News

 • Paradyż Designers – podejmij wyzwanie z kolekcją Neve Creative by Maja Ganszyniec

  Paradyż Designers – podejmij wyzwanie z kolekcją Neve Creative by Maja Ganszyniec

  W konkursie Paradyż Designers liczy się kreatywność. Do 17 lutego architekci, projektanci oraz studenci mogą zaprezentować swój pomysł na ponadczasowe wnętrze i wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy zaskoczyć jury twórczym zastosowaniem kolekcji płytek Neve Creative, opartej na prostocie, szlachetności formy i nowej definicji dekoracji.

 • Skwer kieszonkowy na Chwaliszewie w Poznaniu
 • Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Remonty i przebudowy stanowią wyzwanie nie tylko dla osób na co dzień niezwiązanych z branżą wykończeniową, ale również dla profesjonalnych architektów. Każda inwestycja niesie za sobą wyzwania finansowe, klimatyczne i technologiczne, a każdy inwestor oczekuje indywidualnego podejścia do jego potrzeb i oczekiwań. Stale poszukujemy więc innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonych efektów. Część z nich odnajdziemy w projektach nadsyłanych na kończący się właśnie konkurs Antalis Interior Design Award. Warto się pospieszyć, bo termin zgłoszeń upływa pod koniec stycznia!

 • Architektura na plakatach - projekty Rafała Stefanowskiego

  Architektura na plakatach - projekty Rafała Stefanowskiego

  Przedstawiamy serię minimalistycznych plakatów o architekturze autorstwa Rafała Stefanowskiego.

 • Upcycling zużytych turbin wiatrowych

  Upcycling zużytych turbin wiatrowych

  Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wspiera upcykling infrastruktury wytwarzającej zieloną energię. Już w piętnastu lokalizacjach dewelopera znajdują się ekologiczne meble miejskie wykonane ze zużytych turbin wiatrowych. W 2023 roku takie meble pojawią się w kolejnych stu miejscach.

 • 13. edycja plebiscytu MUST HAVE w ramach Łódź Design Festival - zgłoszenia do 15.02.2023

  13. edycja plebiscytu MUST HAVE w ramach Łódź Design Festival - zgłoszenia do 15.02.2023

  Must have to najbardziej rozpoznawalny, niezależny znak jakości, który corocznie przyznawany jest najlepszym polskim produktom. Plebiscyt organizowany w ramach Łódź Design Festival od 2011 roku przyciąga rodzimych projektantów i producentów, którzy chcą zawalczyć o to niezwykle prestiżowe miano. Zgłoszenia do tegorocznej, 13. edycji, można przesyłać już tylko do 15 lutego.

 • SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  Są rzeczy, na które warto czekać w 2023 r.

 • Upper One - wysokościowiec od Medusa Group

  Upper One - wysokościowiec od Medusa Group

  Przeszklona fasada stworzy pulsującą w rytm miasta pionową arterię. 34-kondygnacyjny biurowiec zaprojektowany przez pracownię Medusa Group powstanie w centrum Warszawy, u zbiegu ul. Grzybowskiej i Alei Jana Pawła II.

 • Fabryka na Wawrze jak zapakowana w pudełko

  Fabryka na Wawrze - budynek jak pudełko

  Na warszawskim Wawrze stanął budynek produkcyjno-magazynowy firmy KRADEX, który wyglądem nawiązuje do wytwarzanych w nim plastikowych form. Minimalistyczna bryła jest dziełem stołecznej pracowni 77STUDIO architektury.

 • Targi Rzeczy Ładnych wracają na Śląsk! TRŁ KATOWICE! już w ten weekend w MCK!

  Targi Rzeczy Ładnych wracają na Śląsk! TRŁ KATOWICE! już w ten weekend w MCK!

  Ponad 150 fantastycznych wystawców, 50 debiutów, specjalna strefa dla dzieci - Mamaville - oraz jakość i klimat, których nie da się podrobić. Już 17 i 18 grudnia w MCK w Katowicach druga w historii prezentowa edycja Targów Rzeczy Ładnych na Śląsku!

 • Eksperci wskazali Fasady Roku 2022. Rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy

  Eksperci wskazali Fasady Roku 2022. Rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy

  Domy jedno- i wielorodzinne, kamienice, biurowce, hotele, ośrodki zdrowia, placówki oświaty, obiekty historyczne i wiele innych budynków – to właśnie one i ich elewacje tworzą scenerię dla naszego życia, wpływając na jego jakość. Dlatego zasługują, by je docenić. Jury konkursu Fasada Roku 2022 właśnie wyłoniło najlepsze realizacje w naszym kraju, wykończone materiałami Baumit. To jednak nie koniec emocji...

