Wokół projektowania

 • Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji

  Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji

  Po boomie na zagraniczne wyjazdy i egzotyczne wczasy coraz więcej Polaków chce spędzać urlop na terenie kraju. Swoje znamię na tym trendzie odcisnęła niewątpliwie pandemia COVID-19, która zmusiła do poszukiwania bliższych destynacji wakacyjnych eskapad. Na szczęście położenie naszego kraju oferuje wiele możliwości. Szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy gór, w których powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji zachwycających nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.

 • Olivia Garden: czy wnętrze może mieć wpływ na zdrowie człowieka?

  Olivia Garden: czy wnętrze może mieć wpływ na zdrowie człowieka?

  Naukowcy podkreślają, że to właśnie jesienią i zimą najbardziej potrzebujemy stymulacji światłem i kontaktu z przyrodą, kiedy brakuje tego w naturalnych warunkach. Czy jednak trzeba jechać na egzotyczne wakacje, aby naładować organizm pozytywną energią i radością?

 • Dom z Grotą projektu BXB studio

  Dom z Grotą projektu BXB studio

  Tutaj nowoczesny design, zakorzeniony w legendzie o Smoku Wawelskim, łączy się z ideą architektury ekologicznej i zrównoważonej.

 • Najwyższy budynek w Polsce

  Najwyższy budynek w Polsce

  Polska rozwija się zarówno w przenośni, jak i w dosłownym tego słowa znaczeniu. Z roku na rok coraz więcej drapaczy chmur zdobi panoramy polskich miast, a jednym z nich jest Varso Tower.

 • Royal Tulip Warsaw Apartments - na shortlist The International Hotel and Property Awards 2023

  Royal Tulip Warsaw Apartments - na shortlist The International Hotel and Property Awards 2023

  W centrum biznesowej, tętniącej życiem Warszawy, przy ulicy Grzybowskiej na Woli, został otwarty apart - hotel Royal Tulip Warsaw Apartments. Należący do Louvre Hotels Group i powstałej na zlecenie inwestora spółki z grupy Marvipol Development S.A. obiekt, stał się pretekstem do snucia opowieści o najpiękniejszych miejscach naszej stolicy. Stworzona przez pracownię architektoniczną Tremend koncepcja wystroju wnętrz to bowiem niezwykła historia dwudziestowiecznej Warszawy, misternie opowiedziana poprzez aranżacyjne analogie i śmiałe nawiązania do sztuki i architektury tego okresu w życiu miasta. Nic więc dziwnego, że wnętrza tego niesamowitego apart - hotelu zostały docenione ostatnio przez Jury konkursu The International Hotel and Property Awards 2023 w kategorii Hotel Design – Europe Award.

 • Dom w sosnowym lesie projektu MUS ARCHITECTS

  Dom w sosnowym lesie projektu MUS ARCHITECTS

  Dom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie, zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów.

 • MONZA CASA - projekt pracowni REFORM ARCHITEKT

  MONZA CASA - projekt pracowni REFORM ARCHITEKT

  Inspiracją do stworzenia projektu MONZA CASA był zjawiskowy model Ferrari - Monza. Wyjątkowa kolorystyka, dynamiczna bryła, linia oświetlenia czy wąski boczny wlot powietrza - to tylko niektóre elementy, które są swoistym hołdem dla Ferrari Monza.

 • Dom w Wilanowie inspirowany rzeką

  Dom w Wilanowie inspirowany rzeką

  Nowoczesny, a nawet futurystyczny. Surowy i minimalistyczny, mimo to przytulny. Projektantkom domu w Wilanowie - architektkom z pracowni TISSU - zależało, by budynek płynnie wpisywał się w krajobraz i maksymalnie wykorzystywał jego walory. Dynamiczna bryła nawiązuje więc do nurtu rzeki, skośne wykończenia okapów do nierówności terenu, a poziomy poszczególnych partii wnętrza obniżają się wraz z ukształtowaniem skarpy.

 • Falowiec Gdańsk - najdłuższy budynek mieszkalny w Polsce

  Falowiec Gdańsk - najdłuższy budynek mieszkalny w Polsce

  Gdańsk to turystyczne i bogate architektonicznie miasto z licznymi zabytkami, plażami i kościołami. To kurort nadmorski, który jest częścią Trójmiasta, do którego należą również Sopot i Gdynia. Oprócz niezwykłych zabytków oraz wspaniałych miejsc turystycznych warto w Gdańsku zobaczyć najdłuższy budynek mieszkalny w Polsce i Europie.

 • Dom w Jastkowie projektu Z3Z ARCHITEKCI

  Dom w Jastkowie projektu Z3Z ARCHITEKCI

  Dom W-półotwarty został zaprojektowany tak, aby spełniał potrzebę mieszkania w otoczeniu natury, pełnił funkcje wypoczynkowe, sprzyjał spotkaniom i spokojnemu życiu z dala od miasta. Przestrzeń domu zaaranżowano kierując życie w stronę ogrodu, widoku na dolinę rzeki Ciemięgi oraz basenu będącego silnym akcentem całości założenia.

 • Podcieniowy Domek projektu BXB studio

  Podcieniowy Domek projektu BXB studio

  „Ten niewielki domek o powierzchni 170 m kw. inspirowany jest przypadkowo napotkaną podczas rowerowej wyprawy drewnianą chatką, która jakoś szczególnie mnie urzekła i zapadła w mojej pamięci, podobnie jak charakterne podcieniowe domy Lanckorony. Podcieniowy Domek przełamuje wszelkie konwenanse, reguły i zasady. Jest niegrzeczny, niesymetryczny, ale bardzo logiczny i konsekwentny, przez to tak bardzo go lubię. Jego forma jest wynikową funkcji, zasad ergonomii i światła w architekturze." - Bogusław Barnaś, BXB studio

 • Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS

  Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS

  DOM KASKADOWY to trzy prostopadłościany ustawione jeden na drugim. Każda z brył ma inną funkcję, poziom posadowienia i odmienną relację z poziomem terenu w otoczeniu domu. W nawiązaniu do tych czynników różny jest również sposób wykończenia (materiał i kolor) oraz stopień otwarcia poszczególnych kondygnacji budynku.

 • Bukova Forest – willa w Magdalence projektu 81.waw.pl

  Bukova Forest – willa w Magdalence projektu 81.waw.pl

  Bukova Forest to nowoczesna, podmiejska willa, która znajduje się na leśnej działce w sercu Magdalenki, przy ulicy Bukowej. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Klarowny podział bryły sprawia, że doskonale wpisuje się ona w okolicę i tkankę leśną, tworząc idealny dom dla rodziny 2+3.

 • Aranżacja wnętrz biurowych PepsiCo Polska

  Aranżacja wnętrz biurowych PepsiCo Polska

  Tworząc koncepcję tego wnętrza projektanci z MIXD chcieli wykorzystać charakterystyczny wizerunek marek produktowych z portfolio PepsiCo i wyrazić bogactwo doznań, które im towarzyszą.

 • Dom na łące pod Opolem
 • Dom w Milanówku
 • Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji?

  Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji?

  Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”. Na tę potrzebę odpowiedzieli cenieni polscy architekci, Karol Nieradka i Gaweł Biedunkiewicz. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży architektoniczno-budowlanej opracowali oni profesjonalny system „produkcji” domów jednorodzinnych, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie konsumentów. Jak wyglądają kulisy takiej realizacji?

 • Projekt nowej siedziby firmy FAMUR SA w Katowicach

  Projekt nowej siedziby firmy FAMUR SA w Katowicach

  Architekci z pracowni MUS ARCHITECTS stworzyli projekt nowego budynku biurowego w bezpośrednim sąsiedztwie hal przemysłowych, stanowiących własność firmy.

 • Dom w Lekartach - projekt pracowni A8 Architektura
 • RE: VERO CASA projektu REFORM Architekt

  RE: VERO CASA projektu REFORM Architekt

  Czy można jeszcze bardziej postarzyć stary dom, a obok dobudować nowy – nowoczesny w swojej formie, połączyć je ze sobą i mimo wszystko zachować klasyczny, włoski sznyt? Okazuje się, że tak.

