Wokół projektowania

 • Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS

  Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS

  DOM KASKADOWY to trzy prostopadłościany ustawione jeden na drugim. Każda z brył ma inną funkcję, poziom posadowienia i odmienną relację z poziomem terenu w otoczeniu domu. W nawiązaniu do tych czynników różny jest również sposób wykończenia (materiał i kolor) oraz stopień otwarcia poszczególnych kondygnacji budynku.

 • Bukova Forest – willa w Magdalence projektu 81.waw.pl

  Bukova Forest – willa w Magdalence projektu 81.waw.pl

  Bukova Forest to nowoczesna, podmiejska willa, która znajduje się na leśnej działce w sercu Magdalenki, przy ulicy Bukowej. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Klarowny podział bryły sprawia, że doskonale wpisuje się ona w okolicę i tkankę leśną, tworząc idealny dom dla rodziny 2+3.

 • Aranżacja wnętrz biurowych PepsiCo Polska

  Aranżacja wnętrz biurowych PepsiCo Polska

  Tworząc koncepcję tego wnętrza projektanci z MIXD chcieli wykorzystać charakterystyczny wizerunek marek produktowych z portfolio PepsiCo i wyrazić bogactwo doznań, które im towarzyszą.

 • Dom na łące pod Opolem
 • Dom w Milanówku
 • Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji?

  Dom modułowy klasy premium to nowość na polskim rynku. Jakie są etapy jego realizacji?

  Czy proces budowy wymarzonego domu musi być okupiony stresem? Coraz więcej osób stawia na komfort – nie tylko ten przyszły, kiedy już zamieszkamy we własnym M, ale też towarzyszący samej jego realizacji. Na polskim rynku nie było do tej pory oferty kompleksowej usługi budowlanej dla klientów, którzy chcieliby nabyć prefabrykowany dom „z wyższej półki”. Na tę potrzebę odpowiedzieli cenieni polscy architekci, Karol Nieradka i Gaweł Biedunkiewicz. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu w branży architektoniczno-budowlanej opracowali oni profesjonalny system „produkcji” domów jednorodzinnych, który został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o komforcie konsumentów. Jak wyglądają kulisy takiej realizacji?

 • Projekt nowej siedziby firmy FAMUR SA w Katowicach

  Projekt nowej siedziby firmy FAMUR SA w Katowicach

  Architekci z pracowni MUS ARCHITECTS stworzyli projekt nowego budynku biurowego w bezpośrednim sąsiedztwie hal przemysłowych, stanowiących własność firmy.

 • Dom w Lekartach - projekt pracowni A8 Architektura
 • RE: VERO CASA projektu REFORM Architekt

  RE: VERO CASA projektu REFORM Architekt

  Czy można jeszcze bardziej postarzyć stary dom, a obok dobudować nowy – nowoczesny w swojej formie, połączyć je ze sobą i mimo wszystko zachować klasyczny, włoski sznyt? Okazuje się, że tak.

 • Dom z widokiem po horyzont - projekt Grupy Verso

  Dom z widokiem po horyzont - projekt Grupy Verso

  Bryła nowoczesnego domu autorstwa Grupy Verso zlokalizowana jest na wyżynie Śląsko-Krakowskiej. Działka z pięknym widokiem na rozległe wzgórza i łąki wymagała niestandardowego projektu. Niemal połowę przestrzeni domu architekci wpisali w tarasowe podcienie, ukrywając wnętrza w ich głębi. Skutecznie nawiązują one jednak dialog z zielonym otoczeniem dzięki szklanym ścianom, z których największa ma aż 30 m długości.

 • Dom w Slanej Vodzie - projekt Z3Z ARCHITEKCI
 • Dom w Jeleniej Górze projektu pracowni todos.architekci

  Dom w Jeleniej Górze projektu pracowni todos.architekci

  Najnowszy projekt autorstwa pracowni todos.architekci zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce w Jeleniej Górze. Teren posiada stok wyeksponowany w kierunku południowym, zachwyca też niezakłóconym widokiem na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kammienika.

 • Dom na styku - projekt pracowni TTAT

  Dom na Styku - projekt pracowni TTAT

  Dom na Styku został zaprojektowany na niewielkiej, miejskiej działce w Czeladzi. Charakterystyczną cechą tej lokalizacji jest bezpośredni styk wschodniej granicy z Parkiem Grabek – jednego z największych terenów zielonych w obrębie Czeladzi. Sąsiedztwo działki z bujną zielenią parku stało się punktem wyjścia genezy projektu.

 • High5ive - 5 wspaniałych budynków w centrum Krakowa

  High5ive - 5 wspaniałych budynków w centrum Krakowa

  Nowoczesny kompleks biurowy wypełnia przestrzeń w centrum Krakowa. Swoją obecnością ożywi niezagospodarowany dotąd obszar obok Dworca Głównego. Inwestycja prowadzona przez Skanska, a zaprojektowana przez MoonStudio, zachwyca architekturą, rozwiązaniami technicznymi i ekologiczną wrażliwością.

 • Projekt konkursowy ENTROPIC + Studio4SPACE - budynek jubileuszowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

  Projekt konkursowy ENTROPIC + Studio4SPACE - budynek jubileuszowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

  Prezentowana praca została zakwalifikowana jako jedna z pięciu do drugiego etapu konkursu i finalnie uzyskała wyróżnienie honorowe.

 • RE: KITE HOUSE - projekt nowoczesnego domu na Mazurach

  RE: KITE HOUSE - projekt nowoczesnego domu na Mazurach

  Bryłę RE: KITE HOUSE definiują wymagania wynikające z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren był niemałym wyzwaniem, biorąc pod uwagę spadek działki, który liczył aż 16 metrów. Dla inwestora natomiast kluczowy był widok z domu na jezioro i nawiązanie do stylu mazurskiego oraz otoczenia wokół domu.

