News

 • Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 30.09-1.10.2023 r.

  Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 30.09-1.10.2023 r.

  Przed nami - już w najbliższy weekend - 3. edycja TRŁ WROCŁAW! Halę Stulecia wypełni ponad 250 wystawców z całej Polski oraz ponad 40 stoisk w strefie Targów Mamaville - imprezy dla rodziców i dzieci. Poprzednią edycję TRŁ WROCŁAW! odwiedziło 13 tys. gości - ile osób przyciągnie najlepszy polski design tym razem?

 • Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej otworzy się już 28 września!

  Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej otworzy się już 28 września!

  Na Cytadeli Warszawskiej dobiega końca budowa Muzeum Historii Polski. Będzie to jeden z największych obiektów muzealnych w Polsce, a językiem narracji w odkrywaniu śladów przeszłości został tu kamień. Nowa siedziba instytucji została zaprojektowana przez pracownię WXCA. Muzeum oficjalnie otworzy się dla publiczności już 28 września 2023 roku.

 • Apartamenty Opacka - Invest Komfort

  Budowa Roku 2022: inwestycja Opacka w Gdańsku

  Invest Komfort, trójmiejski deweloper specjalizujący się w projektach premium, po raz kolejny zdobył ogólnopolską nagrodę Budowa Roku. Tym razem jury doceniło inwestycję Opacka w Gdańsku.

 • Przestrzeń eventowa Look Up na szczycie warszawskiego Skylinera otwarta!

  Przestrzeń eventowa Look Up na szczycie warszawskiego Skylinera otwarta!

  Właśnie otwarto w Warszawie nową przestrzeń eventowo-konferencyjną. Look Up zajął dwa ostatnie piętra w biurowcu Skyliner na warszawskiej Woli – flagowej inwestycji Grupy Karimpol. Za projekt tego blisko 830-metrowego wnętrza odpowiada wrocławskie studio MIXD.

 • Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT! - 23-24.09.2023 r., hala EXPO XXI w Warszawie

  Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT! - 23-24.09.2023 r., hala EXPO XXI w Warszawie

  W dniach 23-24 września, w hali EXPO XXI w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja największych targów designu w Polsce. Jednocześnie to obchody 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych. Podwójna edycja TRŁ FRESH! x PRINT! zapowiada się wyjątkowo - w wydarzeniu weźmie udział aż 250 marek i projektantów. Pojawi się m. in. stoisko z limitowaną kolekcją ceramiki Malwiny Konopackiej i Dawida Podsiadło oraz premierowa wystawa 30 okładek projektu “THE VARSOVIANER”, stworzonych przez czołowe polskie ilustratorki i ilustratorów.

 • Projekt Centrum Kultury w Tartu - wyróżnienie dla polskiej pracowni Unism Studio

  Projekt Centrum Kultury w Tartu - wyróżnienie dla polskiej pracowni Unism Studio

  W jaki sposób można przestawić przekształcone śródmieście Tartu w Estonii? Polska pracownia Unism zaprezentowała swój pomysł, który zdobył uznanie u skandynawskich architektów, otrzymując wyróżnienie w konkursie na projekt nowego centrum kultury w tym mieście

 • Webinarium OKK: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta?

  Webinarium OKK: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta?

  Sztuczna inteligencja jest tematem, który przyciąga uwagę, wzbudza wiele kontrowersji i inspiruje do debaty, podważając konwencjonalne pojęcia na temat roli architekta.

 • Współczesna Kamienica Łódzka – 3. edycja konkursu architektonicznego

  Współczesna Kamienica Łódzka – 3. edycja konkursu architektonicznego

  Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła konkurs architektoniczny „Współczesna Kamienica Łódzka – edycja trzecia”. Organizatorem konkursu jest Biuro Architekta Miasta.

 • Katowicki Craft oddany do użytku

  Katowicki Craft oddany do użytku

  Craft, najnowszy projekt belgijskiego dewelopera Ghelamco w Katowicach, otrzymał pozwolenie na użytkowanie i tym samym wzbogacił zasoby lokalnego rynku o 26 700 m kw. wysokiej klasy powierzchni biurowej.

 • AI w architekturze i inżynierii

  AI w architekturze i inżynierii

  Sztuczna inteligencja sprawia, że praca architektów i inżynierów staje się znacznie bardziej efektywna. Obecnie AI jest już wykorzystywana do projektowania, które uwzględnia różnorodne opcje zrównoważonego rozwoju. Kluczowymi elementami skutecznego wykorzystania AI są nowe umiejętności, gromadzenie danych, testowanie rozwiązań technologicznych i efektywne wdrożenie ich w zespołach.

