News

 • Paradyż Designers - ruszyła 2. edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz

  Paradyż Designers - ruszyła 2. edycja konkursu dla architektów i projektantów wnętrz

  Ceramika Paradyż, polski producent płytek ceramicznych i gresów, inauguruje drugą edycję kreatywnego konkursu Paradyż Designers. Architekci, projektanci wnętrz i studenci powalczą o nagrody o łącznej wartości aż 110 tys. złotych. Zostaną one przyznane najlepszym projektom wnętrz stworzonym z wykorzystaniem kolekcji płytek Neve Creative by Maja Ganszyniec. Prace oceni dziewięcioosobowe jury pod przewodnictwem projektantki.

 • Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

  Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

  Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy jest już otwarta dla publiczności. 2 października, w Dzień Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, nowy oddział Muzeum Warszawy uroczyście inaugurowali Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, Wanda Traczyk-Stawska i Dyrekcja Muzeum. Powstała z inicjatywy Wandy Traczyk-Stawskiej przestrzeń ma przywracać pamięć o zamordowanych i poległych w czasie powstania warszawiankach i warszawiakach, być miejscem refleksji o konsekwencjach przemocy, radykalizmów i konfliktów zbrojnych. W dwóch pawilonach oraz na Murze Pamięci upamiętniono dziesiątki tysięcy mieszkanek i mieszkańców stolicy.

 • Drucianka Campus – rewitalizacja od Liebrecht & wooD na Pradze-Północ

  Drucianka Campus – rewitalizacja od Liebrecht & wooD na Pradze-Północ w Warszawie

  Liebrecht & wooD rozpoczął prace przygotowawcze do realizacji swojej najnowszej inwestycji na warszawskiej Pradze-Północ. W ramach rewitalizacji Warszawskiej Fabryki Drutu, Sztyftu i Gwoździ (Drucianki) powstanie Drucianka Campus – innowacyjny kampus mixed-use oferujący 42 000 m kw. powierzchni biurowej oraz ponad 7 500 m kw. dodatkowej powierzchni przeznaczonej na część handlową, usługową oraz eventową.

 • Green Building Awards 2022 dla pracowni Tremend za projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie

  Green Building Awards 2022: wyróżnienie dla pracowni Tremend za projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie

  Projektowanie zgodne z wytycznymi ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju to priorytet w działalności warszawskiego biura projektowego Tremend. Od lat podkreślają swoje zaangażowanie w tym temacie, nic więc dziwnego, że zaprojektowany przez pracownię Dworzec Metropolitalny w Lublinie otrzymał wyróżnienie Green Building Awards 2022 w konkursie PLGBC.

 • AXOR Futures: osobisty luksus w centrum uwagi

  AXOR Futures: osobisty luksus w centrum uwagi

  Trzecie z serii cyfrowych wydarzeń będzie miało miejsce już 8 listopada 2022 r.

 • Projekt pracowni DARK Arkitekter

  Znana norweska pracownia DARK Arkitekter otwiera oddział w Polsce

  Kiedy dwóch architektów pracujących w DARK Arkitekter w Norwegii zdecydowało się na powrót do Polski, firma dostrzegła możliwość założenia biura zagranicą. Sebastian Grzesiak i Barbara Olejniczak-Grzesiak obecnie kierują jego rozwojem i zatrudnili już dwóch lokalnych architektów.

 • Inwestycja Młyn Maria nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku

  Inwestycja Młyn Maria nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku

  Mimo trudnej sytuacji na rynku branża budowlana nie zwalnia tempa. Wciąż powstają nowe projekty, które zachwycają innowacyjnością, wyjątkowym charakterem i funkcjonalnością. Każdego roku najlepsze realizacje nagradzane są w konkursie Dolnośląska Budowa Roku. W tej edycji uwagę jurorów przykuła rewitalizacja zabytkowego Młyna Maria dokonana przez firmę RealCo. Czym charakteryzuje się ta inwestycja?

 • Gala Liderów Stolarki 2022

  Aluprof z 14. tytułem Lidera Rynku Stolarki

  Marka Aluprof po raz 14. została uhonorowana tytułem Lidera Rynku Stolarki w segmentach systemów aluminiowych oraz systemów roletowych. Wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki w dniach 18-19 października 2022 r. w Ożarowie Mazowieckim.

 • Varso Tower - zakończona realizacja wieżowca w centrum Warszawy

  Varso Tower - zakończona realizacja wieżowca w centrum Warszawy

  Zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners wieżowiec o powierzchni 70 000 m kw. to jeden z nowych symboli stolicy, a także najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej.

