Bryła Roku 2018 jesienią. Jedyny taki plebiscyt w Polsce

Redakcja Pressland/WG
25.03.2019 13:28
A A A
Bryła Roku 2018 odbędzie się jesienią

Bryła Roku 2018 odbędzie się jesienią (Fot. MichaelGaida (pixabay.com) - kolaż bryla.pl)

Finał plebiscytu Bryła Roku, wyłaniającego najciekawsze i najpiękniejsze polskie ubiegłoroczne realizacje architektoniczne, odbędzie się jesienią. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Pojawią się między innymi nowe kategorie poszerzające plebiscyt.

Już od 12 lat czytelnicy serwisu Bryla.pl, wybierają najlepiej zaprojektowane budynki w Polsce. Plebiscyt Bryła Roku stał się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych konkursów architektonicznych w naszym kraju. O trafności wyborów Internautów świadczą liczne międzynarodowe nagrody przyznawane laureatom kolejnych edycji. Misją plebiscytu jest promocja dobrej polskiej architektury oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat wpływu projektowania na jakość przestrzeni i życia.

W 2019 roku Bryła Roku będzie wyjątkowa z kilku powodów. Po raz pierwszy plebiscyt będzie organizowany jesienią. Pojawią się nowe kategorie - jury przyzna nagrody m.in. za najlepiej zaprojektowane obiekty użyteczności publicznej, biurowce, osiedla mieszkaniowe, domy jednorodzinne i obiekty przemysłowe. Nagrodzone zostaną również najlepsze rewitalizacje oraz najciekawsze wydarzenia architektoniczne. “Cremme de la cremme” plebiscytu pozostaje nadal Bryła Roku Internautów. To czytelnicy serwisu Bryla.pl wybiorą najpiękniejszą polską ubiegłoroczną realizację.     

Pierwsza edycja Bryły Roku miała postać nieco spontanicznego internetowego głosowania, które trwało 24 godziny. Plebiscyt szybko zyskał rozpoznawalność i dobrą renomę. Kolejne edycje to dziesiątki tysięcy oddanych głosów i setki publikacji, audycji i programów na temat tego konkursu. Od 2016 roku przyznawana jest dodatkowa nagroda - Bryła Roku Jury. Powołanie profesjonalnego jury, złożonego z architektów, krytyków architektury, wykładowców i dziennikarzy, zbiegło się z organizacją pierwszej Gali rozdania nagród. Sukces tego wydarzenia sprawił, że uroczysta Gala wieńczy każdy plebiscyt. Tak też będzie i w tym roku. Bryła Roku 2018 zapowiada się wyjątkowo.

Bryła Roku 2017 - zobaczcie galę rozdania nagród

Więcej o:
  • Partner plebiscytu
  • Patronat honorowy
  • Partner