News

 • Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022

  Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! EXPO XXI 3-4.09.2022 r.

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

 • Polski Pawilon na Triennale w Mediolanie

  Polski Pawilon na 23. Triennale w Mediolanie

  Architektura wystawy zaprojektowana przez Dominikę Wilczyńską i Barbarę Nawrocką (Miastopracownia) to drewniano - gliniania reinterpretacja szklarni. Zaczerpnięta ze świata natury, fraktalnie replikująca się, modułowa forma i dwieście ręcznie toczonych donic tworzą wspólnie włoski pensjonat dla poziomek i paproci z lasu pod Wrocławiem.

 • Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Otwarcie showroomu firmy Aluprof System Chech w Pradze

  Pod koniec czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze. Jest to miejsce inspiracji dla architektów, projektantów, producentów, a także prywatnych inwestorów, którzy mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych konsultantów i wybrać rozwiązania najbardziej odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

 • „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  „Roca One Day Design Challenge” – przed nami IV edycja konkursu dla młodych architektów i projektantów

  Już 15 października br. powraca międzynarodowy konkurs designu dla zdolnych młodych projektantów i architektów, organizowany przez firmę Roca. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

 • Program 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

  Program 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

  Poznaliśmy program filmowy 10. edycji festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. Odbywająca się pod hasłem „KWESTIA GUSTU" jubileuszowa odsłona wydarzenia odbędzie się we Wrocławiu między 28 września a 2 października. Bilety już w sprzedaży!

 • Podsumowanie Święta Architektury

  Podsumowanie Święta Architektury

  Siódmego sierpnia zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków. Tegoroczna edycja Święta odbyła się pod hasłem "Architektura wobec kryzysu".

 • Tatrzańskie Opowieści. Zakończyła się wyprawa podróżnika Mateusza Waligóry

  Tatrzańskie Opowieści. Zakończyła się wyprawa podróżnika Mateusza Waligóry

  Polski podróżnik Mateusz Waligóra, choć ma na swoim koncie wyprawy w rejony polarne oraz marsze przez pustynie, nadal ceni sobie miejsca w Polsce. Właśnie zakończył trwający ponad miesiąc 500-kilometrowy marsz szlakami turystycznymi w polskich Tatrach. Celem tej podróży było przejście wszystkich znakowanych szlaków, a przy okazji przyjrzenie się kondycji najwyższych gór w Polsce, licznie odwiedzanych przez turystów. Geberit był jednym z partnerów przedsięwzięcia podróżnika.

 • Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie

  Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie

  Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 r. spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

 • Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Design, plakaty, wystawy! Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu w Warszawie! TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! w EXPO XXI!

  Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która w pierwszy weekend września wypełni halę EXPO XXI! Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz wystawa “HACK THE PROCESS” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form.

 • Spotkanie się z autorami "Archiprzewodnika po Polsce" podczas Święta Architektury

  Spotkanie z autorami "Archiprzewodnika po Polsce" podczas Święta Architektury

  Po świetnie przyjętym "Archiprzewodniku po Europie", ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.

 • Nowy Park w Gdańsku

  Nowy Park w Gdańsku

  Przy ulicy Leszczynowej w Gdańsku powstanie park o powierzchni ponad 16 000 m kw. Realizacja trwa, a jego inwestor – gdański deweloper Domesta – zapowiada zakończenie prac już w listopadzie tego roku.

 • Plany na przyszłość | LAB - 4 sierpnia startuje Święto Architektury

  Plany na przyszłość | LAB - 4 sierpnia startuje Święto Architektury

  Plany na przyszłość | LAB to wystawa prezentująca Warszawę przyszłości - zbiór projektów architektów i architektek, które w najbliższym czasie zostaną zrealizowane w stolicy. Finisaż wystawy, nazwany Świętem Architektury, pokaże, jak ważne role biorą na siebie architekci tworząc otaczającą nas przestrzeń, kreując ją w często niełatwej rzeczywistości.

 • Rewitalizacja fontanny w Parku Niedźwiadków w Tychach
 • DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  DOBRY SEN DLA RE:GENERACJI

  Bez snu nie ma RE:GENERACJI! Co zrobić, by dobrze spać? Trzeba zadbać o komfort fizyczny i psychiczny nocnego odpoczynku oraz stworzyć optymalne warunki do wypoczynku. Obszerny blok tematyczny poświęcony temu zagadnieniu zapewnił uczestnikom tegorocznej edycji Łódź Design Festival cenne wskazówki ekspertów i propozycje właściwego wyposażenia strefy snu.

