Wokół projektowania

 • Browary Warszawskie

  Dla pracy, kultury i rozrywki. Wyjątkowe obiekty w systemach Aluprof

  Nowoczesne rozwiązania w budownictwie najczęściej kojarzą się z budownictwem komercyjnym – biurowcami, które nierzadko osiągają znaczne wysokości, wymagające wyjątkowych konstrukcji. Jednak wbrew pozorom stosowane są również w obiektach, których przeznaczenie nie jest związane jedynie z życiem zawodowym. Przedstawiamy obiekty służące ludziom w różnych obszarach ich życia i zainteresowań, które powstały z wykorzystaniem systemów Aluprof.

 • Miloni – stoły zakorzenione w naturze

  Miloni – stoły zakorzenione w naturze

  Prawdziwe piękno powstaje dzięki pasji tworzenia, a MILONI z drewna potrafi wydobyć to, co najlepsze. Zlokalizowaną w samym sercu Kaszub polską manufakturę, prowadzoną przez Mateusza Nowotnika wraz z żoną Magdą, poznaliśmy dzięki wytwarzanym ręcznie stołom, krzesłom, biurkom i komodom. Wybrane modele uhonorowano już nagrodami Dobrego Wzoru i Diamentu Meblarstwa, a w tym roku kolekcję TUO, projektu Tomka Rygalika, wyróżniono nagrodą Must Have w plebiscycie Łódź Design Festival. Duża popularność MILONI wśród rodzimych architektów to przede wszystkim zasługa oryginalnego wzornictwa, funkcjonalności i doskonałej jakości.

 • Koncepcja przebudowy placu Juliusza Kossaka w Krakowie

  Koncepcja przebudowy placu Juliusza Kossaka w Krakowie

  Prezentowany projekt został stworzony przez FAV.Office - Filipa Zielińskiego - we współpracy z Grzegorzem Traczem.

 • Żorro - architektoniczny superbohater
 • Wnętrza biurowe siedziby marki Yareal
 • Z szacunku do natury - wywiad z laureatami konkursu KOŁO "Projekt Łazienki 2021"

  Z szacunku do natury - wywiad z laureatami konkursu KOŁO "Projekt Łazienki 2021"

  Zwycięska koncepcja w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowanym przez Geberit hołduje naturze i wtapia się w krajobraz. O inspiracjach i pracy nad projektem, a także o przyszłości architektury opowiadają laureaci Grand Prix konkursu – Ewa Pokrzywa i Marcin Gierbienis.

 • Circle Wood House – dom wkomponowany w las, las wkomponowany w dom

  Circle Wood House – dom wkomponowany w las, las wkomponowany w dom

  Czy rozległą bryłę budynku o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych da się wtopić w leśne otoczenie strzelistych sosen, by nie zakłócała zastanej harmonii natury? Odpowiedzią na to pytanie jest Circle Wood House – rezydencja zaprojektowana przez biuro Mobius Architekci, w której wykorzystano nowoczesną stolarkę aluminiową firmy Aluprof.

 • Centrum Południe – nagrodzona za ekologię inwestycja w systemach Aluprof

  Centrum Południe – nagrodzona za ekologię inwestycja w systemach Aluprof

  Wrocław ciągle szuka swojej urbanistycznej tożsamości. Z jednej strony kusi przyjezdnych i turystów wciąż poszerzającym się katalogiem odnowionych zabytków i zrekonstruowanych enklaw. Z drugiej – miejski krajobraz uzupełniają spektakularne ultranowoczesne obiekty, będące bazą dla rosnących w siłę firm z branży technologicznej i cyfrowej. Miejscem szczególnym na mapie miasta jest Sky Tower – biurowiec w systemach Aluprof widoczny nawet kilkadziesiąt kilometrów od centrum miasta. Coraz ciekawiej zaczyna wyglądać również jego bliskie otoczenie: z Centrum Południe na czele.

 • Rygiel o długości 4 metrów? Z Aluprof to możliwe

  Rygiel o długości 4 metrów? Z Aluprof to możliwe

  Redukcja Ugięć Rygli to jedyne, wyjątkowe i bardzo innowacyjne rozwiązanie, łączące zalety szyb zespolonych z nośnością rygla. Pozwala na wykonywanie szerokich kwater przeziernych w ścianach osłonowych słupowo-ryglowych. Wszędzie tam, gdzie są duże przeszklenia w fasadzie, a tradycyjne systemy zawodzą, z pomocą przychodzi opatentowane rozwiązanie ALUPROF – system Redukcji Ugięcia Rygli. Innowacyjne rozwiązanie RUR dostępne dla fasad ALUPROF MB-SR50N oraz MB-SR60N.

