o konkursie

o konkursie

Bryła Roku to najważniejsza polska nagroda architektoniczna przyznawana przez Internautów

Bryła Roku to konkurs, w którym Internauci wybierają najlepszy budynek roku. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku. Od tego czasu plebiscyt zyskał dużą rozpoznawalność także poza środowiskiem architektów i cieszy się dobrą renomą. W ciągu ostatnich lat Bryła Roku bez wątpienia stała się najważniejszą polską nagrodą architektoniczną. Także z tego względu, że najpiękniejszy budynek w Polsce wybierają Internauci.

Plebiscyt wyłania najlepsze polskie realizacje, które cenione są przez środowisko architektoniczne zarówno w Polsce, jak i na świecie. O trafności wyborów mogą świadczyć międzynarodowe nagrody, które są przyznawane laureatom kolejnych Brył Roku.

Misją konkursu jest promocja najlepszych polskich realizacji architektonicznych. Przez szereg działań towarzyszących konkursowi - przeglądy, rozmowy z architektami itp. Bryła stara się także zwiększać świadomość społeczną dotyczącą wpływu projektowania na jakość
przestrzeni i życia.

o nagrodzie

o nagrodzie

Bryła Roku nie jest już tylko tytułem. Architekci otrzymują specjalnie zaprojektowaną statuetkę

W 2016 roku Bryła Roku "wyszła" z internetu. Po raz pierwszy ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej gali w warszawskim Forcie Sokolnickiego. Na gali pojawili się przedstawiciele nagrodzonych pracowni, środowiska architektonicznego i akademickiego, oraz nasi czytelnicy.

Wręczyliśmy specjalnie zaprojektowane statuetki z betonu architektonicznego. Pierwszy raz w historii wręczona została nagroda Jury. Przygotowaliśmy również statuetkę dla zwycięzcy Makabryły Roku (głosowanie internautów odbywa się miesiąc wcześniej), dla autora najbrzydszego budynku w Polsce Niestety, projektant Centrum Handlowego w Kwidzynie nie zgłosił się po odbiór nagrody.

regulamin

regulamin

Wszystkie informacje dotyczące zasad konkursu Bryła Roku znajdziesz w regulaminie.