 • Ogrody Ulricha w Warszawie - otwarcie jesienią tego roku

  Ogrody Ulricha w Warszawie - otwarcie jesienią tego roku

  Już tej jesieni na miejskiej mapie pojawi się nowe miejsce spotkań warszawiaków i warszawianek. Zabytkowe Ogrody Ulricha znów będą tętnić życiem. W zlokalizowanych na Woli szklarniach, w których przed wojną hodowano egzotyczne owoce, znajdą się m.in. lokale gastronomiczne oraz przestrzeń kulturalno-rozrywkowa. Projekt realizacji wyszedł spod kreski warszawskiej pracowni WXCA oraz poznańskiej LAB3, a jej pomysłodawcą był Ingka Centres, właściciel sąsiadującej z ogrodami galerii handlowej Wola Park.

 • Zwycięzcy 1. etapu konkursu Tubądzin Design Awards

  Zwycięzcy 1. etapu konkursu Tubądzin Design Awards

  Architektura odpowiadająca na potrzeby użytkowników, poszanowanie dla tradycji i wykorzystanie najnowszych technologii – to najpopularniejsze trendy wśród prac nadesłanych przez uczestników I etapu konkursu Tubądzin Design Awards.

 • Ruszyła wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB

  Ruszyła wystawa PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB

  PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ/LAB to nowy rozdział w długiej tradycji zapoczątkowanej przez Centrum Łowika ponad ćwierć wieku temu. Nowy rozdział, bo od tego roku organizację przejmuje warszawski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Członkowie OW SARP postanowili rozszerzyć dotychczasową formułę o wspólny wątek dialogu: między odbiorcą a projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasowym.

 • „KWESTIA GUSTU" - 10. edycja festiwalu MIASTOmovie

  „KWESTIA GUSTU" - 10. edycja festiwalu MIASTOmovie

  Jubileuszowa odsłona festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie, pod hasłem „KWESTIA GUSTU", będzie dotyczyła estetyki architektury oraz jej miejskiego otoczenia. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28.09-2.10.2022 r.

 • Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

  Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

  Czwarta edycja prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Od 30 czerwca internauci mogą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę konkursu, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.

 • Dekada z OKK! design - 19. edycja po pandemicznej przerwie

  Dekada z OKK! design - 19. edycja po pandemicznej przerwie

  OKK! design to wydarzenie, które od lat przyciąga profesjonalistów związanych z branżą architektury i wnętrz oraz wszystkich miłośników designu. W tym roku cykl zapoczątkowany przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, obchodzi swój jubileusz. 19. edycja obfitowała w liczne atrakcje i serię dyskusji z wiodącymi polskimi architektami, o tym co w designie i architekturze jest obecnie najważniejsze. Ponad dwustu gości wysłuchało prelekcji największych autorytetów w branży i prezentacji partnerów wydarzenia: Cosentino, Geberit, Kolektywni, Vasco, Samsung, Barlinek, VZÓR, Kontakt SIMON, Profim/ Flokk oraz Łódź Design Festival.

 • WODA W SYSTEMIE: 27.06 kolejna dyskusja zorganizowana przez OW SARP

  WODA W SYSTEMIE: 27.06 kolejna dyskusja zorganizowana przez OW SARP

  Już 27 czerwca 2022 r. o godz. 18:00, w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaproszeni goście – Zuzanna Łepkowska i Adam Pilich z Geberit oraz arch. Szczepan Wroński, założyciel WXCA, porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu wodą i potrzebie rozwiązań systemowych, które usprawnią działania z nią związane. Wydarzenie poprowadzą arch. Magda Maciąg oraz dr Artur Jerzy Filip.

