artykuł sponsorowany

 • Stolik kawowy

  Stolik kawowy - 5 wskazówek, jak wybrać idealny model

  Stolik kawowy to niezbędny element każdego salonu. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny tak, aby dopełniał całość aranżacji tego pomieszczenia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając idealny stolik do kawy!

 • Schüco ASE 80.HI

  Systemy przesuwne Awilux – przeszklenia w wielkim formacie

  Drzwi przesuwne dają niemal nieograniczone możliwości projektowania otwartej i przepełnionej światłem architektury. Mimo dużych rozmiarów, drzwi przesuwne praktycznie nie wymagają dodatkowej przestrzeni do pełnego otwarcia. To ogromna zaleta oraz ułatwienie podczas aranżacji wnętrza.

 • 23988706 https bi

  Trzecia edycja konferencji NOWE OBLICZE BIM odbędzie się 14 listopada 2018 r. w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie.

  Technologia BIM może być źródłem ogromnych oszczędności podczas realizacji każdej inwestycji. Dzięki niej wielobranżowy projekt staje się źródłem informacji płynących nie tylko na budowę, ale też do podwykonawców, dostawców materiałów budowlanych, zarządców nieruchomości, inwestorów. Wydarzenie ma na celu odpowiedzenie na pytania na czym polega technologia BIM, jak bardzo jest innowacyjna, jaka jest jej teraźniejszość i przede wszystkim, jaka jest jej przyszłość.

 • 23868897 https bi

  "Planeta Lem" - nowy dom dla literatury i języka w Krakowie

  W Krakowie powstanie pierwsze w Polsce centrum poświęcone literaturze i językowi. Budowę Centrum Literatury i Języka "Planeta Lem" w dawnym Składzie Solnym na Zabłociu ogłosiło Miasto Kraków podczas konferencji prasowej w dniu 6 września 2018 r. Konferencji towarzyszyło ogłoszenie międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego na koncepcję Centrum.

 • 23575676 https bi

  Nowoczesne wyposażenie łazienki - zwycięzcy konkursu "Łazienka - Wybór Roku 2018"

  Pod koniec marca zakończony został konkurs "Łazienka - Wybór Roku 2018". Wyłonione w nim produkty cechują drobiazgowość wykonania, innowacyjność i funkcjonalność połączona z niebanalnym wyglądem. Sprawdź wyniki konkursu i zaaranżuj swoją łazienkę modnie.

 • 23557647 https bi

  Nowoczesne wyposażenie łazienki - zwycięzcy konkursu "Łazienka - Wybór Roku 2018"

  Pod koniec marca zakończony został konkurs "Łazienka - Wybór Roku 2018". Wyłonione w nim produkty cechują drobiazgowość wykonania, innowacyjność i funkcjonalność połączona z niebanalnym wyglądem. Sprawdź wyniki konkursu i zaaranżuj swoją łazienkę modnie.

 • 23266675 https bi

  Toaleta myjąca - odkryj nowy poziom higieny

  XXI przyniósł ludziom zmiany w sposobie myślenia, które podyktowane zostały wciąż rozwijającą się technologią. Nadejście ery smartfonów i rozwój internetu całkowicie przeorientowało sposób, w jaki ludzie komunikują się ze sobą, robią zakupy, oglądają filmy czy słuchają muzyki. Coraz to nowe dziedziny ulegają postępującej cyfrowej rewolucji wkraczającej nawet w rejony, które zwykliśmy postrzegać jako niezmienne i niemające już niczego nowego do zaoferowania - takie jak higiena intymna. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie na ten temat i poznajcie rozwiązanie, które zachwyci Was oferowanym poziomem komfortu i czystości - toaletę myjącą GROHE Sensia Arena!

 • Miedź w architekturze

  Miedź w architekturze. Niesamowite realizacje z miedzią (TOP 5)

  Miedź posiada wyjątkowe właściwości - jest trwała i efektowna. Architekci od wieków chętnie sięgają po ten materiał, nadaje ona budowlom niepowtarzalny charakter i prestiż. Zobacz ciekawe przykłady zastosowania miedzi w budowlach na świecie.

 • Miedź w architekturze

  Miedź w architekturze. Niesamowite realizacje z miedzią (TOP 5)

  Miedź posiada wyjątkowe właściwości - jest trwała i efektowna. Architekci od wieków chętnie sięgają po ten materiał, nadaje ona budowlom niepowtarzalny charakter i prestiż. Zobacz ciekawe przykłady zastosowania miedzi w budowlach na świecie.