 • Projektant musi pamiętać o poznaniu siebie – rozmowa z jurorką Antalis Interior Design Award

  Projektant musi pamiętać o poznaniu siebie – rozmowa z jurorką Antalis Interior Design Award

  Do końca stycznia trwa nabór zgłoszeń do Antalis Interior Design Award (AIDA) – konkursu dedykowanego architektom, projektantom wnętrz, grafikom, drukarzom i studentom. Laura Pietrușel, architektka wnętrz z Rumunii, opowiedziała nam o swojej drodze od tytułu laureatki AIDA do jurorki konkursu, oczekiwaniach w branży wnętrzarskiej i radach dla młodego pokolenia projektantów.

 • Lwów

  Polacy projektują we Lwowie

  Wydawać by się mogło, że trwająca aktualnie wojna w Ukrainie zatrzyma wszystkie ważne miastotwórczo inwestycje w tym kraju. Tymczasem Polscy architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates zaprojektowali w samym sercu Lwowa hotel, którego realizacja właśnie trwa.

 • TRŁ ZIMA! - największe targi designu w Polsce już 10-11 grudnia!

  TRŁ ZIMA! - największe targi designu w Polsce już 10-11 grudnia!

  270 fantastycznych wystawców wybranych spośród 500 chętnych marek, ogromna hala EXPO XXI pełna najlepszego polskiego designu, ponad 60 debiutów i 12 stref tematycznych oraz jakość i klimat, których nie da się podrobić. Już 10-11 grudnia w Warszawie największa w tym roku edycja kultowych Targów Rzeczy Ładnych! - To przedświąteczne wydarzenie nr 1 w stolicy. Szykujemy edycję, jakiej jeszcze nie było - mówią organizatorzy.

 • Szkło zauważalnie niezauważalne. Wystartował konkurs dla architektów, projektantów i studentów

  Szkło zauważalnie niezauważalne. Wystartował konkurs dla architektów, projektantów i studentów

  Saint-Gobain Glass Polska, wiodący producent szkła budowlanego, zaprasza wszystkich architektów, projektantów i studentów, którzy w swoich realizacjach wykorzystują produkty marki, do udziału w konkursie Saint-Gobain Glass Design Award. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje prace (projekty koncepcyjne lub zrealizowane) w czterech kategoriach do 31 marca 2023 r. poprzez dedykowaną platformę konkursową. Łączna pula nagród to aż 70 000 PLN!

 • Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK

  Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK

  ARCHITECT@WORK to ekskluzywne, międzynarodowe wydarzenie branżowe, którego edycje odbywają się na całym świecie. Łączy architektów i projektantów z najbardziej innowacyjnymi dostawcami rozwiązań skrojonych na miarę przyszłości. Podczas warszawskiej edycji, która odbyła się w dniach 15-16 listopada, wśród 150 wyselekcjonowanych wystawców znalazła się firma Deceuninck. Belgijski producent zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcie – system Phoenix w 100% z recyklingu.

 • Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

  Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

  Przez 6 miesięcy społeczność internetowa oceniała budynki z całej Polski w ramach plebiscytu Fasada Roku 2022. W ten sposób z 270 elewacji wyłoniono 5 laureatów w 5 kategoriach, do których wędruje specjalny tytuł Wyróżnienie Internautów.

 • Paradyż Designers - ruszyła 2. edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz

  Paradyż Designers - ruszyła 2. edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz

  Ceramika Paradyż, polski producent płytek ceramicznych i gresów, inauguruje drugą edycję kreatywnego konkursu Paradyż Designers. Architekci, projektanci wnętrz i studenci powalczą o nagrody o łącznej wartości aż 110 tys. złotych. Zostaną one przyznane najlepszym projektom wnętrz stworzonym z wykorzystaniem kolekcji płytek Neve Creative by Maja Ganszyniec. Prace oceni dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem projektantki.

 • Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

  Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

  Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy jest już otwarta dla publiczności. 2 października, w Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, nowy oddział Muzeum Warszawy uroczyście inaugurowali Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, Wanda Traczyk-Stawska i Dyrekcja Muzeum. Powstała z inicjatywy Wandy Traczyk-Stawskiej przestrzeń ma przywracać pamięć o zamordowanych i poległych w czasie powstania warszawiankach i warszawiakach, być miejscem refleksji o konsekwencjach przemocy, radykalizmów i konfliktów zbrojnych. W dwóch pawilonach oraz na Murze Pamięci upamiętniono dziesiątki tysięcy mieszkanek i mieszkańców stolicy.

 • Drucianka Campus – rewitalizacja od Liebrecht & wooD na Pradze-Północ

  Drucianka Campus – rewitalizacja od Liebrecht & wooD na Pradze-Północ w Warszawie

  Liebrecht & wooD rozpoczął prace przygotowawcze do realizacji swojej najnowszej inwestycji na warszawskiej Pradze-Północ. W ramach rewitalizacji Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ (Drucianki) powstanie Drucianka Campus – innowacyjny kampus mixed-use oferujący 42 000 m kw. powierzchni biurowej oraz ponad 7 500 m kw. dodatkowej powierzchni przeznaczonej na część handlową, usługową oraz eventową.