 • OW SARP organizatorem wystawy „Plany na przyszłość | LAB”

  OW SARP organizatorem wystawy „Plany na przyszłość | LAB”

  Architektoniczna wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu warszawiaków, w tym również architektów i projektantów. Wydarzenie, obecne od ponad dwudziestu lat w przestrzeni wystawienniczej Warszawy dzięki Centrum Łowicka, nabierze teraz nowego kolorytu, stając się nie tylko miejscem przeglądu planowanych budynków, ale przede wszystkim platformą dialogu z ich autorami. Od 2022 r. organizacja projektu przechodzi w ręce Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. „Plany na Przyszłość | LAB” przybliżą nam nie tylko planowany efekt zamierzeń projektowych, ale postarają się odpowiedzieć na pytanie o przyczynę i skutki architektury w Warszawie.

 • OKK design! świętuje 10. urodziny

  OKK design! świętuje 10. urodziny

  Już 28 czerwca 2022 r., po pandemicznej przerwie, na Mysią 3 wraca ceniony przez projektantów wnętrz, architektów i miłośników wzornictwa, cykl spotkań OKK! design. W tym roku będziemy świadkami specjalnej edycji, gdyż spotkania zapoczątkowane przez Olgę Kisiel-Konopkę, właścicielkę agencji OKK! PR, obchodzą właśnie swój 10. jubileusz. Partnerami 19. edycji są: Geberit, Cosentino, Kolektywni, Vasco, Samsung, Barlinek, VZÓR, Kontakt SIMON, Profim/Flokk, Avant oraz Łódź Design Festival.

 • Zwycięzcy 17. edycji międzynarodowego konkursu “ARCHITECTURE STUDENT CONTEST”

  Zwycięzcy 17. edycji międzynarodowego konkursu Architecture Students Contest

  Marka Saint-Gobain przyznała nagrody w 17. edycji międzynarodowego konkursu dla studentów architektury. Wzięło w nim udział kilkuset studentów z ponad 220 uczelni z 32 krajów. Ich zadaniem było przekształcenie jednej z dzielnic Warszawy. W konkursie przyznano pięć nagród, które trafiły do reprezentantów Finlandii, Łotwy, Polski i Meksyku.

 • Oddaj swój głos w plebiscycie na najładniejszą fasadę

  Oddaj swój głos w plebiscycie na najładniejszą fasadę

  Choć konkurs Fasada Roku 2022 wystartował 1 kwietnia br., to na jego starcie zameldowała się już blisko setka obiektów z wielu polskich miejscowości. Można je już oceniać, bowiem 1 maja na stronie konkursu www.fasadaroku.baumit.com zostało uruchomione głosowanie publiczności.

 • Dzieła wybitnych warszawskich architektów na licytacji charytatywnej dla Ukrainy

  Dzieła wybitnych warszawskich architektów na licytacji charytatywnej dla Ukrainy

  Dochód z aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie i pomoże odbudować domy w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.

 • Laureaci konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”

  Laureaci konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”

  Konkurs KOŁO ,,Projekt Łazienki 2022”, dedykowany studentom i architektom, właśnie dobiegł końca. Oficjalne zakończenie konkursu, którego partnerem było Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, oraz ogłoszenie werdyktu jurorów odbyło się 13 czerwca 2022 r. na terenie rezydencji wilanowskiej.

 • „Obiekt Roku w systemach Aluprof” - trwają zgłoszenia do IV edycji konkursu

  „Obiekt Roku w systemach Aluprof” - trwają zgłoszenia do IV edycji konkursu

  Jeszcze tylko do 30 czerwca pracownie architektoniczne oraz samodzielni architekci mogą przesyłać zgłoszenia do konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Spośród zgłoszonych obiektów, powstałych z wykorzystaniem systemów firmy Aluprof, jury w składzie Oskar Grąbczewski, Jacek Lenart, Jacek Ewý, Robert Konieczny oraz Elżbieta Dziubak wybiorą zwycięzców, do których trafią nagrody pieniężne, w tym najwyższa w wysokości 50 tysięcy złotych. To już IV edycja tego prestiżowego konkursu, w którym do tej pory nagrodzone zostały tak znane budynki jak wrocławski Green2Day projektu Maćków Pracownia Projektowa czy katowicki .KTW, zaprojektowany przez pracownię Medusa Group.

 • Wzorcowe elementy fasady na budowie Towarowa Towers

  Wzorcowe elementy fasady na budowie Towarowa Towers

  Na budowie Towarowa Towers pojawiły się próbne, reprezentatywne fragmenty fasady budynku. Celem jest pokazanie i wstępna ocena pierwszoplanowych rozwiązań architektonicznych wież.