termicznej i hydroizolacji. Konstrukcje dachów zielonych nie tolerują błędów ani niedociągnięć, szczególnie w tych kluczowych obszarach.

 • poddasze

  Dach mansardowy - wyjątkowy wybór i funkcjonalność w jednym

  Dach mansardowy to jedna z najbardziej charakterystycznych i eleganckich form dachów, które można znaleźć na domach na całym świecie. To stylowe i praktyczne rozwiązanie, które nie tylko nadaje budynkowi wyjątkowy wygląd, ale także oferuje dodatkową przestrzeń użytkową. W tym artykule przyjrzymy się bliżej dachom mansardowym, ich zaletom, możliwościom aranżacyjnym oraz korzyściom, jakie niesie ze sobą to unikalne rozwiązanie.

 • Dach czterospadowy zwykle ma niezbyt duże nachylenie połaci. To sprawia, że nie jest łatwo zagospodarować usytuowane pod nimi poddasze

  Dach kopertowy: elegancja i funkcjonalność w jednym

  Kiedy myślimy o dachu, często przychodzi nam na myśl klasyczna konstrukcja dwuspadowa. Jednak dach kopertowy to rozwiązanie, które przyciąga uwagę swoją unikalną formą i szeregiem zalet. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu rodzajowi dachu, jego cechom oraz zastosowaniom.

 • ONE TIME USE ONLY DO JEDNOKROTNEJ PUBLIKACJI

  Zalety i estetyka dachów jednospadowych

  W dzisiejszych czasach architektura odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu estetyki domów oraz ich funkcjonalności. Jednym z ciekawych trendów, który zdobywa coraz większą popularność, jest wykorzystanie dachów jednospadowych. Ten minimalistyczny styl nie tylko nadaje budynkom unikalnego charakteru, ale również posiada liczne zalety praktyczne.

 • Dach stromy

  Dobry przepis na dach stromy

  Bezpieczny dom powstaje na mocnych fundamentach, ale można w nim zamieszkać dopiero wtedy, gdy ma dach. Co zrobić, by był on solidny i trwały? Jak przy tym zadbać, by był równie estetyczny, jak funkcjonalny?

 • dach dachy dach stromy dachy strome trendy pokrycie dachowe budowa domu 2021 blachodachówka blacha na dach blachodachówki modułowe blachodachówki moduły panele panelówki

  Rodzaje dachów – na co się zdecydować?

  Współczesne trendy stawiają na prostotę i minimalizm, a jednym z elementów, który odgrywa kluczową rolę w wyglądzie każdego domu, jest jego dach. W dzisiejszych czasach, wybór dachu nie tylko wpływa na walory estetyczne, ale także ma praktyczne znaczenie dla funkcjonalności i kosztów budowy. Wielość dostępnych opcji może przyprawić o zawrót głowy, jednak niekoniecznie musimy podążać za panującymi trendami. Jakie rodzaje dachów warto rozważyć, wybierając konstrukcję nad naszym domem?

 • Wybór dachówki

  Wybór dachówki. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pokrycia dachowego?

  Dach – drugi po fundamentach najważniejszy element budynku ma przede wszystkim chronić całą konstrukcję i jego mieszkańców. Funkcjonalny i estetyczny powinien także odpowiadać na potrzeby konkretnych użytkowników oraz harmonijnie współgrać z architekturą bryły. Jego kształt i rodzaj pokrycia są uzależnione między innymi od wytycznych projektowych, a także tych wymienionych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Co należy wiedzieć przed zakupem dachówki, aby wybór rodzaju pokrycia był łatwy, a materiał na dach spełniał nasze oczekiwania i w pełni satysfakcjonował?

 • Membrana dachowa

  Najważniejsze cechy membran dachowych

  Membrana dachowa pełni kluczową rolę w ochronie dachu przed wpływem warunków atmosferycznych, zapewniając również doskonałą izolację i długotrwałą żywotność konstrukcji. Wybierając odpowiednią membranę, należy zwrócić szczególną uwagę na te trzy główne cechy, które stanowią o jej skuteczności i trwałości. Membrany dachowe mają istotny wpływ na wytrzymałość budynku oraz zmniejszają straty ciepła, zwłaszcza że coraz bardziej zaawansowane materiały mogą sprostać ekstremalnym warunkom pogodowym.

 • Braas Romańska Lumino

  Zalety dachówek betonowych. Dlaczego warto je wybrać na swój dach?

  Wśród szerokiej oferty pokryć dachów skośnych inwestorzy szukają przede wszystkim pewności, trwałości i bezpieczeństwa, dlatego najczęściej sięgają po dachówki ceramiczne lub betonowe. Cechują je świetne parametry techniczne, duża odporność na uszkodzenia oraz nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Poniżej wskazujemy cechy, właściwości i zalety dachówek betonowych, które sprawiają, że są one bardzo popularnym produktem wśród inwestorów i jednocześnie lubianym przez dekarzy.