 • Przestrzeń bez barier. Forum Dostępności 13-14.11.2023 r. Poznań Congress Center

  Przestrzeń bez barier. Forum Dostępności 13-14.11.2023 r. Poznań Congress Center

  Forum Dostępności to nowe, ambitne wydarzenie na mapie projektowania uniwersalnego w Polsce. Odbędzie się w dniach 13-14 listopada br. w Poznań Congress Center. Konferencja to wspólna inicjatywa należącej do Grupy MTP spółki Nowy Adres, która posiada 20-letnie doświadczenie w organizacji najważniejszych wydarzeń dla branży nieruchomości, oraz Fundacji Integracja, jednej z największych organizacji w Polsce działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 • Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej

  Nowa siedziba Muzeum Wojska Polskiego na Cytadeli Warszawskiej

  13 sierpnia na Cytadeli Warszawskiej oficjalnie zostało otwarte Muzeum Wojska Polskiego. Nową siedzibę instytucji zaprojektowała pracownia WXCA. Pierwszy ze zrealizowanych budynków pomieści m.in. przestrzeń dla wystawy stałej, wystaw czasowych oraz wydarzeń kulturalnych. Gmach południowy, razem ze zrealizowanym w II etapie gmachem północnym, będą centralnymi elementami powstającego w Warszawie kompleksu muzealnego – Cytadeli Muzeów, na który składa się także siedziba Muzeum Historii Polski.

 • JEMS Architekci - Widok od ul. Władysława IV

  Inwestycja w centrum Gdyni - zwycięski projekt pracowni JEMS Architekci

  Koncepcja znanej pracowni JEMS Architekci wygrała w konkursie na zagospodarowanie działki przy ul. Władysława IV w Gdyni. Inwestycję zrealizuje trójmiejski deweloper Invest Komfort.

 • Konkurs Dobry Design 2024

  Konkurs Dobry Design 2024

  Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu, którego celem jest poszukiwanie nowych twórców polskiego wzornictwa - oraz nagradzanie jego ikon. Projekty można zgłaszać do 30 listopada br., a finał plebiscytu odbędzie się podczas targów 4 Design Days 2024.

 • Royal Tulip Warsaw Apartments

  International Property Awards: główna nagroda dla Tremend za Royal Tulip Warsaw Apartments

  W centrum Warszawy, przy ulicy Grzybowskiej na Woli, otwarto apart - hotel Royal Tulip Warsaw Apartments. Obiekt stał się pretekstem do snucia opowieści o najpiękniejszych miejscach stolicy. Stworzona przez pracownię Tremend koncepcja wystroju wnętrz to bowiem niezwykła historia dwudziestowiecznej Warszawy, misternie opowiedziana poprzez aranżacyjne analogie i śmiałe nawiązania do sztuki i architektury tego okresu w życiu miasta. Wnętrza tego niesamowitego apart - hotelu zostały docenione przez jury konkursu The International Hotel and Property Awards 2023 w kategorii Hotel Design – Europe Award.

 • Wystawa prac Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni 2.07.2023-2.06.2024

  Wystawa prac Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni 2.07.2023-2.06.2024

  W dniach 1-9 lipca 2023 r. odbyło się prawdziwe święto polskiego designu - Gdynia Design Days. Festiwal zainaugurował wernisaż wystawy twórczości Jakuba Szczęsnego w Muzeum Miasta Gdyni, dziewiąta odsłona cyklu “Polskie Projekty Polscy Projektanci”. W przygotowanych specjalnie na tę wystawę pracach Szczęsny wykorzystał sklejkę, a wykonane z niej instalacje w sentymentalny dla autora sposób przenoszą odbiorców do czasów dzieciństwa. Partnerem wystawy jest PAGED, jeden z największych producentów sklejki w Europie.

 • WXCA z nagrodą za projekt siedziby Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

  WXCA z nagrodą za projekt siedziby Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

  Warszawska pracownia WXCA została uhonorowana IV nagrodą w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt modernizacji siedziby Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie. Jury doceniło architektów m.in. za koncepcję przestrzeni wejściowej, która tworzy harmonijne połączenie pomiędzy muzeum a miastem.

 • Rezydencja butikowa RB23. Projekt: PAWEŁ LIS ARCHITEKCI

  Srebro w konkursie A' Design Award & Competition dla pracowni PAWEŁ LIS ARCHITEKCI

  Projekt rezydencji RB23 został nagrodzony SILVER A' DESIGN AWARD IN ARCHITEKTURE 2022-2023 w kategorii Architecture, Building and Structure w konkursie A' Design Award & Competition.

 • Organiczna konstrukcja przeszklenia dachowego w systemie Grid2Shell kreuje przestrzenną atmosferę.

  Największe przeszklenie dachowe w Dubaju

  Dubaj znany jest z wielu imponujących centrów handlowych o unikalnej architekturze. Nowo otwarty Mirdif Avenue Mall zaskakuje oryginalnym projektem, wyróżniającym się ogromnym przeszkleniem dachowym. Ta nowatorska konstrukcja mogła powstać dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania Schüco Grid2Shell.