 • Dom z widokiem po horyzont - projekt Grupy Verso

  Dom z widokiem po horyzont - projekt Grupy Verso

  Bryła nowoczesnego domu autorstwa Grupy Verso zlokalizowana jest na wyżynie Śląsko-Krakowskiej. Działka z pięknym widokiem na rozległe wzgórza i łąki wymagała niestandardowego projektu. Niemal połowę przestrzeni domu architekci wpisali w tarasowe podcienie, ukrywając wnętrza w ich głębi. Skutecznie nawiązują one jednak dialog z zielonym otoczeniem dzięki szklanym ścianom, z których największa ma aż 30 m długości.

 • Dom w Slanej Vodzie - projekt Z3Z ARCHITEKCI
 • Dom w Jeleniej Górze projektu pracowni todos.architekci

  Dom w Jeleniej Górze projektu pracowni todos.architekci

  Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce w Jeleniej Górze. Teren posiada stok wyeksponowany w kierunku południowym, zachwyca też niezakłóconym widokiem na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kammienika.

 • Dom na styku - projekt pracowni TTAT

  Dom na Styku - projekt pracowni TTAT

  Dom na Styku został zaprojektowany na niewielkiej, miejskiej działce w Czeladzi. Charakterystyczną cechą tej lokalizacji jest bezpośredni styk wschodniej granicy z Parkiem Grabek – jednego z największych terenów zielonych w obrębie Czeladzi. Sąsiedztwo działki z bujną zielenią parku stało się punktem wyjścia genezy projektu.

 • High5ive - 5 wspaniałych budynków w centrum Krakowa

  High5ive - 5 wspaniałych budynków w centrum Krakowa

  Nowoczesny kompleks biurowy wypełnia przestrzeń w centrum Krakowa. Swoją obecnością ożywi niezagospodarowany dotąd obszar obok Dworca Głównego. Inwestycja prowadzona przez Skanska, a zaprojektowana przez MoonStudio, zachwyca architekturą, rozwiązaniami technicznymi i ekologiczną wrażliwością.

 • Projekt konkursowy ENTROPIC + Studio4SPACE - budynek jubileuszowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

  Projekt konkursowy ENTROPIC + Studio4SPACE - budynek jubileuszowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

  Prezentowana praca została zakwalifikowana jako jedna z pięciu do drugiego etapu konkursu i finalnie uzyskała wyróżnienie honorowe.

 • RE: KITE HOUSE - projekt nowoczesnego domu na Mazurach

  RE: KITE HOUSE - projekt nowoczesnego domu na Mazurach

  Bryłę RE: KITE HOUSE definiują wymagania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren był niemałym wyzwaniem, biorąc pod uwagę spadek działki, który liczył aż 16 metrów. Dla inwestora natomiast kluczowy był widok z domu na jezioro i nawiązanie do stylu mazurskiego oraz otoczenia wokół domu.

 • Wnętrza pracowni architektonicznej REFORM Architekt

  Wnętrza pracowni architektonicznej REFORM Architekt

  Już od drzwi wita nas czerń i towarzyszy nam ona w każdym zakątku tej łódzkiej pracowni. Za projekt wnętrza odpowiada sam właściciel.

 • TOSCOM Bernardyńska

  Czy nowe obiekty mieszkalne powstają zgodnie z zasadami dobrej architektury?

  Jak tak naprawdę wygląda dobra architektura miejska? Jakie zasady, wartości i elementy składają się na nowoczesny obraz miejsca, którego duża intensywność zabudowy pełni nie tylko funkcje mieszkalne i usługowe? O tym, czy nowe obiekty mieszkalne powstają zgodnie z zasadami dobrej architektury oraz o budowaniu przez inwestycję Bernardyńska przestrzeni miejskiej Wrocławia opowiada autor projektu i ceniony wrocławski architekt - Zbigniew Maćków oraz Prezes Zarządu TOSCOM, Tomasz Szychliński.

 • Dom(ki) w lesie pod Warszawą

  Dom(ki) w lesie pod Warszawą

  "Dom(ki) w lesie" to nietypowy projekt domu jednorodzinnego, ponieważ zamiast jednej bryły budynku powstały trzy oddzielne - z łącznikami. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl, który zrealizowany zostanie w podwarszawskiej letniskowej miejscowości. Dzięki podzieleniu bryły wizualnie zmniejszona została wielkość domu, tak aby wpisywał się w charakter lokalizacji.