Aktualności

Bryła Roku 2018 odbędzie się jesienią

Bryła Roku 2018/2019 w marcu. Jedyny taki plebiscyt w Polsce

Finał plebiscytu Bryła Roku, wyłaniającego najciekawsze i najpiękniejsze polskie ubiegłoroczne realizacje architektoniczne, odbędzie się jesienią. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. Pojawią się między innymi nowe kategorie poszerzające plebiscyt.

Obrady jury konkursu Fasada Roku 2018

Fasada Roku 2018. Jury przyznało tytuły

Kuźnica Kiedrzyńska, Kraków, Zabrze, Gostyń, Jankowice - mieszkańcy tych miejscowości mają nie lada powód do dumy. To właśnie stamtąd pochodzą realizacje uhonorowane prestiżowym tytułem Fasada Roku 2018. Co więcej, zwyciężając na poziomie krajowym, cała piątka wpisała się na listę obiektów, które wkrótce będą walczyć o kolejne laury - tym razem na arenie międzynarodowej.

Konkurs Fasada Roku 2018

Internauci wybrali najpiękniejsze Fasady Roku 2018. Finał konkursu już niebawem

Meta Fasady Roku 2018 na horyzoncie! Finał konkursu już niebawem. Zanim jednak do gry wejdzie profesjonalne jury, w ich odpowiedzialną rolę wcielili się internauci. Przedstawiamy realizacje nagrodzone w plebiscycie zorganizowanym przez firmę Baumit. Wrocław, Kraków, Gostyń, Lublin, Nysa - to z tych miejscowości pochodzą realizacje odznaczone Wyróżnieniem Internautów.

Finaliści gali Obiekt Roku w systemach Aluprof

Obiekt Roku w Systemach Aluprof wybrany. Oto zwycięzcy!

14 września 2018 r. podczas finałowej gali poznaliśmy 10 najlepszych brył zgłoszonych do konkursu Obiekt Roku w Systemach Aluprof 2018. Pierwsze miejsce zajął budynek Green2Day z Wrocławia zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa. Nagrodzono także obiekty wybrane głosami Internautów oraz zagraniczne realizacje. Wydarzenie poprzedziła konferencja "Architektura przyszłości. Co mówią o nas budynki, które stawiamy" z udziałem znamienitych architektów.

Royal Wilanów autorstwa JEMS Architekci - zwycięzca edycji z 2016 roku

Trwa konkurs Obiekt Roku w systemach Aluprof

Do 1 lipca można nadsyłać zgłoszenia do konkursu Obiekt Roku w systemach Aluprof. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Konkurs Obiekt Roku w systemach Aluprof

Konkurs Obiekt Roku w systemach Aluprof - zapraszamy do wzięcia udziału

Obiekt Roku w systemach Aluprof to konkurs skierowany do architektów i pracowni architektonicznych. Gdzie znajduje się najciekawsza bryła w Polsce zrealizowana przy wykorzystaniu systemów Aluprof? Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji konkursu!

bryła roku, gaa bryła roku, plebiscyt, gala

Bryła Roku 2017 - gala wręczenia nagród [FOTORELACJA]

To już tradycja, że Bryła Roku kończy się uroczystą galą, na której poznajemy wyniki głosowania czytelników i werdykt jurorów. Na nasze wydarzenie zapraszamy architektów, inwestorów, czytelników, przedstawicieli świata sztuki i nauki z całej Polski. Ale Bryła Roku 2017 to nie tylko rozdanie statuetek. To także okazja do wysłuchania wykładów gości specjalnych.

Otwarcie Bałtyku w Poznaniu. Pierwszy w Polsce projekt zrealizowany przez holenderską pracownię MVRDV

BRYŁA ROKU 2017 - wyniki. Poznajcie zwycięzców i zobaczcie najlepsze polskie realizacje architektoniczne

Bryła Roku 2017 to jedenasta edycja plebiscytu, w którym internauci wybierają najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce. Swoją nagrodę - Bryłę Roku Jury - przyznaje też jury złożone z architektów, dziennikarzy i krytyków architektury. W tym roku jurorzy postanowili przyznać dodatkowe wyróżnienie. Zobaczcie wyniki naszego plebiscytu!