 • Nowy blask dawnej gorzelni – YIT rusza z realizacją inwestycji Aroma Park Lofty

  Nowy blask dawnej gorzelni – YIT rusza z realizacją inwestycji Aroma Park Lofty

  Fiński deweloper YIT rozpoczął realizację inwestycji Aroma Park Lofty. Jest to ostatni etap projektu mieszkaniowego Aroma Park, zlokalizowanego na terenie historycznej drożdżowni Henryka Bienenthala na warszawskim Henrykowie. Właśnie ruszyła sprzedaż loftów i mieszkań. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2024 roku.

 • Fasada Roku 2022: Blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

  Fasada Roku 2022: blisko 300 elewacji w konkursie. Ostatni miesiąc głosowania internautów

  Pod koniec września poznaliśmy pełną listę uczestników tegorocznej edycji zmagań o miano najlepszej elewacji w Polsce, wykonanej w technologii Baumit - 30 września br. minął bowiem termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2022. Jednocześnie październik to ostatni miesiąc, w którym internauci mogą wcielić się w rolę jurorów i ocenić kandydatów. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to już ostatni moment, by wesprzeć realizacje ze swojego regionu.

 • Startuje kolejna edycja konkursu ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

  Startuje kolejna edycja konkursu ANTALIS INTERIOR DESIGN AWARD

  Nowa odsłona konkursu, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów aranżacji wnętrz, rozpoczęła się 1.10.2022 r.

 • Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana. Relacja z wydarzenia Geberit w siedzibie OW SARP

  Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana. Relacja z wydarzenia Geberit i OW SARP

  28 września 2022, w Pawilonie SARP w Warszawie, odbyła się konferencja „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. Wydarzenie było okazją do odkrycia jak świat architektury i budownictwa może wpływać na kryzysy społeczne. Dzięki zaproszeniu firmy Geberit, do Polski przyleciał Shigeru Ban – japoński architekt, który swą działalnością zawodową znacząco wpływa na otaczającą go rzeczywistość. Razem z ekspertami ze swojej dziedziny opowiadał o przedsięwzięciach związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Zwieńczeniem konferencji był bankiet Geberit Thinking Forward, podczas którego przedstawiono strategiczne zmiany, które przechodzi obecnie firma.

 • “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżnione realizacje

  “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” - wyróżnione realizacje

  Ósmego września 2022 roku w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w międzynarodowym konkursie "Obiekt Roku w Systemach Aluprof". Wyróżniono dziesięć realizacji, które oceniono jako najciekawsze spośród zgłoszonych.

 • Poznaj prelegentów konferencji ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”

  Poznaj prelegentów konferencji ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”

  Już 28 września w Warszawie odbędzie się konferencja ,,Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”, poruszająca kwestie architektury społecznie zaangażowanej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie japoński architekt Shigeru Ban, który opowie o swoich realizacjach oraz wartościach przyświecających swojej pracy. Do dyskusji zostało zaproszonych również 13 ekspertów, którzy opowiedzą o realizacjach powstałych na rzecz osób uchodźczych. Organizatorem wydarzenia jest firma Geberit, partnerem zaś Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 • I MIEJSCE - NAZWA Wydział Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego LOKALIZACJA Warszawa PROJEKT Kuryłowicz & Associates sp. z o.o. WYKONAWCA ELEWACJI Widok sp. z o.o. sp. k. INWESTOR Uniwersytet Warszawski GENERALNY WYKONAWCA HOCHTIEF Polska SA

  Wyniki IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

  W IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, co potwierdza ich wysoki poziom. Zwycięzcą została pracownia Kuryłowicz & Associates za realizację budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 1-2.10.2022 r.

  Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 1-2.10.2022 r.

  Targi Rzeczy Ładnych wracają do Wrocławia! Druga edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października - jeszcze większa, jeszcze ciekawsza i jeszcze głośniejsza! Kultową Halę Stulecia wypełni aż 180 fantastycznych wystawców i marek z całej Polski - będą meble, będzie ceramika, będą plakaty, będzie wellness. A do tego ogromna strefa Targów Mamaville - znakomitej imprezy dla rodziców i dzieci, z 60 wystawcami, warsztatami i spotkaniami. To będzie najładniejszy targowy weekend w tym roku we Wrocławiu!

 • Polska trasa „Marmoleum Roadshow” dobiegła końca. Za nami trzy dni spotkań z architektami

  Polska trasa „Marmoleum Roadshow” dobiegła końca. Za nami trzy dni spotkań z architektami

  We wrześniu firma FORBO Flooring Systems zorganizowała w trzech polskich miastach cykl spotkań z architektami. Te odbyły się specjalnie zaprojektowanej ciężarówce, która na przestrzeni dwóch lat odwiedziła przynajmniej 55 miast w 15 krajach.