 • Dom jednorodzinny w Niwach - panel dachowy NA RĄBEK, system rynnowy NIAGARA - wykonawca DEKPOL Mirosław Szwarc

  Blachy profilowane i płaskie

  Lekkie i łatwe w montażu pokrycia z blachy cieszą się dużym zainteresowaniem. Różnią się one wyglądem i właściwościami, dlatego czasem trudno wybrać konkretny model. Co warto wziąć pod uwagę przy podjemowaniu ostatecznej decyzji?

 • Rubin 9V marka Braas, kolor łupkowy

  Dachówki ceramiczne – wybór na lata

  Dachówki ceramiczne cieszą się popularnością już od wielu lat. Są synonimem piękna, naturalności i bezpieczeństwa. Na rynku istnieje duża różnorodność wielkości, kształtów i odcieni dachówek ceramicznych. Można je zastosować do budynków nowoczesnych, ale także doskonale sprawdzają się na pokrycia domów z dawnych lat. Ich jakość i wygląd nie zmieniają się nawet po długich latach użytkowania. Co jeszcze wiemy o ceramicznych pokryciach dachowych?

 • Jak wykonać obróbkę komina z cegły dziurawki?

  Jak wykonać obróbkę komina z cegły dziurawki?

  Często popełnianym błędem na budowach jest budowa komina z cegły dziurawki. Aby wyeliminować jeden z powodów przeciekania takiego komina, trzeba właściwie wykonać obróbki blacharskie i wstępne krycie.

 • Dachówki na każdą pogodę

  Dachówki na każdą pogodę

  Rynek oferuje dziś duży wybór pokryć dachowych, dzieląc je ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, czy formę. Bezsprzecznie najpopularniejsze są wciąż dachówki ceramiczne i betonowe. Które z nich wybrać i jakie są ich zalety?

 • Dom jednorodzinny w Bystrzycy, panele dachowe na rąbek

  Trendy dachowe

  Dobra współczesna architektura charakteryzuje się tym, że ciągle poszukuje nowych form, z drugiej strony zwraca uwagę na nowoczesne rozwiązania. Podążają za tym renomowani producenci, oferując różnorodne materiały na dach. Które z nich wpiszą się w trendy obowiązujące w 2023 roku?

 • Miejsce przejścia komina przez dach powinno być dokładnie uszczelnione

  Obróbka komina - rodzaje, kolejność prac

  Ten, komu w czasie deszczu cieknie woda po kominie, doskonale wie, że to wina złej obróbki. Kto więc nie chce mieć takich doświadczeń, powinien zadbać o dokładne uszczelnienie miejsca przejścia komina przez dach.

 • Remont starego dachu

  Termomodernizacja poddasza

  Stan techniczny dachu, czyli więźby, wstępnego krycia wraz z pokryciem dachowym, ma ogromny wpływ na zaplanowanie dalszych prac związanych z termomodernizacją poddasza. Jeżeli więc stary dach jest w dobrym stanie lub poddasze było niedawno remontowane, termomodernizacja poddasza będzie mogła być przeprowadzona bez większych utrudnień i ingerencji w wierzchnie warstwy, zdejmowania i wymiany pokrycia. Pozwala to zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 • Jak wybrać dobrego dekarza?

  Jak wybrać dobrego dekarza? 3 elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę

  O sukcesie i powodzeniu prawidłowego wykonania pokrycia dachowego decyduje zarówno jakość użytych produktów, jak i wybór doświadczonej ekipy. Jak zatem wybrać dobrego dekarza, który wykona nam solidny i bezpieczny dach na długie lata? Warto wziąć pod uwagę 3 główne aspekty, które mogą pomóc w podjęciu dobrej decyzji.

 • murłata,krokwie,konstrukcja dachu,dach

  Ocieplenie murłaty przy różnych rodzajach ścian zewnętrznych

  Źle ocieplone murłaty to dość powszechna praktyka nawet na porządnie prowadzonych budowach. Tymczasem, tworzy się w tym miejscu duży mostek cieplny, przez który ciepło ucieka z domu na zewnątrz. Szczególnie doświadczają tego użytkownicy sypialni na poddaszu.

 • Arkusze folii powinny być ułożone na zakład 10-15 cm

  Folie dachowe - rodzaje, właściwości, układanie

  Folie dachowe są układane niemal na każdym dachu stromym. Zanim się jednak na nie zdecydujemy, powinniśmy wiedzieć, które z nich warto wybrać, oraz na co zwrócić uwagę przy ich doborze i montażu.

 • dach płaski dachy płaskie dom z dachem płaskim nie bój się dachu płaskiego projekt domu dachem płaskim

  Nie bój się dachu płaskiego

  Dach płaski ma u większości inwestorów złą reputację. A to wszystko dlatego, że wokół niego narosło wiele mitów. Sprawdzamy, czy warto mieć taki dach i jak go wykonać.

 • rynny, systemy rynnowe, orynnowanie

  Orynnowanie dachu, czyli jaki system orynnowania wybrać do domu?

  System orynnowania powinien być wykonany z właściwego materiału, a jego niezbędne elementy mieć odpowiedni przekrój. Tylko wtedy skutecznie odprowadzi wodę z dachu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze rynien.