 • Rezydencja z widokiem na Ocean Atlantycki

  Rezydencja z widokiem na Ocean Atlantycki

  Koncepcja eleganckiego parterowego apartamentu zachwyca luksusowym designem oraz wspaniałymi czarno-białymi pracami fotograficznymi holenderskiego artysty – Bastiaana Woudta. Najważniejszym elementem, wyróżniającym unikatową rezydencję, jest ogromne przeszklenie prezentujące zapierający dech w piersiach widok na Ocean Atlantycki. Projekt tej przestrzeni mieszkalnej, autorstwa pracowni TK Architekci, został wyróżniony w 12. edycji konkursu Vasco Integracja w kategorii „Projekt Mono”.

 • Apartamentowiec - w tle budynek dawnych koszar

  Osiedle Dragonów w Olsztynie

  Inwestycja znajduje się na terenie zespołu rzeźni miejskiej, pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Koszar Dragonów. Otoczenie stanowi zabytkowy cmentarz i baza magazynowa Agencji Mienia Wojskowego, znajdująca się w zespole zabytkowych budynków pokoszarowych. Wcześniej zabytkowe obiekty niszczały i nikt nie spodziewał się, że okolica może się zmienić na korzyść.

 • Młyny Rothera: największy taras w Polsce

  Młyny Rothera: największy taras w Polsce

  Marka DLH kojarzy się głównie z produktami, które indywidualni klienci kupują do swoich domów i mieszkań - oraz na tarasy. Tymczasem ten znany dystrybutor desek tarasowych i materiałów drewnopochodnych wspiera też inwestycje przeznaczone do użyteczności publicznej. Jednym z ciekawszych przykładów takiej kooperacji jest remont historycznych Młynów Rothera w Bydgoszczy. Firma DLH dostarczyła na potrzeby prowadzonych prac aż sto ton materiałów.

 • Paradyż Designers: Konkurs dla Architektów

  Paradyż Designers: Konkurs dla Architektów

  Zaprojektuj wnętrze z użyciem płytek Paradyż My Way by Gosia Baczyńska. Weź udział w konkursie i zdobądź cenne nagrody! Zgłoszenia można nadsyłać do 13.02.2022 r.

 • Szumilas od ROBYG – czyli miejska oaza zieleni bliżej niż myślisz

  Szumilas od ROBYG – miejska oaza zieleni

  Wybór własnego mieszkania od zawsze jest powiązany z oczekiwaniem, że będzie się znajdowało w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą logistyczno–usługową i jednocześnie blisko natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Czy w praktyce da się pogodzić te dwie potrzeby? Szumilas od ROBYG to osiedle, które oprócz bardzo dobrej lokalizacji oferuje mieszkańcom prywatny, 2-hektarowy las.

 • HP prezentuje nowe urządzenia do druku wielkoformatowego

  HP prezentuje nowe urządzenia do druku wielkoformatowego

  Innowacyjne serie HP DesignJet i HP PageWide XL zapewniają jeszcze więcej możliwości zastosowań.

 • Wnętrza biurowe w siedzibie marki Solenis

  Wnętrza nowej siedziby firmy Solenis

  Nowocześnie urządzone pomieszczenia biurowe znajdują się na trzech piętrach w warszawskim kompleksie Lixa. Zaaranżowana powierzchnia liczy ogółem 3,5 tysiąca metrów kwadratowych.

 • MB-Harmony Office

  MB-Harmony Office – nowy system ścian wewnętrznych ALUPROF o wyjątkowych parametrach

  Szeroka oferta systemów aluminiowych Aluprof wzbogaciła się o nową rodzinę produktów. Ceniony w Europie i na świecie za swoje innowacyjne rozwiązania producent wprowadził do oferty MB-Harmony Office – systemy do budowy wewnętrznych ścian szklanych w przestrzeniach biurowych. Wysokie parametry izolacji akustycznej, lekkość i trwałość konstrukcji oraz wygodny montaż stanowią znaki szczególne produktu.