 • Wnętrza pracowni architektonicznej REFORM Architekt

  Wnętrza pracowni architektonicznej REFORM Architekt

  Już od drzwi wita nas czerń i towarzyszy nam ona w każdym zakątku tej łódzkiej pracowni. Za projekt wnętrza odpowiada sam właściciel.

 • TOSCOM Bernardyńska

  Czy nowe obiekty mieszkalne powstają zgodnie z zasadami dobrej architektury?

  Jak tak naprawdę wygląda dobra architektura miejska? Jakie zasady, wartości i elementy składają się na nowoczesny obraz miejsca, którego duża intensywność zabudowy pełni nie tylko funkcje mieszkalne i usługowe? O tym, czy nowe obiekty mieszkalne powstają zgodnie z zasadami dobrej architektury oraz o budowaniu przez inwestycję Bernardyńska przestrzeni miejskiej Wrocławia opowiada autor projektu i ceniony wrocławski architekt - Zbigniew Maćków oraz Prezes Zarządu TOSCOM, Tomasz Szychliński.

 • Dom(ki) w lesie pod Warszawą

  Dom(ki) w lesie pod Warszawą

  "Dom(ki) w lesie" to nietypowy projekt domu jednorodzinnego, ponieważ zamiast jednej bryły budynku powstały trzy oddzielne - z łącznikami. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl, który zrealizowany zostanie w podwarszawskiej letniskowej miejscowości. Dzięki podzieleniu bryły wizualnie zmniejszona została wielkość domu, tak aby wpisywał się w charakter lokalizacji.

 • Projekt: własny dom

  Projekt: własny dom

  Budowa domu to pod wieloma względami skomplikowane przedsięwzięcie. Można ułatwić sobie to wyzwanie, korzystając z pomocy specjalistów.

 • Przekręcona Stodoła - dom w Mielcu

  Przekręcona Stodoła - dom w Mielcu

  Prezentowany budynek mieszkalny jednorodzinny, o charakterystycznej formie „przekręconej stodoły”, znajduje się w Mielcu na Podkarpaciu. Bryłę budynku determinują: funkcja mieszkaniowa, uwarunkowania miejscowe i wymagania inwestora.

 • Nowy hotel pod Wawelem od BXB studio

  Nowy hotel pod Wawelem od BXB studio

  "Krakowska Kamienica pod Zamkiem Królewskim na Wawelu definiuje zupełnie nową jakość bulwarów nadwiślańskich. To budynek niezwykle nowatorski i bardzo krakowski zarazem. Posiada dynamiczną i zmienną stylistykę uzależnioną od położenia obserwatora, która wprost nawiązuje do kontekstu miejsca - Zamku Królewskiego na Wawelu i architektury Starego Miasta." - arch. Bogusław Barnaś

 • RE: Q HOUSE. Cztery bryły - jedna spójna wizja

  RE: Q HOUSE. Cztery bryły - jedna spójna wizja

  Dom skomponowany z czterech brył można rozbudowywać, nie tracąc przy tym wrażenia, że całość idealnie się komponuje. Architekt Marcin Tomaszewski zaprojektował ponadczasową formę, która zmienia myślenie o funkcjonalności projektów.

 • Pracownia Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu

  Pracownia Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu

  Swój urok stolica Francji zawdzięcza wielkiej przebudowie, która miała miejsce w latach 1852-1870, zmieniając całkowicie jej dotychczasowe oblicze. Wybudowane wówczas eleganckie kamienice z dużymi oknami i nowe pasy zieleni stały się wyznacznikiem wysublimowanego poziomu estetyki ówczesnej metropolii. W jednej z takich kamienic powstaje właśnie butikowy hotel, projektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

 • Studio Plac Dominikański - inwestycja w centrum Wrocławia oddana do użytku

  Studio Plac Dominikański - inwestycja w centrum Wrocławia oddana do użytku

  Właśnie zakończyła się rozpoczęta w 2019 roku inwestycja wrocławskiej firmy TOSCOM Development - Studio Plac Dominikański. To położony w samym centrum Wrocławia luksusowy, siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni 3860,42 mkw.

 • Spacer po Nowym Jorku z architektką Magdaleną Daszkiewicz

  Spacer po Nowym Jorku z architektką Magdaleną Daszkiewicz

  O Nowym Jorku można powiedzieć wiele. To miasto, które nie śpi. Niezależnie, czy w dzień, czy w nocy – inspiruje. I właśnie z tego powodu, architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni architektonicznej PRZESTRZENIE postanowiła wybrać się tam na kilka dni, a dziś zaprasza nas na wspólny spacer połączony z jej refleksjami na temat miasta i amerykańskiego podejścia do projektowania. Poznaj 5 kluczowych punktów tej podróży!

 • RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE, chciał stworzyć dom przypominający monumentalną rzeźbę, a jednocześnie zależało mu, aby z każdego pomieszczenia w domu rozpościerał się widok na jezioro.

 • Subtelny dialog z historią - Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”

  Subtelny dialog z historią - Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”

  Architekturze sprzyja odłożenie ego na bok, szukanie wartości w samej pracy i znajdowanie jak najlepszych odpowiedzi na postawione pytania - zgodnie twierdzą Dominik Pierzchlewicz, Kuba Zajusz i Tomasz Bachórz, laureaci Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”.

 • Elegancki dom w Latchorzewie
 • Dom Biały projektu Z3Z ARCHITEKCI