Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie

sponsorowany

Prestiżowa lokalizacja na Mokotowie i kameralna zabudowa, otulona prywatnym ogrodem - czy to możliwe? Okazuje się, że tak - nowa inwestycja dewelopera Ciril Poland charakteryzuje się właśnie takim położeniem. Orkana Apartments to butikowy projekt, powstający w pobliżu parku Arkadia, a jednocześnie propozycja dla wymagających osób, które poszukują nie tylko eleganckiego, ale i wyjątkowego miejsca do zamieszkania. Iście ekskluzywny charakter zapewnia rozplanowanie każdego apartamentu na oddzielnym piętrze, z bezpośrednim dostępem do windy. Warto podkreślić, że cała inwestycja składa się z zaledwie czterech lokali mieszkalnych, dzięki czemu potencjalni inwestorzy będą mieli zapewnione komfortowe warunki do życia.

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
mat. prasowe

Orkana Apartments: ARCHITEKTURA

Stworzenie koncepcji architektury prezentowanej inwestycji zostało powierzone projektantom z pracowni Gomez Architecture. Autorzy projektu wykorzystali materiały wysokiej jakości, aby zapewnić mieszkańcom ponadczasową elegancję, którą będą się mogli cieszyć się przez długie lata. Zastosowali ponadto funkcjonalne rozwiązania, podnoszące komfort codziennego użytkowania, na tle których na pierwszy plan wysuwa się nowoczesny, minimalistyczny design. Elewacje zostały wykończone w wyjątkowy sposób - ich okładzinę stanowią ręcznie formowane płytki ścienne. 

Wnętrza apartamentów już od progu oferują coś, czego nie spotkamy w przeciętnym mieszkaniu pochodzącym od dewelopera lub z rynku wtórnego, a mianowicie - sufity na wysokości 3 metrów. Dzięki temu mieszkańcy na każdym kroku będą mieli poczucie obcowania z luksusem, który dodatkowo podkreśla metraż każdego lokalu - mieszkania zajmują bowiem powierzchnię od 118 do 156 metrów kwadratowych. Potencjalnych nabywców mieszkań w Orkana Apartments z pewnością ucieszą też system klimatyzacji, doprowadzony do sypialni i salonów, oraz kontrolowane gniazdka elektryczne.

Do budynku prowadzi prywatna droga dojazdowa, a do każdego apartamentu zostały przypisane dwa miejsca parkingowe oraz sporych rozmiarów komórka lokatorska, umiejscowiona we wspólnym garażu. Połowa miejsc parkingowych została zaprojektowana jako posiadająca specjalne gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
mat. prasowe

Orkana Apartments: WNĘTRZA

Części wspólne, przewidziane do użytku wszystkich mieszkańców, przywodzą na myśl wnętrza hoteli butikowych, których zadaniem jest zaspokojenie wyrafinowanych potrzeb swoich gości. Jednocześnie w przestrzeniach tych da się wyczuć pewnego rodzaju kameralność i intymność. Starannie dobrane oświetlenie podkreśla elegancję całego projektu, a elementy sztuki użytkowej, zaprojektowane na zamówienie, czynią go jeszcze bardziej wyjątkowym. Osoby, które przykładają dużą wagę do oryginalnych rozwiązań, będą zachwycone ręcznie robionymi drzwiami czy designerskimi żyrandolami.

Każdy detal Orkana Apartments przypomina, że mamy do czynienia z nietypową inwestycją, przeznaczoną dla wymagających. Luksusowa natura koncepcji przejawia się też w materiałach wykończeniowych, utrzymanych w jasnych, ciepłych kolorach - a także w ciemnych akcentach, użytych do stworzenia wysublimowanego kontrastu. Piękna wnętrz apartamentów dopełniają widoki z okien - rozciągające się na otaczający budynek ogród.

We wnętrzach zastosowałam mariaż polskiej gościnności i domowego ciepła z belgijskim minimalizmem i designem wnoszącym nową wartość.

mówi Kamila Sitak, Interior Designer i założycielka Artkam design, pracowni projektowania wnętrz.
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
mat. prasowe

Orkana Apartments: ŚWIATŁO

Aranżacja nawet najpiękniejszego wnętrza nie będzie kompletna, jeśli nie dopracujemy projektu oświetlenia. Światło pomaga w zbudowaniu nastroju, kreuje przytulny klimat w pomieszczeniach, a dzięki umiejętnie prowadzonej przez projektanta grze z cieniem, światło tworzy walory dekoracyjne. Przykładem takiej realizacji jest właśnie Orkana Apartments. Projektanci z Delta Light w swojej propozycji zawarli szlachetne piękno, wysoką wydajność oraz technologiczną perfekcję - i uzyskali w ten sposób efekt podkreślający charakter obiektu butikowego. Wspomniana pracownia słynie ze stosowania innowacyjnych rozwiązań i umiejętnego łączenia elegancji ze wzornictwem i funkcjonalnością. 

