Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Blachodachówka panelowa MODUS - idealna na strome dachy

Materiały partnera

Na skomplikowanych konstrukcjach dachowych układanie blachodachówki w arkuszach wymaga ich uciążliwego przycinania. O wiele łatwiej, szybciej, a także bezpieczniej jest stosować blachodachówki panelowe. Sprawdzonym i polecanym przez dekarzy rozwiązaniem jest blachodachówka MODUS firmy Blachy Pruszyński.

Modus Estetika
Modus Estetika
fot. materiały partnera

Blachodachówka MODUS jest eleganckim i trwałym pokryciem dachowym, które z powodzeniem może być wykorzystywane do krycia wszystkich rodzajów dachów stromych. Łącząc w sobie tradycję z nowoczesnością znajduje zastosowanie przy budowie domów jedno- i wielorodzinnych, budynków gospodarczych, obiektów sakralnych, czy też renowacji starych dachów. Blachodachówka MODUS jest z blachy obustronnie ocynkowanej i powlekanej kilkoma warstwami lakieru, co gwarantuje jej długowieczność.

Pokrycie dachowe dopasowane do potrzeb

Blachodachówka MODUS dostępna jest w postaci jedno- i dwumodułowych paneli o niewielkich wymiarach (1179 x 350 mm). Z tego powodu łatwo dopasować ją do kształtu dachu, co ułatwia jej montaż, a także wpływa na znaczną redukcję odpadów. Blacha panelowa pakowana jest w pakiety, usprawnia to jej transport na budowę, rozładunek oraz ewentualne magazynowanie. Dużym udogodnieniem dla dekarzy jest również to, że blachodachówka MODUS wyposażona jest w gotowe otwory montażowe umiejscowione tak, aby zamaskować użyte do mocowania wkręty. Inny wyczuwalny atut to fakt, że odcinana jest po krawędzi. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe przyleganie kolejnych paneli i umożliwia ich montaż na specjalnej listwie startowej bez widocznych łączników.
Kolejną zaletą blachodachówki MODUS jest jej niewielki ciężar - 1 m2 waży około 4,7 kg. „Układanie blachodachówki MODUS nie wymaga wykonywania ciężkiej więźby dachowej. Ciężar pokrycia ma również istotne znaczenie w przypadku renowacji starych dachów, gdyż przy wymianie na lekkie blachodachówki nie trzeba jej wzmacniać” – mówi Jan Grycuk, dekarz z wieloletnim doświadczeniem, właściciel firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Nowy Dach Białystok.

MODUS – bezpieczny i łatwy montaż

Blachodachówka MODUS została pozytywnie przyjęta przez środowisko dekarzy, którzy chwalą sobie sposób montażu, pasowanie modułów, końcowy efekt pokrycia, a także bezpieczną pracę z materiałem pokryciowym, gdyż zaprojektowana jest tak, aby ograniczyć ryzyko skaleczenia. „Transport blach modułowych na budowę, jak i na dach, nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani wielu pracowników, wystarczą dwie osoby – twierdzi Jan Grycuk. – A dzięki modułowemu systemowi montażu unikniemy błędów związanych z niedokładnym pomiarem połaci.”
Kolejność układania modułów jest dowolna. Z reguły montaż rozpoczyna się od okapu i układa blachę rzędami w stronę kalenicy. Część ekip dekarskich stosuje odwrotną kolejność, gdyż ułatwia im to poruszanie się na dachu. Nie ma znaczenia, czy moduły będą montowane w poziomie od strony lewej do prawej, czy odwrotnie. Czasem na wybór miejsca rozpoczęcia montażu ma wpływ stopień skomplikowania kształtu połaci oraz „przeszkody”, np. okna połaciowe, lukarny, kominy. W takich sytuacjach można rozpocząć układanie pokrycia od tych miejsc. Pozwoli to dopasować materiał do szerokości lub długości połaci ograniczając konieczność cięcia blachy. „Modus jako symetryczne pokrycie umożliwia montaż pokrycia od dowolnej strony oraz wykonywanie niewidocznych zakładów pionowych - mówi Jan Grycuk. - Możliwość układania od kalenicy to istotna cecha ze względu na bezpieczeństwo pracy dekarzy, znacznie ograniczenie chodzenia po pokryciu dachowym, a także możliwość składowania na łatach. Co ważne, firma Blachy Pruszyński oferuje do wszystkich blachodachówek niezbędne akcesoria: wkręty, gąsiory i obróbki blacharskie, taśmy uszczelniające, farby zaprawkowe oraz blachy płaskie do wykonania nietypowych obróbek dekarskich.”

Modus
Modus
materiały partnera
    Więcej o:

Skomentuj:

Blachodachówka panelowa MODUS - idealna na strome dachy