Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fototapeta do salonu: ponadczasowy hit w aranżacji wnętrz

artykuł zewnętrzny

Salon od zawsze pełni rolę miejsca odpoczynku i spotkań. Ponieważ w tym pomieszczeniu często organizowane są posiedzenia przyjaciół i domowników, stworzenie niepowtarzalnego i przytulnego salonu jest jednym z głównych zadań podczas remontu.

Fototapeta do salonu: ponadczasowy hit w aranżacji wnętrz
Fototapeta do salonu: ponadczasowy hit w aranżacji wnętrz
Uwalls

Piękna fototapeta doskonale sprawdza się w tym celu, gdyż trafnie dobrany motyw pomoże stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę. W przemyślanym pokoju dziennym każdy gość czy członek rodziny będzie się czuł komfortowo.

Realistyczna 3D fototapeta odmieni nawet najbardziej skromny salon
Realistyczna 3D fototapeta odmieni nawet najbardziej skromny salon
Uwalls

Jakie funkcje pełnią fototapety?

Fototapety są stosowane we wnętrzach do różnych celów. Piękna tapeta, harmonijnie łącząca się z całym wystrojem domu, ma znaczenie estetyczne, korygujące i ekonomiczne. 

Za pomocą fototapety można:

1. Zrobić akcent w aranżacji pokoju

Ta technika jest odpowiednia, jeśli w otoczeniu brakuje jaskrawych szczegółów lub kontrastujących kolorów. Abstrakcja, kosmiczne pejzaże, akwarele, duże podobizny zwierząt podkreślą styl wystroju i przyciągną uwagę do stref, które chcemy wyeksponować.

2. Nadać wspólny styl przestrzeni

Czasami fototapeta staje się punktem wyjścia podczas projektowania całej aranżacji pomieszczenia. Meble, tekstylia i dodatki są dobierane do umieszczonej w centrum mieszkania fototapety. Pomaga ona połączyć poszczególne elementy wystroju w spójną stylową całość.

3. Optycznie powiększyć pokój

Fototapety najnowszej generacji są tak umiejętnie zaprojektowane, że mogą optycznie powiększać lub wydłużać pomieszczenia oraz zwiększać wysokość sufitów. Do takich tapet należą fototapety z motywami okien, tarasów i portali, pejzaże z rozległymi polami i ścieżkami ciągnącymi się w dal, pejzaże morskie i miejskie.

Fototapeta, przedstawiająca tunel - to doskonały pomysł na optyczne powiększenie pokoju
Fototapeta, przedstawiająca tunel - to doskonały pomysł na optyczne powiększenie pokoju
Uwalls

4. Ukryć nierówności ścian

Jeśli masz za zadanie szybko naprawić czy ukryć nierówności ściany, możesz również zastosować fototapetę. Nadaje się do tego zadania tapeta z imitacją faktury kamienia, drewna, cegły itp. W tym przypadku płótno nie powinno być monochromatyczne, należy wybierać wielobarwne połączenia kolorów. Takie tapety optycznie wyrównują powierzchnię.

5. Zaoszczędzić na renowacji wnętrza

Istnieją fototapety, dokładnie oddające fakturę tynku weneckiego, betonu, metalu i plastiku. Można więc stworzyć wnętrze bez używania tych drogich materiałów, gdyż wizualnie wszystko będzie wyglądało autentycznie.

6. Szybko zmienić wygląd pomieszczenia i odświeżyć wnętrze

Nie ma potrzeby zmiany całego wystroju, wystarczy położyć modną tapetę na jednej ścianie, aby uzyskać zupełnie inny klimat. To bardzo szybka oraz bardzo zauważalna transformacja pokoju.

7. Podzielić pomieszczenie na funkcjonalne strefy

Za pomocą fototapety można dokonać podziału na strefy, podkreślając osobną rolę poszczególnych części pokoju.

Aranżacja salonu z użyciem fototapety

Wykorzystanie fototapety jako głównej ozdoby w pomieszczeniu może być najbardziej udaną decyzją  każdego pomysłu projektowego. Fototapetę w aranżacji salonu często dobiera się w zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy. 

Las na fototapecie - jeden z najbardziej popularnych motywów
Las na fototapecie - jeden z najbardziej popularnych motywów
Uwalls

Wśród uniwersalnych rozwiązań fototapetowych popularne są tapety, przedstawiające naturę. Umieszczone na nich łąki, lasy, piękne parki lub motywy górskie odświeżają pokój, są pozytywnie odbierane przez gości i domowników, nie działają drażniąco i nie przeciążają przestrzeni. Takie fototapety również optycznie powiększają przestrzeń.

Inną opcją w wyborze uniwersalnej fototapety są kwiaty, które mogą dodać odrobinę elegancji czy wnieść romantyczną nutkę do aranżacji salonu, podkreślić indywidualny styl właściciela i nawet stworzyć efekt luksusowego wnętrza.

Niezależnie od motywu, który wybierzesz do swojego salonu, warto zadbać o jakość tapety. Ogromny wybór wysokiej jakości fototapet znajdziesz na stronie producenta uwalls.pl. Trwałe i ekologiczne materiały, bezpieczne barwniki i precyzyjny nadruk - to cechy fototapet, które będą cieszyć oko przez długie lata.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fototapeta do salonu: ponadczasowy hit w aranżacji wnętrz