polska architektura

 • Edge House - for. archiwum Mobius
 • Dom nad rzeką projektu STOPROCENT Architekci
 • RE: NOTTURNO HOUSE. Dom na wzgórzu projektu REFORM Architekt

  RE: NOTTURNO HOUSE. Dom na wzgórzu projektu REFORM Architekt

  Architekt Marcin Tomaszewski stworzył projekt domu, który wpisuje się w teren. Istniejące na działce wzniesienie nie zostało zlikwidowane - to budynek dopasowano do ukształtowania terenu.

 • Dom Hai projektu STOPROCENT Architekci
 • Dom asymetryczny projektu INOSTUDIO

  Dom asymetryczny projektu INOSTUDIO

  Dom asymetryczny projektu pracowni INOSTUDIO powstał w Tarnowskich Górach. Charakteryzuje się oryginalnym kształtem, który nie od razu przywodzi na myśl standardowy podmiejski dom. Szczególna forma intryguje i zastanawia. Czy zdecydowała o niej jedynie artystyczna wizja projektantów?

 • Dom J projektu STOPROCENT Architekci
 • Dom za Ścianą projektu STOPROCENT Architekci
 • RE: GRIGIO TURISMO CASA projektu REFORM Architekt

  RE: GRIGIO TURISMO CASA projektu REFORM Architekt

  Dynamika bryły RE: GRIGIO TURISMO CASA powoduje, że budynek sprawia wrażenie, jakby był w ciągłym ruchu. To zamierzony efekt, o który zadbał Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Dzięki wyciągnięciu jednego z narożników dom z każdej strony zaskakuje i wygląda zupełnie inaczej. Inspiracją do powstania tego projektu był również pewien kultowy model samochodu.

 • Dom z widokiem na Tatry

  Dom z widokiem na Tatry

  "Dom z widokiem", najnowszy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl, został zlokalizowany w niesamowitym miejscu. Wybudowano go na wzniesieniu ponad miastem, przez co pozwala spoglądać na okolicę z innej perspektywy. Z okien rozpościera się piękny widok na pasmo Tatr.

 • Willa miejska we Wrocławiu
 • Bridge House. Dom niczym most - projekt pracowni Mobius Architekci

  Dom niczym most - projekt pracowni Mobius Architekci

  Zawisł jak pomost prowadzący do tajemniczego świata przyrody. Jego architektura, choć prosta i czytelna, zaskakuje zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu budynku.

 • Drewniany dom modułowy od BXB studio

  Drewniane domy modułowe od BXB studio

  Projekt oparty jest na technologii, która znacznie skraca czas inwestycji oraz umożliwia precyzyjną produkcję w ściśle kontrolowanych warunkach, w zakładzie produkcyjnym, gdzie montowane są poszczególne elementy domu w całości i transportowane na miejsce docelowe.

 • Nowoczesna stodoła w Mysłowicach
 • Dom japoński z widokiem na Jezioro Czorsztyńskie
 • Wisząca stodoła - projekt domu w Ustroniu
 • Dom pod Warszawą projektu INTER-ARCH Architekci

  Dom pod Warszawą projektu INTER-ARCH Architekci

  Właścicielom domu w podwarszawskim Józefosławiu zależało na prostej, nowoczesnej bryle, wpisaniu jej w otaczającą przyrodę oraz wpuszczeniu do wnętrz dużej ilości światła. Projekt spełniający te wymagania przygotowała pracownia INTER-ARCH Architekci.

 • Dom pod lasem projektu INOSTUDIO architekci

  Dom pod lasem projektu INOSTUDIO architekci

  Ten nowoczesny dom jednorodzinny znajduje się w spokojnej, zielonej dzielnicy Katowic.

 • Peryskop: dom projektu Mus Architekci

  Peryskop: dom projektu Mus Architekci

  Spojrzeć dalej i zobaczyć więcej – taki cel projektowy postawił przed architektami z pracowni Mus Architekci inwestor ze Śląska. Chciał uzyskać bezpośredni widok na pobliskie jezioro, zasłonięte przez wał ziemny. Projektanci zaproponowali dom w kształcie peryskopu, który przez potężne, 15-metrowe przeszklenie dosięgnął upragnionego widoku na wodę.

