aktualności

Motywem przewodnim tegorocznej "Bryły Roku" jest projektowanie miast. Jaki wpływ mają architekci na życie mieszkańców miast? Jak tworzyć przestrzeń przyjazną mieszkańcom?

 • Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja "Wiadomości Wrzesińskich"

  Z wizytą w Bryle Roku 2016. Redakcja

  Siedziba "Wiadomości Wrzesińskich" zaprojektowana w pracowni Ultra Architects została BRYŁĄ ROKU 2016 - nagroda jury. Polska realizacja walczy również o tytuł NAJLEPSZEGO BUDYNKU NA ŚWIECIE na World Architecture Festival w Berlinie. Odwiedziliśmy Wrześnię, by na własne oczy zobaczyć, jak pracuje się w tak dobrze zaprojektowanej redakcji. Waldemar Śliwczyński - redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich", a zarazem główny inwestor opowiada o kolejnych etapach realizacji projektu.

 • Co mówią o nas budynki, które wznosimy? Rozmowa z Filipem Springerem

  Co mówią o nas budynki, które wznosimy? Rozmowa z Filipem Springerem

  Wprowadzanie zmian po łebkach powoduje, że dzieje się coś odwrotnego od pierwotnego zamierzenia. Administracja szybko zyskuje argument, że próbujemy zrobić to, co robią na świecie, ale nam nie wychodzi, bo jesteśmy innym krajem.

 • Bryła Roku 2016 - tak było na gali rozdania nagród

  Bryła Roku 2016 - tak było na gali rozdania nagród

  Bryła Roku 2016 za nami. Zwieńczeniem plebiscytu była uroczysta gala, która odbyła się 25 maja w warszawskim klubie Niebo. Na wydarzeniu obecni byli architekci, czytelnicy, dziennikarze, przedstawiciele świata nauki, sztuki i biznesu. Galę poprowadził Michał Gwiazdowski - dyrektor programowy internetu czasopism. Bryłą Roku Jury została siedziba "Wiadomości Wrzesińskich". Agnieszka Sadowska - członek zarządu AGORA SA, wręczyła statuetkę architektom z pracowni Ultra Architects. Decyzją internautów Bryłą Roku 2016 został budynek serwerowni Beyond.pl w Poznaniu,...

 • Jury o wyborze Bryły Roku 2016

  Jury o wyborze Bryły Roku 2016

  Jury w tym roku miało trudne zadanie. Z nadesłanych przez Was propozycji, wybrało 10 budynków, które znalazły się w ścisłym finale plebiscytu Bryła Roku 2016. Dodatkowo jury (w składzie: prof. Jan Słyk, Grzegorz Stiasny, Marcin Szczelina, Paweł Stremski, Jarosław Gajda i Anna Ostrowska) przyznało swoją nagrodę specjalna. Czym kierowali się wybierając finałową dziesiątkę? Jak przebiegały obrady? Czy dobrze przewidzieli wynik głosowania internautów?

 • Bryła Roku 2016 - zobaczcie, jak wyglądała gala rozdania nagród [ZDJĘCIA]

  Bryła Roku 2016 - zobaczcie, jak wyglądała gala rozdania nagród [ZDJĘCIA]

  Plebiscyt Bryła Roku to święto wszystkich miłośników dobrej architektury. Zwieńczeniem jubileuszowej, dziesiątek edycji była uroczysta gala rozdania statuetek, zorganizowana w warszawskim klubie Niebo. Gali towarzyszyły wykłady Roberta Koniecznego i Filipa Springera. Swoją obecnością zaszczycili nas architekci, dziennikarze, przedstawiciele świata nauki, kultury i biznesu. Byli również z nami czytelnicy serwisu Bryla.pl - bez nich to wydarzenie nie miałoby sensu! Zobaczcie pierwszą część naszej fotorelacji.