News

 • “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżnione realizacje

  “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” - wyróżnione realizacje

  Ósmego września 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w międzynarodowym konkursie "Obiekt Roku w Systemach Aluprof". Wyróżniono dziesięć realizacji, które oceniono jako najciekawsze spośród zgłoszonych.

 • Poznaj prelegentów konferencji ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”

  Poznaj prelegentów konferencji ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”

  Już 28 września w Warszawie odbędzie się konferencja ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”, poruszająca kwestie architektury społecznie zaangażowanej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie japoński architekt Shigeru Ban, który opowie o swoich realizacjach oraz wartościach przyświecających swojej pracy. Do dyskusji zostało zaproszonych również 13 ekspertów, którzy opowiedzą o realizacjach powstałych na rzecz osób uchodźczych. Organizatorem wydarzenia jest firma Geberit, partnerem zaś Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 • I MIEJSCE - NAZWA Wydział Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego LOKALIZACJA Warszawa PROJEKT Kuryłowicz & Associates sp. z o.o. WYKONAWCA ELEWACJI Widok sp. z o.o. sp. k. INWESTOR Uniwersytet Warszawski GENERALNY WYKONAWCA HOCHTIEF Polska SA

  Wyniki IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

  W IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, co potwierdza ich wysoki poziom. Zwycięzcą została pracownia Kuryłowicz & Associates za realizację budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 1-2.10.2022 r.

  Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 1-2.10.2022 r.

  Targi Rzeczy Ładnych wracają do Wrocławia! Druga edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października - jeszcze większa, jeszcze ciekawsza i jeszcze głośniejsza! Kultową Halę Stulecia wypełni aż 180 fantastycznych wystawców i marek z całej Polski - będą meble, będzie ceramika, będą plakaty, będzie wellness. A do tego ogromna strefa Targów Mamaville - znakomitej imprezy dla rodziców i dzieci, z 60 wystawcami, warsztatami i spotkaniami. To będzie najładniejszy targowy weekend w tym roku we Wrocławiu!

 • Polska trasa „Marmoleum Roadshow” dobiegła końca. Za nami trzy dni spotkań z architektami

  Polska trasa „Marmoleum Roadshow” dobiegła końca. Za nami trzy dni spotkań z architektami

  We wrześniu firma FORBO Flooring Systems zorganizowała w trzech polskich miastach cykl spotkań z architektami. Te odbyły się specjalnie zaprojektowanej ciężarówce, która na przestrzeni dwóch lat odwiedziła przynajmniej 55 miast w 15 krajach.

 • Architekt Shigeru Ban głównym bohaterem konferencji 28 września w Warszawie

  Architekt Shigeru Ban głównym bohaterem konferencji 28 września w Warszawie

  Niezwykła postać w świecie architektury społecznie zaangażowanej, Shigeru Ban, odwiedzi po raz kolejny Polskę, aby opowiedzieć o temacie, który w ostatnich miesiącach stał się nam szczególnie bliski. Japoński architekt będzie gościem specjalnym konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców” organizowanej przez firmę Geberit w partnerstwie z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Konferencja odbędzie się 28 września w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

 • Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2022 tylko do 30 września!

  Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2022 tylko do 30 września!

  Już 30 września zakończy się przyjmowanie zgłoszeń obiektów w konkursie Baumit Fasada Roku 2022. Architekci, wykonawcy i inwestorzy mają zatem coraz mniej czasu, by zgłosić swoje realizacje i zawalczyć o nagrody.

 • Weekend Architekta w Szczecinie z Gala Collezione

  Weekend Architekta w Szczecinie z Gala Collezione

  Swoje wieloletnie doświadczenie Gala Collezione wykorzystuje, stawiając na współpracę z biurami projektowymi i architektonicznymi w ramach Programu Architekt. W dniach 15-17 września 2022 r. w Szczecinie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące właściwości mebli i dopasują najlepsze modele do projektu.

 • Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

  Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

  Ciężarówka FORBO Flooring Systems odwiedzi trzy polskie miasta umożliwiając architektom i projektantom zapoznanie się z najnowszymi, ekologicznymi produktami marki i sposobem ich powstawania. W planach spotkania z gośćmi specjalnymi – Maciejem Bidermannem z pracowni Bidermann+Wide, Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski i Idą Mikołajską z MIKOŁAJSKAstudio.

 • Weź udział na żywo w niepowtarzalnej konferencji o przyszłości architektury!

  Weź udział na żywo w niepowtarzalnej konferencji o przyszłości architektury!

  Jak będą wyglądać miasta przyszłości? Co jest największym wyzwaniem dla europejskich miast? Jak połączyć zrównoważony rozwój z designem?

 • „Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce

  „Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce

  To już ostatnia szansa, by zwiedzić wystawę „Laboratorium Rzeźby”, zorganizowaną przez Galerię sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas największego wydarzenia, poświęconego współczesnej rzeźbie w Polsce, obejrzymy prace m.in. Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Adama Bakalarza, Tomasza Górnickiego, Jerzego Kędziory czy Tomasza Radziewicza, a to dopiero początek nazwisk, których dzieła wciąż jeszcze można podziwiać i zakupić. Pracom towarzyszą zjawiskowe postumenty ze spieku kwarcowego Dekton Onirika, nawiązujące swą formą i estetyką do prezentowanych obiektów sztuki, powstałe dzięki uprzejmości firmy Cosentino.

 • Nagroda ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture dla Pawilonu Polskiego na Expo 2020

  Nagroda ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture dla Pawilonu Polskiego na Expo 2020

  Pawilon Polski na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną WXCA we współpracy ze studiem Bellprat Partner z Zurychu został wyróżniony prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture w kategorii Architektura.

 • Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022

  Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Polski Pawilon na Triennale w Mediolanie

  Polski Pawilon na 23. Triennale w Mediolanie

  Architektura wystawy zaprojektowana przez Dominikę Wilczyńską i Barbarę Nawrocką (Miastopracownia) to drewniano - gliniania reinterpretacja szklarni. Zaczerpnięta ze świata natury, fraktalnie replikująca się, modułowa forma i dwieście ręcznie toczonych donic tworzą wspólnie włoski pensjonat dla poziomek i paproci z lasu pod Wrocławiem.

 • Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Pod koniec czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze. Jest to miejsce inspiracji dla architektów, projektantów, producentów, a także prywatnych inwestorów, którzy mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych konsultantów i wybrać rozwiązania najbardziej odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

 • „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  Już 15 października br. powraca międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

 • Program 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

  Program 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

  Poznaliśmy program filmowy 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. Odbywająca się pod hasłem „KWESTIA GUSTU" jubileuszowa odsłona wydarzenia odbędzie się we Wrocławiu między 28 września a 2 października. Bilety już w sprzedaży!

 • Podsumowanie Święta Architektury

  Podsumowanie Święta Architektury

  Siódmego sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków. Tegoroczna edycja Święta odbyła się pod hasłem "Architektura wobec kryzysu".

 • Tatrzańskie Opowieści. Zakończyła się wyprawa podróżnika Mateusza Waligóry

  Tatrzańskie Opowieści. Zakończyła się wyprawa podróżnika Mateusza Waligóry

  Polski podróżnik Mateusz Waligóra, choć ma na swoim koncie wyprawy w rejony polarne oraz marsze przez pustynie, nadal ceni sobie miejsca w Polsce. Właśnie zakończył trwający ponad miesiąc 500-kilometrowy marsz szlakami turystycznymi w polskich Tatrach. Celem tej podróży było przejście wszystkich znakowanych szlaków, a przy okazji przyjrzenie się kondycji najwyższych gór w Polsce, licznie odwiedzanych przez turystów. Geberit był jednym z partnerów przedsięwzięcia podróżnika.

 • Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie

  Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie

  Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 r. spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

 • Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która w pierwszy weekend września wypełni halę EXPO XXI! Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz wystawa “HACK THE PROCESS” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form.

 • Spotkanie się z autorami "Archiprzewodnika po Polsce" podczas Święta Architektury

  Spotkanie z autorami "Archiprzewodnika po Polsce" podczas Święta Architektury

  Po świetnie przyjętym "Archiprzewodniku po Europie", ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.

 • Nowy Park w Gdańsku

  Nowy Park w Gdańsku

  Przy ulicy Leszczynowej w Gdańsku powstanie park o powierzchni ponad 16 000 m kw. Realizacja trwa, a jego inwestor – gdański deweloper Domesta – zapowiada zakończenie prac już w listopadzie tego roku.

 • Plany na przyszłość | LAB - 4 sierpnia startuje Święto Architektury

  Plany na przyszłość | LAB - 4 sierpnia startuje Święto Architektury

  Plany na przyszłość | LAB to wystawa prezentująca Warszawę przyszłości - zbiór projektów architektów i architektek, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane w stolicy. Finisaż wystawy, nazwany Świętem Architektury, pokaże, jak ważne role biorą na siebie architekci tworząc otaczającą nas przestrzeń, kreując ją w często niełatwej rzeczywistości.

 • Rewitalizacja fontanny w Parku Niedźwiadków w Tychach
 • DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  Bez snu nie ma RE:GENERACJI! Co zrobić, by dobrze spać? Trzeba zadbać o komfort fizyczny i psychiczny nocnego odpoczynku oraz stworzyć optymalne warunki do wypoczynku. Obszerny blok tematyczny poświęcony temu zagadnieniu zapewnił uczestnikom tegorocznej edycji Łódź Design Festival cenne wskazówki ekspertów i propozycje właściwego wyposażenia strefy snu.

 • Ogrody Ulricha w Warszawie - otwarcie jesienią tego roku

  Ogrody Ulricha w Warszawie - otwarcie jesienią tego roku

  Już tej jesieni na miejskiej mapie pojawi się nowe miejsce spotkań warszawiaków i warszawianek. Zabytkowe Ogrody Ulricha znów będą tętnić życiem. W zlokalizowanych na Woli szklarniach, w których przed wojną hodowano egzotyczne owoce, znajdą się m.in. lokale gastronomiczne oraz przestrzeń kulturalno-rozrywkowa. Projekt realizacji wyszedł spod kreski warszawskiej pracowni WXCA oraz poznańskiej LAB3, a jej pomysłodawcą był Ingka Centres, właściciel sąsiadującej z ogrodami galerii handlowej Wola Park.

 • Zwycięzcy 1. etapu konkursu Tubądzin Design Awards

  Zwycięzcy 1. etapu konkursu Tubądzin Design Awards

  Architektura odpowiadająca na potrzeby użytkowników, poszanowanie dla tradycji i wykorzystanie najnowszych technologii – to najpopularniejsze trendy wśród prac nadesłanych przez uczestników I etapu konkursu Tubądzin Design Awards.

 • Ruszyła wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB

  Ruszyła wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB

  PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB to nowy rozdział w długiej tradycji zapoczątkowanej przez Centrum Łowika ponad ćwierć wieku temu. Nowy rozdział, bo od tego roku organizację przejmuje warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Członkowie OW SARP postanowili rozszerzyć dotychczasową formułę o wspólny wątek dialogu: między odbiorcą a projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasowym.