News

 • Łódź Design Festival: przegląd współczesnej polskiej sztuki projektowej

  Łódź Design Festival: przegląd współczesnej polskiej sztuki projektowej

  Fotel przypominający modelowane morskimi falami kamyki na plaży, stolik w formie geometrycznej rzeźby czy ręcznie wykonane karafki o zarysie komety… To tylko niektóre z produktów nagrodzonych w must have 2023. Organizowany co roku przez Łódź Design Festival plebiscyt na najlepszy polski design ponownie wyróżnił krajowych projektantów i producentów. Towarzysząca mu wystawa to jedyna w swoim rodzaju panorama współczesnej polskiej sztuki projektowej. Ceremonia must have oraz słynny Archiblok to jednak tylko niektóre z argumentów, by wziąć udział w ostatnim weekendzie Łódź Design Festival 2023.

 • „Dni otwarte Moreview” dla architektów: 15-17.06., Zgierz pod Łodzią

  „Dni otwarte Moreview” dla architektów: 15-17.06., Zgierz pod Łodzią

  Zapraszamy do udziału w trzydniowym wydarzeniu "Dni otwarte Moreview" dla projektantów i architektów. To unikalna okazja do odkrycia nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie stolarki aluminiowej, z akcentem na innowacyjne systemy okienne i drzwiowe Yawal S.A. Wydarzenie to jest odpowiedzią na rosnącą popularność dużych przeszkleń w budownictwie jednorodzinnym i rezydencyjnym.

 • Gdynia - Dom Bawełny

  Festiwal Open House Gdynia 2023: architektura, ludzie, opowieści

  Bananas – tak brzmi tytuł tegorocznej edycji festiwalu Open House Gdynia, który odbędzie się w ostatni weekend maja.

 • Pierwszy deweloper w Polsce zasili inwestycje mieszkaniowe zieloną energią z własnej farmy wiatrowej

  Pierwszy deweloper w Polsce zasili inwestycje mieszkaniowe zieloną energią z własnej farmy wiatrowej

  Green On Energy, spółka powiązana kapitałowo z warszawskim deweloperem, firmą PROFBUD, rozpoczęła prace przygotowawcze dotyczące budowy własnej farmy wiatrowej o łącznej mocy 14,8 MW. Jest to pierwszy deweloper z branży mieszkaniowej w Polsce, którego zielony prąd wygenerowany z farmy zasili realizowane inwestycje mieszkaniowe oraz biurowe. Rozpoczęcie budowy elektrowni wiatrowej planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2023 roku. Produkcja energii elektrycznej ma nastąpić z kolei w II połowie 2024 roku.

 • Targi Rzeczy Ładnych już w najbliższy weekend - po raz pierwszy w Gdańsku

  Targi Rzeczy Ładnych już w najbliższy weekend - po raz pierwszy w Gdańsku

  Na to wydarzenie fani designu z Trójmiasta czekali od lat. 260 znakomitych wystawców, 60 premier, 11 stref tematycznych i spotkania - w ten weekend w AMBEREXPO debiutują Targi Rzeczy Ładnych - największe i najbardziej prestiżowe targi nowego polskiego wzornictwa, które od 10 lat przyciągają tłumy w największych polskich miastach. Meble, plakaty, ceramika, kosmetyki, biżuteria - na dwa dni Gdańsk stanie się polską stolicą ładnych rzeczy! Po prostu dwa Dni Designu w weekend Nocy Muzeów! Tej edycji TRŁ towarzyszą też targi Mamaville - najpopularniejsze w Polsce targi produktów dla Mamy i Dziecka.

 • Laureaci plebiscytu must have 2023

  Laureaci plebiscytu must have 2023

  Wielkimi krokami zbliża się Łódź Design Festival, który już 18 maja otworzy swoje drzwi dla odwiedzających. W obfitującym w ciekawe wydarzenia programie, jak co roku, znalazła się również gala rozdania nagród przyznanych plebiscycie must have, organizowanego w ramach łódzkiego święta designu.

 • „Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z Fjordd” - konkurs dla architektów i projektantów wnętrz

  „Najlepsze Domowe Spa – Łazienka z Fjordd” - konkurs dla architektów i projektantów wnętrz

  Wystartował konkurs skierowany do architektów i projektantów wnętrz. Fjordd, polski producent wanien, umywalek i brodzików prysznicowych, do 31 października 2023 r. przyjmuje zgłoszenia najciekawszych projektów oraz gotowych realizacji wnętrz łazienek. Na zwycięzców w tych dwóch kategoriach czekają atrakcyjne nagrody.

 • Program Łódź Design Festival 2023

  Program Łódź Design Festival 2023

  Jaka będzie przyszłość i co możemy zrobić, by była lepsza? Jedno jest pewne – nie zaprojektujemy lepszej przyszłości, jeśli wcześniej nie będziemy mogli jej sobie wyobrazić. To właśnie pod znakiem przyszłości i jej rozmaitych wyobrażeń odbędzie się tegoroczna edycja Łódź Design Festival – a razem z nią fantastyczne (choć nieograniczające się jedynie do fantastyki!) wystawy, wykłady i rozmowy.

 • Certyfikaty BREEAM dla Fabryki Norblina

  Certyfikaty BREEAM dla Fabryki Norblina

  Fabryka Norblina, wielofunkcyjny warszawski kompleks, uzyskała finalne certyfikaty BREEAM, zarówno dla części biurowej, jak i części usługowej. Dodatkowo, na dachu zainstalowano instalację fotowoltaiczną, wprowadzono też zamknięty obieg plastiku.

 • Architektura społecznie odpowiedzialna. Bezpłatne webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych

  Architektura społecznie odpowiedzialna. Bezpłatne webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych

  Projektowanie odpowiednich warunków w przestrzeni publicznej dla zróżnicowanych grup użytkowników jest wyzwaniem dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. Należy uwzględnić rozwiązania pozbawione barier architektonicznych, zmierzające do poprawy funkcjonowania m.in. osób z niepełnosprawnościami, osób starszych czy opiekunów z małymi dziećmi. Jak więc zaprojektować przestrzeń, która będzie umożliwiała swobodne użytkowanie przez wszystkich, tym samym spełniając ich potrzeby i oczekiwania? Tego dowiemy się podczas webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych, które odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o godzinie 12.00.

 • Łódź Design Festival 2023: poznaliśmy finalistów konkursu make me!

  Łódź Design Festival 2023: poznaliśmy finalistów konkursu make me!

  Organizator festiwalu przedstawił 25 prac, które znalazły się w finale tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu make me! Już po raz 16. pokaże prekursorskie, śmiałe pomysły, nowe perspektywy projektowe oraz eksperymenty formalne i technologiczne. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane podczas wystawy finałowej będącej częścią Łódź Design Festival 2023.

 • Gala finałowa konkursu Wnętrze Roku SAW - 14.04.2023 r.

  Gala finałowa konkursu Wnętrze Roku SAW - 14.04.2023 r.

  Już w piątek, 14 kwietnia 2023 roku, odbędzie się gala finałowa konkursu Wnętrze Roku SAW. Zapraszamy na live streaming z wydarzenia - transmisja online rozpoczyna się o godzinie 18.30.

 • Nagroda za projekt 3D: „Aqua”, autorka: Ernesta Jakonytė, Litwa

  Zwycięzcy konkursu Antalis Interior Design Award 2022

  Firma Antalis ogłosiła właśnie zwycięskie projekty, które zrobiły na jurorach największe wrażenie. W gronie zwycięzców znalazła się praca z Polski!

 • Zwycięzcy VI polskiej edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2023

  Zwycięzcy VI polskiej edycji konkursu Wienerberger Brick Award

  Firma Wienerberger po raz kolejny nagrodziła najbardziej innowacyjne obiekty, zaprojektowane przez polskich architektów, do budowy których wykorzystano materiały ceramiczne. Tegoroczną Grand Prix zdobył zwycięzca kategorii Sharing Public Spaces - budynek Szkoły Podstawowej nr 400 w Warszawie autorstwa pracowni Bujnowski Architekci. W pozostałych kategoriach konkursowych przyznano 4 nagrody oraz aż 11 wyróżnień. Po raz pierwszy przyznano również nagrodę dla obiektu wykonanego z produktów ceramicznych Wienerberger.

 • Ruszyła 2. edycja projektu społecznego :W CENTRUM

  Ruszyła 2. edycja projektu społecznego :W CENTRUM

  Po raz drugi Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, organizatorzy projektu :W CENTRUM, przy udziale Miasta Stołecznego Warszawy, zapraszają mieszkańców miast, architektów, urbanistów i studentów do dyskusji nt. problematyki planowania i użytkowania przestrzeni.

 • Pracownia WXCA nagrodzona za projekt Kompleksu Kulturalnego w Incheon

  Pracownia WXCA nagrodzona za projekt kompleksu kulturalnego w Incheon

  Polska pracownia architektoniczna WXCA zdobyła trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie urbanistyczno-architektonicznym na projekt kompleksu kulturalnego w Incheon w Korei Południowej. Koncepcja ta przywodzi na myśl wielopoziomowy most zanurzony w zieleni.

 • Piąta edycja konkursu dla architektów Jawor-Parkiet Design Awards

  Piąta edycja konkursu dla architektów Jawor-Parkiet Design Awards

  Polski producent podłóg drewnianych, Jawor-Parkiet, ponownie ogłasza konkurs dla architektów, studentów, młodych projektantów wnętrz oraz pracowni architektonicznych, zapraszając ich do wzięcia udziału w kreatywnym wyzwaniu polegającym na zaprojektowaniu najlepszego wnętrza wykorzystującego produkty z oferty marki.

 • Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu Paradyż Designers!

  Poznaliśmy zwycięzców drugiej edycji konkursu Paradyż Designers!

  Prestiżowy konkurs dla architektów i projektantów wnętrz organizowany przez Ceramikę Paradyż dobiegł końca. Jury pod przewodnictwem Mai Ganszyniec wybrało najlepsze prace prezentujące indywidualne koncepcje współczesnego wnętrza oceniając m.in. kreatywne wykorzystanie kolorów i struktur oraz twórcze podejście do małych formatów.

 • Inauguracja 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023” – relacja z konferencji

  Inauguracja 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023” – relacja z konferencji

  W poniedziałkowe popołudnie, 6 marca, w Pawilonie SARP w Pałacu Zamoyskich w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja jubileuszowej, 25. edycji Konkursu „Projekt Łazienki 2023”. Podczas spotkania przybliżone zostały założenia tegorocznej edycji oraz wieloletnia historia konkursu, który w tym roku funkcjonuje pod nową nazwą. Zmiana związana jest z przejściem produktów Koło do marki Geberit.

 • TRŁ WIOSNA!: Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie

  TRŁ WIOSNA! Targi Rzeczy Ładnych 1-2 kwietnia w Warszawie

  Takiego otwarcia wiosny z Targami Rzeczy Ładnych jeszcze nie było. Halę EXPO XXI w Warszawie w dniach 1-2 kwietnia wypełni aż 220 znakomitych wystawców z całej Polski, a w otwartych spotkaniach z publicznością wezmą udział Filip Springer, twórcy Trzask Ceramics, duet Kwiaty&Miut i Bartosz Kosowski. To wielki start obchodów 10-lecia TRŁ i największe targi designu w tym roku w Warszawie.

 • ,,Projekt Łazienki 2023” – jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów

  ,,Projekt Łazienki 2023” – jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów

  Właśnie wystartowała 25. edycja konkursu ,,Projekt Łazienki” na zaprojektowanie toalety publicznej, organizowana przez firmę Geberit. Konkurs od początku istnienia zwraca uwagę na problematyczną kwestię toalet publicznych w Polsce. Tegorocznym zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Zwycięzca konkursu otrzyma 30 000 zł, a także możliwość zrealizowania autorskiego projektu.

 • Skyfall Warsaw- Unikatowa atrakcja w budynku Warsaw UNIT

  Skyfall Warsaw - unikatowa atrakcja w budynku Warsaw UNIT

  W Warszawie pojawiła się nowa atrakcja, która przenosi odwiedzających na zupełnie inny, wyższy poziom doznań. W wieżowcu Warsaw Unit, 200 metrów nad ziemią, udostępniony został najwyższy taras widokowy w Polsce - Skyfall Warsaw.