Sofa Ottawa - proj. Karim Rashid

BoConcept wspiera galę Bryła Roku 2017

Gala Bryła Roku 2017 wymaga odpowiedniej oprawy. Jest nam bardzo miło, że również i w tym roku wspierać nas będzie duńska marka BoConcept.

Bryła Roku 2017 - głosowanie internautów czas zacząć!

BRYŁA ROKU 2017 - do kogo trafi nagroda? [GŁOSOWANIE]

Która realizacja zasługuje na tytuł BRYŁY ROKU 2017? Spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń jury wybrało 10 nominacji. Nie było to zadanie łatwe - w tym roku dyskutowaliśmy o ponad 30 obiektach. W finale znalazły się budynki mieszkalne, biurowce, muzea, placówki oświatowe oraz przestrzenie publiczne. Pomóżcie nam wybrać najlepszą polską realizację architektoniczną ubiegłego roku. Zobaczcie nominowane obiekty i zdecydujcie, który z nich zasługuje na nagrodę. Zwycięzców poznamy 17 maja podczas gali rozdania statuetek, a wyniki zostaną opublikowane równocześnie na stronie Bryły.

Bryła Roku 2017 - jury

Jury plebiscytu Bryła Roku 2017

Plebiscyt Bryła Roku 2017 wkracza w decydującą fazę. Spośród wszystkich nadesłanych przez Was zgłoszeń, 24 kwietnia Jury wybierze 10 budynków, które znajdą się w ścisłym finale naszego konkursu. To do naszych czytelników będzie należeć decyzja, która realizacja otrzyma tytuł Bryły Roku 2017. Jednocześnie Jurorzy wybiorą obiekt, który według nich zasługuje na miano Bryły Roku Jury 2017. Ich werdykt pozostanie tajemnicą - poznamy go 17 maja podczas uroczystej gali w Warszawie. Zobaczcie nasze tegoroczne Jury!

Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017

Ambasada Królestwa Niderlandów honorowym patronem Bryły Roku 2017

Z ogromną radością informujemy, że honorowy patronat nad plebiscytem Bryła Roku 2017 objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

Peter van Assche i projekty bureau SLA

Peter van Assche z bureau SLA na gali Bryła Roku 2017! Zobaczcie jego realizacje

Bryła Roku 2017 zbliża się wielkimi krokami. To nie tylko plebiscyt i gala wręczenia nagród dla autorów najpiękniejszych budynków w Polsce zrealizowanych w 2017 roku. To także okazja do kuluarowych rozmów i inspirujących spotkań z najlepszymi architektami. Już teraz możemy zdradzić, że gościem specjalnym naszej gali będzie Peter van Assche z holenderskiej pracowni buerau SLA. Zobaczcie kilka jego niezwykłych realizacji.

Michał Mazur na targach w Mediolanie w 2016 roku

Bryła Roku 2017 - Michał Mazur na naszej gali

Gala Bryła Roku 2017 zbliża się wielkimi krokami. Uchylamy rąbek tajemnicy - pierwszym gościem specjalnym będzie Michał Mazur. Specjalnie dla was wydobędzie esencję z najważniejszych konferencji, targów i festiwali.

Bryła Roku 2017 - zbieramy nominacje

Bryła Roku 2017 - nominuj budynek i zobacz dotychczasowych laureatów

Startuje Bryła Roku 2017 - rozpoczynamy zbieranie nominacji. Gdzie znajduje się najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce? Razem z Wami rozglądamy się po Polsce w poszukiwaniu dobrej architektury. Nieważne, czy to obiekt z wielkiego miasta, miasteczka czy ze wsi - poprzednie edycje udowadniają, że piękne budynki można znaleźć wszędzie! Nie chcemy przegapić żadnej realizacji, dlatego zachęcamy do przesyłania propozycji. Zobaczcie laureatów poprzednich edycji.