 • Polska Zagroda - od historycznego gospodarstwa do rezydencji

  Polska Zagroda - od historycznego gospodarstwa do rezydencji

  "Każdy projekt jest wyzwaniem, chęcią stworzenia czegoś unikalnego i pięknego, to wielka odpowiedzialność społeczna za kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy." - Bogusław Barnaś

 • Szkoła podstawowa w Ząbkach - realizacja projektu pracowni MAMGUSTA
 • Dom B projektu STOPROCENT Architekci
 • Nowa dominanta w Radomiu inspirowana twórczością Jacka Malczewskiego

  Nowa dominanta w Radomiu inspirowana twórczością Jacka Malczewskiego

  Przy ulicy Jacka Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy wielorodzinny budynek mieszkalny z częścią usługowo-handlową oraz garażem podziemnym. Jego architektura nawiąże do tradycji radomskiego modernizmu, a także do malarstwa znakomitego radomianina Jacka Malczewskiego. Jest to projekt spod kreski Kuryłowicz & Associates.

 • Dom Y: projekt pracowni 81.WAW.PL

  Dom Y: projekt pracowni 81.WAW.PL

  Charakterystyczny, miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem wymaganiem, jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co dodatkowo podkreśla jego nietypową formę.

 • Leśna Sonata: osiedle przy Operze Leśnej w Sopocie

  Leśna Sonata: osiedle przy Operze Leśnej w Sopocie

  Leśna Sonata to osiedle z segmentu premium, które swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej. Powstaje na malowniczym Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W 7-piętrowym budynku o ciekawej, inspirowanej modernizmem bryle, z pokrytymi zielenią dachami, znajdzie się w sumie 108 apartamentów, 5 lokali usługowych, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców.

 • RE: LATTE HOUSE. Projekt REFORM Architekt

  RE: LATTE HOUSE. Projekt REFORM Architekt

  W tym projekcie to ukształtowanie terenu zdefiniowało bryłę. W połączeniu z zastosowanymi materiałami i kolorystyką powstał dom, który z każdej strony wygląda inaczej.

 • Ogrodzenie Antara II

  Ogrodzenie ma znaczenie!

  Ogrodzenia towarzyszą ludzkości od wielu stuleci. Niektóre źródła twierdzą, że już od epoki brązu. Chronią naszą prywatność oraz otaczają dom pasem bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych materiałów XXI wieku, cenionym przez architektów jest beton. Ogrodzenie z elementów betono-wych to swego rodzaju „klasyka gatunku”, ale nieustannie zaskakuje możliwościami i designem.

 • Wzgórze Marzeń Resort & Spa

  Karpiel Steindel Architektura: spojrzenie na projektowanie hoteli

  Tworząc nowoczesne projekty budynków, odwołują się do tradycji podhalańskiej architektury. Bez wyjątku, od 2006 r., pozostają wrażliwi na kontekst miejsca, zarówno w projektowaniu domów, jak i hoteli. Druga gałąź działalności - na fali rosnącego zainteresowania pensjonatami i condohotelami - staje się właśnie nową specjalizacją biura Karpiel Steindel Architektura.

 • PRZYSTAŃ KULTURY – Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

  PRZYSTAŃ KULTURY – Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

  Prezentowany projekt zajął 3. miejsce w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz warszawski oddział SARP. Koncepcja architektoniczno-budowlana siedziby Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu, została stworzona w ramach współpracy FAV (Filip Zieliński), IPSO (Paulina Sobiech, Łukasz Piszczałka) i Wójtowicz Architecture (Jakub Wójtowicz).

 • Osiedle Atrium Oliva w Gdańsku

  Osiedle Atrium Oliva w Gdańsku

  Osiedle Atrium Oliva jest kameralnym założeniem, którego sercem jest obniżone terenowo patio. Rozwiązanie inspirowane klasycznymi domami atrialnymi tworzy bezpieczną, cichą, skąpaną w zieleni przestrzeń, która sprzyja zawiązywaniu więzi społecznych wśród mieszkańców. Inwestycja, zlokalizowana w dzielnicy słynącej z zacisznych uliczek i kameralnej zabudowy oraz sąsiedztwie wielkich centrów biurowych, łączy te, z pozoru przeciwstawne, miejskie charaktery. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Roark Studio.

 • RE: LIGHT SIDE OF THE MOON HOUSE - projekt REFORM Architekt

  RE: LIGHT SIDE OF THE MOON HOUSE - projekt REFORM Architekt

  Zestawienie bryły i układu funkcjonalnego w tym projekcie wskazuje na dwa zupełnie inne, niezwiązane ze sobą koncepcje. Miał być prosty dom w kształcie „L”, ale Marcin Tomaszewski kolejny raz zaskoczył finalną formą i tym, co go zainspirowało. Powstał obiekt o nietypowym kształcie. Redukcja formy oraz brak korelacji wizualnej bryły z układem funkcjonalnym wnętrz to dwa najważniejsze motywy tego projektu.