 • Green Building Awards 2022 dla pracowni Tremend za projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie

  Green Building Awards 2022: wyróżnienie dla pracowni Tremend za projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie

  Projektowanie zgodne z wytycznymi ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju to priorytet w działalności warszawskiego biura projektowego Tremend. Od lat podkreślają swoje zaangażowanie w tym temacie, nic więc dziwnego, że zaprojektowany przez pracownię Dworzec Metropolitalny w Lublinie otrzymał wyróżnienie Green Building Awards 2022 w konkursie PLGBC.

 • AXOR Futures: osobisty luksus w centrum uwagi

  AXOR Futures: osobisty luksus w centrum uwagi

  Trzecie z serii cyfrowych wydarzeń będzie miało miejsce już 8 listopada 2022 r.

 • Projekt pracowni DARK Arkitekter

  Znana norweska pracownia DARK Arkitekter otwiera oddział w Polsce

  Kiedy dwóch architektów pracujących w DARK Arkitekter w Norwegii zdecydowało się na powrót do Polski, firma dostrzegła możliwość założenia biura zagranicą. Sebastian Grzesiak i Barbara Olejniczak-Grzesiak obecnie kierują jego rozwojem i zatrudnili już dwóch lokalnych architektów.

 • Inwestycja Młyn Maria nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku

  Inwestycja Młyn Maria nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku

  Mimo trudnej sytuacji na rynku branża budowlana nie zwalnia tempa. Wciąż powstają nowe projekty, które zachwycają innowacyjnością, wyjątkowym charakterem i funkcjonalnością. Każdego roku najlepsze realizacje nagradzane są w konkursie Dolnośląska Budowa Roku. W tej edycji uwagę jurorów przykuła rewitalizacja zabytkowego Młyna Maria dokonana przez firmę RealCo. Czym charakteryzuje się ta inwestycja?

 • Gala Liderów Stolarki 2022

  Aluprof z 14. tytułem Lidera Rynku Stolarki

  Marka Aluprof po raz 14. została uhonorowana tytułem Lidera Rynku Stolarki w segmentach systemów aluminiowych oraz systemów roletowych. Wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki w dniach 18-19 października 2022 r. w Ożarowie Mazowieckim.

 • Varso Tower - zakończona realizacja wieżowca w centrum Warszawy

  Varso Tower - zakończona realizacja wieżowca w centrum Warszawy

  Zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners wieżowiec o powierzchni 70 000 m kw. to jeden z nowych symboli stolicy, a także najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej.

 • Nowy blask dawnej gorzelni – YIT rusza z realizacją inwestycji Aroma Park Lofty

  Nowy blask dawnej gorzelni – YIT rusza z realizacją inwestycji Aroma Park Lofty

  Fiński deweloper YIT rozpoczął realizację inwestycji Aroma Park Lofty. Jest to ostatni etap projektu mieszkaniowego Aroma Park, zlokalizowanego na terenie historycznej drożdżowni Henryka Bienenthala na warszawskim Henrykowie. Właśnie ruszyła sprzedaż loftów i mieszkań. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2024 roku.

 • Fasada Roku 2022: Blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

  Fasada Roku 2022: blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

  Pod koniec września poznaliśmy pełną listę uczestników tegorocznej edycji zmagań o miano najlepszej elewacji w Polsce, wykonanej w technologii Baumit - 30 września br. minął bowiem termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2022. Jednocześnie październik to ostatni miesiąc, w którym internauci mogą wcielić się w rolę jurorów i ocenić kandydatów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to już ostatni moment, by wesprzeć realizacje ze swojego regionu.

 • Startuje kolejna edycja konkursu ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

  Startuje kolejna edycja konkursu ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

  Nowa odsłona konkursu, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz, rozpoczęła się 1.10.2022 r.

 • Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana. Relacja z wydarzenia Geberit w siedzibie OW SARP

  Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana. Relacja z wydarzenia Geberit i OW SARP

  28 września 2022, w Pawilonie SARP w Warszawie, odbyła się konferencja „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. Wydarzenie było okazją do odkrycia jak świat architektury i budownictwa może wpływać na kryzysy społeczne. Dzięki zaproszeniu firmy Geberit, do Polski przyleciał Shigeru Ban – japoński architekt, który swą działalnością zawodową znacząco wpływa na otaczającą go rzeczywistość. Razem z ekspertami ze swojej dziedziny opowiadał o przedsięwzięciach związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Zwieńczeniem konferencji był bankiet Geberit Thinking Forward, podczas którego przedstawiono strategiczne zmiany, które przechodzi obecnie firma.