Bryła Roku 2017

XI Bryła Roku - zapraszamy na wyjątkowy wieczór

Który budynek zostanie Bryłą Roku 2017? Weź udział w uroczystej gali, porozmawiaj z najlepszymi polskimi architektami, dowiedz się, jak projektować przyszłość.

Dom Towarowy Solpol we Wrocławiu

Co mówią o nas budynki, które wznosimy? Rozmowa z Filipem Springerem

Wprowadzanie zmian po łebkach powoduje, że dzieje się coś odwrotnego od pierwotnego zamierzenia. Administracja szybko zyskuje argument, że próbujemy zrobić to, co robią na świecie, ale nam nie wychodzi, bo jesteśmy innym krajem.

Filharmonia w Szczecinie

Grzegorz Piątek: Budynkom trzeba dać trochę czasu [FELIETON]

Budynkom trzeba dać trochę czasu. Aby w pełni (d)ocenić budynek, nie wystarczy obwąchać go z zewnątrz. Trzeba wejść do środka i zwyczajnie z niego skorzystać.

Dotleniacz na placu Grzybowskim

Za co odpowiada architekt?

Jedną z najprostszych definicji architektury jest ta, w której odwołujemy się do roli architekta jako kreatora przestrzeni. Z pustki lub z przestrzennego chaosu powołuje on do życia budynki, dzielnice lub - w konsekwencji tych procesów - także całe miasta. Ten trochę kosmogoniczny obraz stawia projektanta w roli demiurga, od którego decyzji zależy kształt przestrzeni, w której toczy się nasze życie.

25.05.2017 Warszawa , ul. Krakowskie Przedmiescie . Klub Niebo . Gala rozdania nagrod Bryla Roku . Organizator - portal bryla.pl . Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

BRYŁA ROKU 2016: relacja z gali wręczenia statuetek

Głosami internautów serwerownia Beyond w Poznaniu została uznana za najpiękniejszy budynek w Polsce w 2016 roku. Nagrodę jury otrzymali autorzy projektu siedziby "Wiadomości Wrzesińskich", architekci z pracowni Ultra Architects.

BRYŁA ROKU 2016 - nagroda Internautów Serwerownia Beyond, projekt: ELD Poland

BRYŁA ROKU 2016: poznajcie zwycięzców i zobaczcie najpiękniejsze budynki w Polsce

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu BRYŁA ROKU, w której to Internauci wybierają najlepiej zaprojektowany budynek w Polsce. W tym roku po raz drugi w historii jury przyznało nagrodę specjalną dla najlepszej realizacji architektonicznej. Statuetki właśnie zostały wręczone na uroczystej gali. Poznajcie tegorocznych laureatów!

Plac zabaw w Chorzowie

Prawo do fikołków. Architektura do zabawy

O architekturze przywykliśmy mówić w poważnym tonie. Na co dzień najczęściej oceniamy budowane "na serio" osiedla mieszkaniowe, biurowce, gmachy użyteczności publicznej, stylowe wille. Ale przecież architektura powstaje też, aby nieść radość.

Bałtyk w Wielkopolsce

Inwestycje z przyszłością. Bryły w budowie

Poznań z dostępem do Bałtyku, zielone handlowe serce Białołęki, ukłon dla katowickiego spodka i przejście ze starej do nowej Łodzi w stali i rdzy. Bryła.pl już teraz przygląda się nowym inwestycjom, które mają szansę na nominacje w niedalekiej przyszłości.

Dachologia odkrywa na nowo zapomniane przestrzenie. Cykl Synchronizacja, Fundacja Bęc Zmiana.

Wespół Zespół. Projekty dla mieszkańców i z mieszkańcami

Architekci coraz częściej wspólnie z mieszkańcami zmieniają przestrzeń publiczną. Powstają projekty, które aktywizują lokalną społeczność i zachęcają ją do podejmowania działań w najbliższym otoczeniu.

