Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bryła Roku 2018/2019 w kwietniu. Jedyny taki plebiscyt w Polsce

Redakcja Pressland/WG

Finał plebiscytu Bryła Roku, wyłaniającego najciekawsze i najpiękniejsze polskie ubiegłoroczne realizacje architektoniczne, odbędzie się wiosną 2019. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Pojawią się między innymi nowe kategorie poszerzające plebiscyt.

Bryła Roku 2018/2019
Bryła Roku 2018/2019
Fot. Pixabay.com/ kolaż bryla.pl

Już od 12 lat czytelnicy serwisu Bryla.pl, wybierają najlepiej zaprojektowane budynki w Polsce. Plebiscyt Bryła Roku stał się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych konkursów architektonicznych w naszym kraju. O trafności wyborów Internautów świadczą liczne międzynarodowe nagrody przyznawane laureatom kolejnych edycji. Misją plebiscytu jest promocja dobrej polskiej architektury oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat wpływu projektowania na jakość przestrzeni i życia.

Kolejna edycja plebiscytu Bryła Roku będzie wyjątkowa z kilku powodów. Po raz pierwszy przyznamy nagrody za 2 lata - wybierzemy najciekawsze obiekty 2018 i 2019 roku. Pojawią się nowe kategorie. Jurorzy wybiorą po 5 najciekawszych realizacji w kategoriach: 

  • obiekt użyteczności publicznej
  • obiekt biurowy
  • obiekt przemysłowy
  • dom jednorodzinny
  • przestrzeń publiczna
  • osiedle mieszkaniowe
  • rewitalizacja
  • wydarzenie architektoniczne

Bryłę Roku w każdej kategorii wybiorą Internauci. To do nich należy ostatnie słowo!

Pierwsza edycja Bryły Roku miała postać nieco spontanicznego internetowego głosowania, które trwało 24 godziny. Plebiscyt szybko zyskał rozpoznawalność i dobrą renomę. Kolejne edycje to dziesiątki tysięcy oddanych głosów i setki publikacji, audycji i programów na temat tego konkursu. Od 2016 roku przyznawana jest dodatkowa nagroda - Bryła Roku Jury. Powołanie profesjonalnego jury, złożonego z architektów, krytyków architektury, wykładowców i dziennikarzy, zbiegło się z organizacją pierwszej Gali rozdania nagród. Sukces tego wydarzenia sprawił, że uroczysta Gala wieńczy każdy plebiscyt. Tak też będzie i w tym roku. Bryła Roku 2018/2019 zapowiada się wyjątkowo.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bryła Roku 2018/2019 w kwietniu. Jedyny taki plebiscyt w Polsce