Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bryła Roku 2017 - gala wręczenia nagród [FOTORELACJA]

Red.

To już tradycja, że Bryła Roku kończy się uroczystą galą, na której poznajemy wyniki głosowania czytelników i werdykt jurorów. Na nasze wydarzenie zapraszamy architektów, inwestorów, czytelników, przedstawicieli świata sztuki i nauki z całej Polski. Ale Bryła Roku 2017 to nie tylko rozdanie statuetek. To także okazja do wysłuchania wykładów gości specjalnych.

Gala plebiscytu Bryła Roku odbyła się 17 maja 2018 r. w Agorze - wyjątkowym budynku, zaprojektowanym przez pracownię JEMS Architekci ponad 17 lat temu. Jerzy Szczepanik-Dzikowski opowiedział nam krótko o pracy nad tym obiektem. Michał Mazur, dziennikarz i trendwatcher, opowiedział o trendach w architekturze. 

Gościa specjalnego zapowiedział Ron J.P.M van Dartel - Ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Ambasada objęła nasz tegoroczny plebiscyt honorowym patronatem. Wykład "Design, Invent, Build. Why architecture should boil" wygłosił Peter van Assche z holenderskiej pracowni bureau SLA. 

Po krótkiej przerwie nastąpił moment na który wszyscy czekali - ogłoszenie wyników plebiscytu Bryła Roku 2017. Nagrodę jury wręczyła Agnieszka Gołębiewska - dyrektor marketingu firmy Anwis, partnera naszego wydarzenia. Decyzją Jury Bryłą Roku 2017 został Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nagrodę odebrali przedstawiciele pracowni Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe. Na scenie byli także obecni przedstawiciele władz uczelni. Dzięki Wojciechowi Małeckiemu "był z nami" Jordi Badia (z hiszpańskiej pracowni BAAS), który połączył się z architektem przez Skype'a.

Jury wyjątkowo postanowiło wyróżnić jeszcze jeden projekt - przedszkole w Żorach-Kleszczówce autorstwa pracowni Toprojekt. Nagrodę z rąk Marcina Szczeliny odebrał architekt Karol Wawrzyniak. 

 

Laureaci plebiscytu Bryła Roku 2017
Laureaci plebiscytu Bryła Roku 2017
Fot. Krystian Szczęsny

Decyzją internautów Bryłą Roku 2017 został biurowiec Bałtyk w Poznaniu, zaprojektowany przez uznaną holenderską pracownię MVRDV. Werdykt czytelników odczytał Paweł Wujec - dyrektor segmentu internetowego Agory. Architektów nie było z nami, a statuetkę odebrali inwestorzy - Ewa Voelkel-Krokowicz (w imieniu ojca), oraz Marcin Włodarczyk z firmy Garvest.

Po części oficjalnej odbył się bankiet, a wieczór umilała muzyka z najpiękniejszych filmów i seriali, wykonywana przez Film Music Quartet. 

Dziękujemy naszym partnerom - firmie Anwis (która już od trzech lat wspiera plebiscyt Bryła Roku) oraz firmie Skoda. Dziękujemy także Klinice Betonu, która zaprojektowała i wykonała statuetki. Ogromne podziękowania kierujemy też do firmy BoConcept, której piękne meble mogliśmy oglądać m.in. na naszej scenie.

Chcielibyśmy również podziękować Ambasadzie Królestwa Niderlandów, która objęła nasze wydarzenie honorowym patronatem. Był to dla nas zaszczyt!

Patronami medialnymi byli: magazyn WhiteMAD, Domo+, gazeta.pl, ekspertbudowlany.pl, budowlani.pl, Związek Zawodowy Budowlani, magazyn Ładny Dom, ladnydom.pl, budnet.pl, magazyn Cztery Kąty, cojestgrane24.pl, budownictwo.org, Traffic Design, izolacje.com.pl, Agencja Rozwoju Gdyni, nieruchomości.biz, IPB, Tu Było Tu Stało, Przegląd Budowlany, budowa.org. Bardzo dziękujemy za współpracę!

    Więcej o:

Skomentuj:

Bryła Roku 2017 - gala wręczenia nagród [FOTORELACJA]