 • Trwa nabór do nowej edycji programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

  Trwa nabór do nowej edycji programów Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

  Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Stypendium PRAKTYKA z „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 1-2 kwietnia 2023 r., oraz nabór do X edycji Konkursu TEORIA w nowej odsłonie – trzyetapowego programu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami pisania o architekturze”, które odbędą się w Domu Kuryłowiczów w Kazimierzu Dolnym w dn. 22-23 kwietnia 2023 r.

 • „Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu

  „Tworzymy przestrzenie przyjazne ludziom i środowisku” – ROBYG rozpoczął kampanię w zrównoważonym duchu

  Budownictwo wywiera ogromny wpływ na nasz świat. Jednak w swojej najnowszej kampanii ROBYG udowadnia, że będąc wiernym wartościom takim jak troska, odpowiedzialność i wsparcie można prowadzić opłacalny biznes w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Najnowszy projekt ogólnopolskiego dewelopera to przede wszystkim filmowy, niespełna 2-minutowy przekaz zawierający istotę jego działalności. Porusza tematykę budowania przestrzeni do życia z myślą o ludzkich potrzebach przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe, ponieważ powstało z inicjatywy pracowników, którzy w dodatku postanowili sami w nim wystąpić.

 • Wybierz ulubiony projekt w ramach Antalis Interior Design Award

  Wybierz ulubiony projekt w ramach Antalis Interior Design Award

  Wraz z końcem stycznia upłynął termin zgłaszania projektów do międzynarodowego konkursu Antalis Interior Design Award, skierowanego do projektantów, architektów, drukarzy, aplikatorów i studentów. Wciąż można jednak głosować na prace walczące o Nagrodę Publiczności! O idei stojącej za plebiscytem, jego organizacji i współpracy z designerami rozmawiamy z Arkadiuszem Chłopikiem, dyrektorem marketingu Antalis Polska.

 • „Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów

  „Idealnie Dopasowani” — GALECO zapowiada przełom w architekturze nowoczesnych dachów

  Walentynki to symboliczny dzień, w którym warto zagłębić się w poszukiwania sekretu Idealnego Dopasowania. W podróż do włoskiej Perugii zaprasza w nowym spocie reklamowym firma GALECO. To pierwsza odsłona najgorętszej premiery tego roku!

 • Łódź Design Festival 2023 pod hasłem "Future Perfect"

  Łódź Design Festival 2023 pod hasłem "Future Perfect"

  Czy zamiast przepowiadać przyszłość możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniają teraźniejszość? – to pytania, które razem z zaproszonymi gośćmi postawimy sobie podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, która odbędzie się w dniach 18-28 maja. Hasło nadchodzącej edycji ŁDF to „Future Perfect”!

 • Paradyż Designers – podejmij wyzwanie z kolekcją Neve Creative by Maja Ganszyniec

  Paradyż Designers – podejmij wyzwanie z kolekcją Neve Creative by Maja Ganszyniec

  W konkursie Paradyż Designers liczy się kreatywność. Do 17 lutego architekci, projektanci oraz studenci mogą zaprezentować swój pomysł na ponadczasowe wnętrze i wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy zaskoczyć jury twórczym zastosowaniem kolekcji płytek Neve Creative, opartej na prostocie, szlachetności formy i nowej definicji dekoracji.

 • Skwer kieszonkowy na Chwaliszewie w Poznaniu
 • Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Ostatnie dni zgłoszeń do 3. edycji konkursu Antalis Interior Design Award

  Remonty i przebudowy stanowią wyzwanie nie tylko dla osób na co dzień niezwiązanych z branżą wykończeniową, ale również dla profesjonalnych architektów. Każda inwestycja niesie za sobą wyzwania finansowe, klimatyczne i technologiczne, a każdy inwestor oczekuje indywidualnego podejścia do jego potrzeb i oczekiwań. Stale poszukujemy więc innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą nam na osiągnięcie zamierzonych efektów. Część z nich odnajdziemy w projektach nadsyłanych na kończący się właśnie konkurs Antalis Interior Design Award. Warto się pospieszyć, bo termin zgłoszeń upływa pod koniec stycznia!