 • Biurowiec firmy Hartman Marine Group w Holandii

  Światłocień w architekturze. Efekty 3D w systemie Dri Design

  Idealnie gładka czy z efektami 3D? Elewacje mogą być bardzo różne, ale to nie ograniczenia systemu elewacyjnego, a architekt powinien decydować o ich kształcie i formie. System Dri Design pozwala w równie prosty sposób zaprojektować i wykonać zarówno typowe i jednorodne elewacje, jak również takie o indywidualnie zaprojektowanej, trójwymiarowej strukturze, dającej efekty głębokiego światłocienia.

 • NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska

  NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska

  Aleksandra Kozłowska, związana z pracownią KWK Promes, jest laureatką Grand Prix oraz nagrody Debiut Roku w konkursie KOŁO z 2018 roku, które otrzymała za projekt toalety publicznej na bulwarach nad rzeką Słupią w Słupsku. Architektka, mimo młodego wieku, może pochwalić się licznymi osiągnięciami, m.in. Stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce, a także nagrodami i wyróżnieniami w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest również Jurorką w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowanym przez Geberit.

 • Apartamenty na Wilczej Porębie w karkonoskim stylu – prezentacja online i wywiad

  Apartamenty na Wilczej Porębie w karkonoskim stylu – prezentacja online i wywiad

  Na Wilczej Porębie w Karpaczu, w bezpośrednim sąsiedztwie lasów Karkonoskiego Parku Narodowego, stanęły dwa budynki mieszkalne. Jeden mieści osiem, drugi siedem apartamentów. Za realizację odpowiada studio de.materia. Forma obiektów inspirowana jest regionalną architekturą tych terenów. Zapraszamy na wywiad z autorem tej realizacji, Adamem Wysockim - oraz prezentację budynków w ramach cyklu "Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL". Transmisja odbędzie się 27 października 2021 o godz. 11:00, na kanale YouTube, FB i LinkedIn.

 • KOŁO "Projekt Łazienki 2021" - weź udział w głosowaniu na najlepszą koncepcję!

  KOŁO "Projekt Łazienki 2021" - weź udział w głosowaniu na najlepszą koncepcję!

  Rozpoczął się kolejny etap konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowanego przez Geberit – uczestnicy wgrali już swoje prace, teraz kolej na zadanie dla Was! Ruszyło głosowanie internautów na najlepszą koncepcję toalety publicznej dla Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 • Wnętrza warszawskiej siedziby SYZYGY i Ars Thanea

  Nowoczesne wnętrza warszawskiej siedziby SYZYGY i Ars Thanea

  SYZYGY i Ars Thanea to agencje digitalowe, tworzące marketingowe rozwiązania technologiczne. Pomieszczenia biurowe, które firmy zajmują w Warszawie, zostały zaprojektowane przez ekspertów firmy doradczej Colliers. Wnętrza wypełnione eklektycznym designem stanowią tło dla powstawania nowych koncepcji i strategii - połączenie kreacji z technologią tworzy nieformalną, stymulującą przestrzeń.

 • Osiedle Holm House

  Osiedla mieszkaniowe bez barier architektonicznych

  Na każdym osiedlu znajdzie się grupa mieszkańców, która wymaga specjalnych rozwiązań, dostosowanych do ich wymagań. Chodzi o osoby w podeszłym wieku oraz te, które borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Problem ten dotyczy również rodziców, wychowujących małe dzieci. Z myślą o tych osobach świadomi inwestorzy wprowadzają na budowane osiedla specjalne rozwiązania, które mają ułatwić mieszkańcom codzienne życie. Jakie udogodnienia pojawiają się na polskich osiedlach? Czy inwestycje bez barier to standard w ofertach deweloperów?

 • NIE OLEWAMY NATURY: Rozmowy naturalne #3 – Marcin Rząsa

  NIE OLEWAMY NATURY: Rozmowy naturalne #3 – Marcin Rząsa

  Organizowany od ponad dwudziestu lat przez Geberit i markę KOŁO konkurs na toaletę publiczną ma swoją kolejną odsłonę. Tegoroczna, 23. edycja pod nazwą „Projekt Łazienki 2021”, w przeciwieństwie do poprzednich nie dotyczy strefy miejskiej wraz z jej dworcami, bulwarami i atrakcjami turystycznymi. Tym razem uczestnicy muszą się zmierzyć ze znacznie bardziej wymagającą przestrzenią, jaką są góry i otaczająca je przyroda.