Modus Estetika

Blachodachówka panelowa MODUS - idealna na strome dachy

Na skomplikowanych konstrukcjach dachowych układanie blachodachówki w arkuszach wymaga ich uciążliwego przycinania. O wiele łatwiej, szybciej, a także bezpieczniej jest stosować blachodachówki panelowe. Sprawdzonym i polecanym przez dekarzy rozwiązaniem jest blachodachówka MODUS firmy Blachy Pruszyński.

Miejskie meble proj. Pawła Grobelnego w biznesowej dzielnicy Paryża

Mój kawałek Paryża. Rozmowa z Pawłem Grobelnym

Wygrał konkurs na projekt mebli miejskich dla La Defense, biznesowej dzielnicy Paryża. część paryskich biznesmenów pracuje teraz na meblach-wyspach wyposażonych w rozmaite technologiczne udogodnienia.

Dom aatrialny

"Chcę się ścigać z całym światem, nawet jeśli ten świat o tym nie wie"

Ambicją Roberta Koniecznego jest tworzenie rzeczy nietypowych, niestandardowych, szukanie ciekawych rozwiązań. Z tym że u podstaw tej pracy zawsze leży znalezienie dobrej odpowiedzi na zadany temat. Nagradzany na całym świecie architekt, szef biura KWK Promes mówi nam, jak do tych odpowiedzi dochodził.

Żaluzja fasadowa ANWIS

Jak dopasować żaluzje fasadowe

Projektowanie szklanych fasad stało się obowiązującym trendem w architekturze, a przezroczyste tafle ujęte w aluminiowe ramy i sięgające od podłogi do sufitu są znakiem rozpoznawczym współczesnych budynków. Pozwalają uzyskać wrażenie lekkości, nadają wnętrzom przestronności i łączą je z otoczeniem. Szklane elewacje są doskonałym "sąsiedztwem" dla budynków w nowoczesnym stylu, jak i w tych starych, zabytkowych. Stają się dla nich nieoczywistym tłem.

Żaluzja fasadowa

Żaluzje fasadowe ANWIS - nowoczesne i efektywne rozwiązania ochrony przeciwsłonecznej

Żaluzje fasadowe zwane również zewnętrznymi są nowoczesnym, eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasa-dy budynku. Lekka i prosta budowa doskonale sprawdzi się w nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami, a także w konstrukcjach aluminiowych.

ANWIS

Anwis - marka, jakość, rozwój

Zaufanie, jakim obdarzają nas Klienci, jest zobowiązaniem do dalszego rozwoju firmy i udoskonalania oferowanych produktów. Z entuzjazmem kontynuujemy nasz rozwój, dzięki któremu możemy utrzymać najwyższą jakość produktów, a nasi Klienci - światło pod kontrolą. Dzięki naszemu zaangażowaniu i konsekwencji budujemy przedsiębiorstwo będące solidnym producentem i kooperantem. Jesteśmy firmą o stabilnej pozycji na rynku europejskim. Nasz zespół to ludzie z pasją, którzy swoją kreatywnością wyznaczają innowacyjne kierunki rozwoju branży. Dbamy o wysoką jakość, starając się łączyć klasykę i prostotę rozwiązań ze współczesnymi wymogami architektury.

Partner plebiscytu
ANWIS
Partner honorowy
Kingdom Of Netherlands
Partner
Skoda
BoConcept
Patroni medialni
Gazeta.pl
ekspertbudowlany.pl
Ladnydom
Ladnydom poradnik
4budowlani.pl
budowlani
Cztery Kąty
budnet.pl
cojestgrane24
budownictwo.org
Traffic Design
izolacje.com.pl
agencja rozwoju gdyni
nieruchomosci.biz
IPB
Tu Bylo Tu Stalo
Przeglad Budowlany
budowa.org
Mad White
Domo+
Patron główny
ANWIS
Partner
Blachy Pruszynski
Patroni medialni
Gazeta Wyborcza
cojestgrane24
Ladnydom
Ladnydom Poradnik