 • Hverdagsscene (Communal stage) -Matthias Christoph Herzog

  Europejski konkurs "Miedź w Architekturze" rozstrzygnięty. Zobacz zwycięzców

  Rozstrzygnięto 18. europejski konkurs "Miedź w Architekturze". Jury zadecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody kopenhaskiemu budynkowi Maersk Tower. Natomiast w plebiscycie towarzyszącym konkursowi nagrodę publiczności zdobyło wrocławskie Centrum nauki i wiedzy o wodzie Hydropolis. Polski obiekt uzyskał miażdżącą liczbę głosów, zostawiając daleko w tyle siedmiu europejskich konkurentów.

 • Mowion

  Dotykamy światła, tworzymy magię - jesteśmy Mowion

  Sekret dekoracji i stylu wnętrza od zawsze tkwi w dodatkach. To one, niezależnie od stylu pomieszczenia, dopełniają charakter aranżacji. Dziś dodatki należy planować już podczas remontu mieszkania, bo są nimi nie tylko obrazy, serwety, drobiazgi na meblach czy wystrój okna. Mówiąc o dodatkach bierzemy pod uwagę oświetlenie pokoju, panele podłogowe, dywany, więc dlaczego tak często zapominamy o tym co widoczne na co dzień?

 • Konkurs na najlepszy projekt architektoniczny 2017

  Konkurs na najlepszy projekt architektoniczny 2017

  To już VI edycja konkursu architektonicznego "Zmień wizję w projekt" organizowanego przez ROCKWOOL Polska. Konkurs jest skierowany do architektów i ma wyłonić najlepsze obiekty roku 2017 - będące w trakcie realizacji lub już oddane do użytku. Nagroda główna to 10 000 zł, na laureatów czeka też pięć wyróżnień po 2000 zł. Prace należy zgłaszać do 15 grudnia 2017 r. Więcej na stronie www.zmienwizjewprojekt.pl

 • NOB 2017

  Konferencja NOWE OBLICZE BIM

  Firma WSC Witold Szymanik i S-ka ma zaszczyt zaprosić na drugą edycję konferencji NOWE OBLICZE BIM. Wydarzenie odbędzie się 7 listopada w warszawskim Multikinie Złote Tarasy przy ul. Złotej 59.

 • Dużo i tanio

  Dużo i tanio - jak firmy i organizacje mogą zniwelować koszty wydruku?

  Popularyzacja cyfryzacji dokumentów wcale nie sprawiła, że drukowane dokumenty przestały być podstawą funkcjonowania firm. Wręcz przeciwnie - badania rynkowe wykazują, że częstotliwość korzystania z drukarek wciąż rośnie. Z tego powodu przedsiębiorstwa wciąż poszukują sposobów na długofalową redukcję kosztów wydruku.

 • BAUTECH

  Szarość + kolor - projekt showroomu Vescom

  Warszawski showroom międzynarodowego producenta materiałów wykończeniowych to wyjątkowo udany mariaż betonowych struktur uzyskanych dzięki mikrocementowi CREATIVO Baufloor i oklein ściennych oraz tkanin marki Vescom.

 • Kanlux

  Dekoracja oświetleniem

  Właściwie dobrane oświetlenie nie tylko rozjaśnia i dodaje charteru przestrzeni, ale także spełnia funkcję dekoracyjną. Idealne oprawy to takie, które komponują się z wnętrzem domu w sposób perfekcyjny, ale również zaspokajają nasze potrzeby i wymagania - takie cechy mają nowe, wyjątkowe kolekcje oświetlenia dekoracyjnego Kanlux. Jest w czym wybierać.

 • GRENADA 1

  Inspired by nature - konkurs Stegu! Do wygrania 10 tys. złotych

  Natura staje się najlepszą inspiracją do kreowania idealnych przestrzeni. W codziennych zmaganiach oraz natłoku obowiązków chcemy, by dom stał się oazą odprężenia i miejscem, do którego chce się wracać. Jak stworzyć taką prywatną idyllę? Wystarczy zaczerpnąć pomysły ze świata przyrody.

 • Heksagony to zwycięski projekt 2. edycji Kreacji z Natury

  "Kreacje z Natury" - międzynarodowy konkurs dla projektantów

  "Oderwij się od podłogi" i weź udział w czwartej edycji konkursu "Kreacje z Natury" organizowanego przez Barlinek Institute of Design.

 • MuseumsQuartier (c) Hertha Hurnaus

  Wiedeń: miasto odważnych projektów i innowacyjnych rozwiązań

  Większości z nas Wiedeń kojarzy się z Pawilonem Secesji, domem Hundertwassera czy pałacem Schönbrunn. Oczywiście budynki te koniecznie trzeba zobaczyć- należy jednak pamiętać o tym, że Wiedeń dla miłośników architektury i urbanistyki ma znacznie więcej do zaoferowania.