 • Architekt Shigeru Ban głównym bohaterem konferencji 28 września w Warszawie

  Architekt Shigeru Ban głównym bohaterem konferencji 28 września w Warszawie

  Niezwykła postać w świecie architektury społecznie zaangażowanej, Shigeru Ban, odwiedzi po raz kolejny Polskę, aby opowiedzieć o temacie, który w ostatnich miesiącach stał się nam szczególnie bliski. Japoński architekt będzie gościem specjalnym konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców” organizowanej przez firmę Geberit w partnerstwie z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Konferencja odbędzie się 28 września w Pawilonie SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie.

 • Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2022 tylko do 30 września!

  Zgłoszenia do konkursu Fasada Roku 2022 tylko do 30 września!

  Już 30 września zakończy się przyjmowanie zgłoszeń obiektów w konkursie Baumit Fasada Roku 2022. Architekci, wykonawcy i inwestorzy mają zatem coraz mniej czasu, by zgłosić swoje realizacje i zawalczyć o nagrody.

 • Weekend Architekta w Szczecinie z Gala Collezione

  Weekend Architekta w Szczecinie z Gala Collezione

  Swoje wieloletnie doświadczenie Gala Collezione wykorzystuje, stawiając na współpracę z biurami projektowymi i architektonicznymi w ramach Programu Architekt. W dniach 15-17 września 2022 r. w Szczecinie będzie można spotkać się ze specjalistami, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące właściwości mebli i dopasują najlepsze modele do projektu.

 • Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

  Poznaliśmy nazwiska panelistów projektu „Marmoleum Roadshow”

  Ciężarówka FORBO Flooring Systems odwiedzi trzy polskie miasta umożliwiając architektom i projektantom zapoznanie się z najnowszymi, ekologicznymi produktami marki i sposobem ich powstawania. W planach spotkania z gośćmi specjalnymi – Maciejem Bidermannem z pracowni Bidermann+Wide, Agnieszką Kalinowską-Sołtys z APA Wojciechowski i Idą Mikołajską z MIKOŁAJSKAstudio.

 • Weź udział na żywo w niepowtarzalnej konferencji o przyszłości architektury!

  Weź udział na żywo w niepowtarzalnej konferencji o przyszłości architektury!

  Jak będą wyglądać miasta przyszłości? Co jest największym wyzwaniem dla europejskich miast? Jak połączyć zrównoważony rozwój z designem?

 • „Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce

  „Laboratorium Rzeźby” – finisaż największej wystawy rzeźby w Polsce

  To już ostatnia szansa, by zwiedzić wystawę „Laboratorium Rzeźby”, zorganizowaną przez Galerię sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas największego wydarzenia, poświęconego współczesnej rzeźbie w Polsce, obejrzymy prace m.in. Wojciecha Siudmaka, Tomasza Sętowskiego, Rafała Olbińskiego, Adama Bakalarza, Tomasza Górnickiego, Jerzego Kędziory czy Tomasza Radziewicza, a to dopiero początek nazwisk, których dzieła wciąż jeszcze można podziwiać i zakupić. Pracom towarzyszą zjawiskowe postumenty ze spieku kwarcowego Dekton Onirika, nawiązujące swą formą i estetyką do prezentowanych obiektów sztuki, powstałe dzięki uprzejmości firmy Cosentino.

 • Nagroda ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture dla Pawilonu Polskiego na Expo 2020

  Nagroda ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture dla Pawilonu Polskiego na Expo 2020

  Pawilon Polski na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną WXCA we współpracy ze studiem Bellprat Partner z Zurychu został wyróżniony prestiżową nagrodą ICONIC AWARDS 2022: Innovative Architecture w kategorii Architektura.

 • Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022

  Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Polski Pawilon na Triennale w Mediolanie

  Polski Pawilon na 23. Triennale w Mediolanie

  Architektura wystawy zaprojektowana przez Dominikę Wilczyńską i Barbarę Nawrocką (Miastopracownia) to drewniano - gliniania reinterpretacja szklarni. Zaczerpnięta ze świata natury, fraktalnie replikująca się, modułowa forma i dwieście ręcznie toczonych donic tworzą wspólnie włoski pensjonat dla poziomek i paproci z lasu pod Wrocławiem.

 • Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Pod koniec czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze. Jest to miejsce inspiracji dla architektów, projektantów, producentów, a także prywatnych inwestorów, którzy mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych konsultantów i wybrać rozwiązania najbardziej odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

 • „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  Już 15 października br. powraca międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.