 • Lawina nagród dla Tremend za Crowne Plaza Warsaw – The HUB

  Lawina nagród dla Tremend za Crowne Plaza Warsaw – The HUB

  W samym centrum miasta, na warszawskiej Woli, nieopodal Ronda Daszyńskiego, powstał pierwszy w Polsce hotel Crowne Plaza Warsaw – The HUB. Ten nowoczesny obiekt łączy w sobie elektryzujące tętniące energią miasto ze spokojem zaczerpniętym z natury. Zachwyca już od przekroczenia progu. Za projekt hotelowego wnętrza odpowiedzialna jest doświadczona w tym zakresie warszawska pracownia architektoniczna Tremend. Nic zatem dziwnego, że projekt zgarnął aż cztery najbardziej prestiżowe nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach świata designu.

 • Premiera online projektu ArchiPaper

  Premiera online projektu ArchiPaper

  Pisaliśmy o tym projekcie w 2019 roku, teraz możemy pokazać wam pełną wersję animacji, która miała swoją premierę online 6 października 2021 roku.

 • Stadion Miejski we Wrocławiu

  Nowoczesne rozwiązania na polskich stadionach. Aluprof wspiera sportowe emocje

  Turniej UEFA EURO 2020 już za nami. Był on wyjątkowy nie tylko ze względu na rok, w którym się odbywał. Znacznie ważniejsze i bardziej interesujące były zmagania drużyn oraz liczne zaskoczenia, jakie serwowały nam zarówno niepozorne reprezentacje, jak i piłkarskie potęgi. Smaczku tej edycji Mistrzostw Europy dodawała również liczba krajów, w których rozgrywane były mecze, a tym samym mnogość i różnorodność stadionów. By nie żegnać się jeszcze z piłkarskimi emocjami, przypomnijmy sobie polskie obiekty powstałe z myślą o EURO 2012, w których – by zrealizować śmiałe wizje architektów – zastosowano innowacyjne rozwiązania Aluprof.

 • Hotelowe lobby

  Hotel Rezydent Sopot MGallery: secesyjna architektura i nowoczesne wzornictwo

  Sopot jest miejscem tętniącym życiem, zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. Jest atrakcyjny nie tylko ze względu na położenie, ale również z powodu bogatej bazy hotelowej. W czerwcu tego roku dołączył do niej Hotel Rezydent Sopot MGallery, pięciogwiazdkowy obiekt, który otworzył się ponownie po remoncie. Historyczna, secesyjna architektura nie pozwala przejść obok niego obojętnie, a wnętrza zachwycają wystrojem i wykorzystaniem oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz. Aranżację przygotowała warszawska pracownia Tremend.

 • Space branding: wnętrza biurowe Orange w Katowicach

  Orange w Katowicach: space branding wnętrz biurowych

  Wnętrza katowickiej siedziby firmy Orange zostały zaprojektowane przez studio Jander Kabza Architekci. Koncepcja wyróżnia się wykorzystaniem kolaży i motywów geometrycznych. Za przygotowaniem grafik ściennych stoją z kolei specjaliści ze Space Wizard, którym udało się stworzyć space branding, stanowiący połączenie systemowego i funkcjonalnego podejścia z artystycznymi aranżacjami ścian. Biura rozmieszczone na trzech piętrach budynku, a także szatnie, pełne są inspiracji zaczerpniętych z dziedzictwa i historii stolicy Śląska.

 • Be a part of Future Builders – porozmawiajmy!

  Be a part of Future Builders – porozmawiajmy!

  Nie tylko w budownictwie, ale również w innych dziedzinach ALUPROF SA poszukuje nowych rozwiązań i wdraża je w swoich strukturach. Dotyczy to między innymi szkoleń czy konferencji online. Spółka - jako jedna z pierwszych w branży - zaczęła organizować spotkania w tej formie, w pełni wykorzystując możliwości, które daje Internet. Okazją do sprawdzenia jej profesjonalizmu jest wzięcie udziału w projekcie Future Builders, który ma zmienić budownictwo jutra.