 • DNA PARIS DESIGN AWARD dla Pawła Grobelnego w kategorii Landscape Design

  DNA PARIS DESIGN AWARD dla Pawła Grobelnego w kategorii Landscape Design

  Projektant Paweł Grobelny po raz kolejny otrzymał nagrodę DNA PARIS DESIGN AWARD w kategorii Landscape Design. Przed trzema laty został nagrodzony za skwer kieszonkowy na poznańskim Chwaliszewie - w tym roku przypadł mu laur za projekt aranżacji Placu Ayuntamiento przed ratuszem miasta Logroño – stolicy hiszpańskiego regionu La Rioja.

 • Okolice lokalizacji inwestycji przy ul. Sarni Stok

  Konkurs SARP na projekt ekologicznego osiedla mieszkaniowego w Bielsku-Białej

  Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wzniesie pierwsze zrównoważone osiedle wielorodzinne w tym mieście z lokalami przeznaczonymi na wynajem. Budowę poprzedza ogłoszony właśnie konkurs architektoniczny na odpowiednią koncepcję dla tego przedsięwzięcia.

 • Inwestycja w Krakowie przy ulicy Złotej projektu pracowni STANDart ARCHITEKCI.

  Gold Arch Design Award 2023 dla STANDart ARCHITEKCI

  Pracownia projektowa STANDart ARCHITEKCI otrzymała nagrodę Gold Arch Design Award 2023 w kategorii Architektura za projekt inwestycji przy ulicy Złotej w Krakowie.

 • Laureat Nagrody Pritzkera, architekt Alejandro Aravena, we wrześniu w Polsce

  Laureat Nagrody Pritzkera, architekt Alejandro Aravena, we wrześniu w Polsce

  Alejandro Aravena przyjedzie do Polski już we wrześniu, na zaproszenie marki Geberit. Architekt będzie gościem specjalnym wydarzeń organizowanych w Warszawie i Krakowie - i będą to jego pierwsze wystąpienia w naszym kraju.

 • Aroma Park

  Deweloper YIT z pięcioma nagrodami konkursu European Property Awards

  Deweloper YIT został uhonorowany pięcioma nagrodami podczas tegorocznej edycji konkursu European Property Awards. Dzięki temu YIT stał się pierwszym polskim deweloperem mieszkaniowym, który może się poszczycić tak dużą liczbą wyróżnień zdobytych jednocześnie w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie.

 • Zwycięzcy konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki 2023"

  Zwycięzcy konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki 2023"

  Konkurs Geberit ,,Projekt Łazienki 2023” dedykowany studentom oraz młodym architektom właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Stowarzyszenie Architektów Polskich, oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 21 czerwca 2023 r. na terenie Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

 • Zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2023

  Zwycięzcy konkursu Jawor-Parkiet Design Awards 2023

  Podczas finałowej gali pod hasłem „Design Never Dies” 30 maja br. w warszawskim hotelu NYX, Jawor-Parkiet ogłosił wyniki tegorocznej edycji kreatywnego konkursu dla projektantów, architektów i studentów Jawor-Parkiet Design Awards. Wieczór uświetnił występ Cezarego Pazury, a oprawę muzyczną zapewnił Nick Sinckler z zespołem.

 • DIUNA: metamorfoza kompleksu biurowego Marynarska Business Park w Warszawie

  DIUNA: metamorfoza kompleksu biurowego Marynarska Business Park w Warszawie

  Metamorfoza kompleksu prowadzona na warszawskim Służewcu przez PineBridge Benson Elliot oraz Syrena Real Estate jest na ostatniej prostej. Zakończono prace na terenie zewnętrznym, gdzie zamiast wybetonowanego parkingu o powierzchni 6000 m kw. powstał otwarty na miasto park z zielonymi wzniesieniami. Projekt zmienia też swoją nazwę na Diuna.

 • Przebudowa wrocławskiego kompleksu Sky Tower

  Przebudowa wrocławskiego kompleksu Sky Tower

  Sky Tower został wybudowany w 2012 roku. W kwietniu tego roku ruszyły prace remontowe mające na celu odświeżenie wnętrz galerii handlowej. To pierwszy etap - kolejny będzie polegał na przebudowie i powiększeniu punktu widokowego, a także relokacji rzeźby „Profil Czasu”.

 • Nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu

  Nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu

  14 czerwca 2023 r. oficjalnie otwarto nową siedzibę Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu. To laboratorium z najnowocześniejszym sprzętem do badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych, jednocześnie ważny krok firmy na drodze do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów.

 • Dni otwarte dla Architekta: 13-15.06.2023 r.

  Dni otwarte dla architekta: 13-15.06.2023 r.

  Firma Kratki, wiodący producent kominków, biokominków i ogrzewaczy, zaprasza na dni otwarte dla architektów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2023 r. i stanowi unikalną okazję dla przedstawicieli tego zawodu do nawiązania nowych znajomości, zapoznania z ofertą marki i skorzystania z wielu atrakcji i udogodnień przygotowanych specjalnie dla nich.