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
mat. prasowe

Orkana Apartments: ARCHITEKTURA ZIELENI

Stworzenie koncepcji ogrodu otaczającego obiekt powierzono polskiej pracowni architektury krajobrazu Pasa Design. Punktem wyjścia w pracy projektantów stała się potrzeba wykorzystania dorosłych, pełnowymiarowych roślin, które od razu zapewnią mieszkańcom intymność i spokój. Zniewalające piękno tej zewnętrznej zieleni podkreślają oprawy oświetleniowe, dopasowane do charakteru ogrodu oraz walorów estetycznych poszczególnych gatunków roślin. Również panele, które zostały umieszczone wzdłuż granic działki, projektanci krajobrazu wykorzystali w formie podpory dla roślinności.  

A co o swojej koncepcji zagospodarowania przestrzeni wokół obiektu mówią sami twórcy?

„Stworzyliśmy ogród, który podkreśla kameralny charakter budynku, tworząc wyjątkową, intymną atmosferę, zapewniającą jednocześnie prywatność jego mieszkańcom.”

Budowa Orkana Apartments rozpocznie się jesienią 2021 roku, a planowany czas oddania inwestycji to początek 2023 roku.

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie
mat. prasowe

O INWESTORZE - CIRIL POLAND

Ciril Poland należy do belgijskiej grupy Democo, która w branży budowlanej i deweloperskiej już od 44 odnosi sukcesy w Belgii, Portugalii i Polsce. Pod parasolem Democo działa 8 wysokospecjalistycznych firm, zatrudniających ponad 800 pracowników, którzy stanowią najcenniejszy kapitał Grupy. Democo zapewnia swoim Klientom i Partnerom wartość dodaną na poziomie usług wykonawczych, technicznych i wykończeniowych. Wizytówką Ciril Poland są inwestycje zorientowane na otoczenie – niepowtarzalne, funkcjonalne, przyjazne środowisku i użytkownikom. Ciril Poland stawia na transparentność i na zrównoważony rozwój, a efektem łączenia eksperckiej wiedzy i innowacyjnych pomysłów są projekty, które częstokroć przerastają oczekiwania Klientów i Partnerów.

PARTNERZY

Studio Gomez. Założone przez architekta Hernana Gomeza studio od ponad 20 lat tworzy i realizuje projekty w Polsce i poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma setki domów, rezydencji, obiektów i całych osiedli oraz niezliczoną wręcz liczbę projektów wnętrz, obejmujących także design mebli.

Artkam design. Pracownia projektowania wnętrz Kamili Sitak powstała w 2021 roku. Jej wyróżnikiem jest indywidualne podejście do każdego Klienta, niezależnie od charakteru inwestycji. Czy mowa o sektorze prywatnym, czy komercyjnym, efektem prac Artkam zawsze jest „piękno formy i geniusz działania”.

Pasa Design. Pracownia działa od 2011 roku, realizując z sukcesem projekty z zakresu architektury krajobrazu. Wyróżniają się one szczególnym szacunkiem do kontekstu, jaki otacza projektowane inwestycje. Projektanci rozumieją potrzeby otoczenia, dbają o najdrobniejszy detal i wierzą w sens, jaki można nadawać miejscu poprzez rozsądne projektowanie.

Delta Light. To lider rynku, dyktujący trendy w oświetleniu architektonicznym. Firma jest znana na całym świecie i słynie z innowacyjnych konceptów oraz umiejętności tworzenia mieszanki subtelnej atmosfery, elegancji, funkcjonalności i wzornictwa, zarówno w oświetleniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Lions Estate – wyłączny partner ds. sprzedaży. O renomie Lions Estate świadczą nie tylko liczne rekomendacje i opinie Klientów, ale także wyróżnienia, w tym tytuł Lidera Rynku Nieruchomości Premium 2020 oraz Lidera Najwyższej Jakości Obsługi Klienta 2021.

    Więcej o:

Skomentuj:

Orkana Apartments. Pierwsza Ultra Butikowa Inwestycja w Warszawie