 • 21499600 https bi

  Szczecin projektuje swoje nowe serce

  Dwieście hektarów w samym centrum Szczecina. Dawne tereny portowe, które gmina chce przemienić w nowe serce Szczecina. Miasto właśnie ogłosiło międzynarodowy konkurs urbanistyczno-architektoniczny na plan zagospodarowania całego obszaru, z rekordową jak na warunki pulą nagród - 425 tysięcy złotych.

 • Konkurs na projekt toalety publicznej w Poznaniu

  KONKURS KOŁO: Stare koryto Warty z projektem nowej toalety publicznej!

  7 marca 2017 r. rozpoczyna się 19. edycja prestiżowego konkursu na projekt koncepcyjny budynku z funkcją toalety miejskiej, organizowanego przez markę KOŁO. Partnerem konkursu jest Miasto Poznań. Miasto jest zainteresowane budową toalety wg zwycięskiego projektu konkursowego, któremu w czerwcu 2017 r. zostanie przyznana nagroda główna. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

 • 13946491 https bi

  Pfleiderer sponsorem wystawy kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  14 maja 2013 w Warszawie rozpoczęła się w prezentacja międzynarodowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej zatytułowana ?W sercu kraju?. Pfleiderer jest sponsorem tego spektakularnego projektu wystawienniczego, którego scenografia została  zbudowana z produkowanych przez firmę płyt budowlanych mfp®.

 • mfp® partnerem Domu Zeroenergetycznego

  Dom Zeroenergetyczny to akcja tworzenia przy użyciu nowoczesnych materiałów i technologii realnego budynku mieszkalnego, wyróżniającego się niezależnością od energii zewnętrznej oraz minimalnym wpływem na środowisko. Jednym z materiałów zastosowanych przy budowie Domu Zeroenergetycznego są płyty budowlane mfp firmy Pfleiderer.

 • Twórcza przestrzeń

  Komin 73 to miejsce w warszawskim Soho Factory, w którym spotkały się trzy pracownie projektowe: Projekt Praga, SuperSuper i WWAA. Dawna hala fabryczna dziś służy jako biuro, ale gospodarze zachowali w dużej mierze jej surowy, industrialny charakter. Świetnie koresponduje z nim wykonana z płyty budowlanej mfp® wewnętrzna konstrukcja mieszcząca sale spotkań.

 • Twórcza przestrzeń z mfp®

  Komin 73 to miejsce w warszawskim Soho Factory, w którym spotkały się trzy pracownie projektowe: Projekt Praga, SuperSuper i WWAA. Dawna hala fabryczna dziś służy jako biuro, ale gospodarze zachowali w dużej mierze jej surowy, industrialny charakter. Świetnie koresponduje z nim wykonana z płyty budowlanej mfp® wewnętrzna konstrukcja mieszcząca sale spotkań.

 • Z duchem czasu, z duchem miejsca

  Czy zastosowanie konkretnego materiału to tylko kwestia wymagań technicznych i zamierzeń estetycznych projektanta czy architekta? Z pewnością są to najbardziej istotne czynniki, ale dobór materiału niejednokrotnie pełni rolę swoistego manifestu, związanego z filozofią twórcy, charakterem miejsca, z duchem czasów w których powstaje dany obiekt czy budynek.

 • Bar na plaży Seezeit

  Gra światła i cienia: niezwykły bar na plaży

  Wysoki poziom funkcjonalności i znakomita atmosfera - to dwie cechy widoczne w projekcie baru na plaży Seezeit Studentenwerk w Konstancji. Bar to przede wszystkim budynek użytkowy.

 • Kolorowa fasada, czyli jak pogodzić efektywność z efektownością

  Budynki usługowe jak i obiekty użyteczności publicznej mają za zadanie przede wszystkim służyć ludziom. Muszą być zatem użyteczne, dopasowane do wymagań i przeznaczenia, co jednak bardzo często wpływa na ich wygląd i budowę. Czy możliwe jest uzyskanie nowych, przyjemnych dla oka, efektownych obiektów w połączeniu z wytycznymi odnośnie budynków użyteczności publicznej?

 • Nowoczesna koncepcja elewacji wentylowanej

  Cembrit Urbannature jest propozycją płyty elewacyjnej skandynawskiego producenta. Pomysł gamy produktowej URBANNATURE powstał w ścisłej współpracy ze skandynawskimi architektami oraz firmą designerską (Pentagon Design).

 • Drewno w rękach współczesnych architektów

  Drewno dzięki swoim walorom estetycznym oraz łatwości komponowania się z innymi materiałami pozwala na realizację nawet najbardziej awangardowych projektów. Szeroka gama egzotycznych gatunków drewna, doradztwo oraz bliska współpraca firmy DLH Poland z architektami sprzyja tworzeniu nowatorskich projektów.