Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

BRYŁA ROKU 2016: relacja z gali wręczenia statuetek

red

Głosami internautów serwerownia Beyond w Poznaniu została uznana za najpiękniejszy budynek w Polsce w 2016 roku. Nagrodę jury otrzymali autorzy projektu siedziby "Wiadomości Wrzesińskich", architekci z pracowni Ultra Architects.

25.05.2017 Warszawa , ul. Krakowskie Przedmiescie . Klub Niebo . Gala rozdania nagrod Bryla Roku . Organizator - portal bryla.pl . Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Zwycięzcy plebiscytu Bryła Roku 2016 (architekci z pracowni Ultra Architects i ELD Poland), Michał Grzybkowski - prezes zarządu Beyond.pl, Agnieszka Sadowska z zarządu Agory, Anna Ostrowska z Bryla.pl i Agnieszka Gołębiewska z firmy ANWIS.
fot. Franciszek Mazur

Wyniki konkursu Bryła Roku zostały ogłoszone podczas gali, która odbyła się w czwartek, 25 maja br. w klubie Niebo przy ulicy Nowy Świat 21 w Warszawie. Podczas gali krótkie wykłady wygłosili Robert Konieczny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej nagradzanych polskich architektów i Filip Springer, autor książek o architekturze, reporter i fotograf.

Punkty wspólne architektury i reportażu

Zaproszeni goście dyskutowali na temat projektowania przestrzeni miejskich. Filip Springer zaskoczył zgromadzonych opowieścią o warsztacie reportera, mówił o kolejnych etapach pracy nad reportażem używając pojęć bliskich architekturze takich jak: fundament, konstrukcja, kontekst i detal. Krótka prelekcja, chociaż wprost odnosiła się do reportażu, niosła za sobą opowieść o pracy architekta. Tym samym pokazując punkty styczne wartościowego reportażu i dobrej architektury.

Przełomowe projekty dla miasta

Robert Konieczny opowiadał o procesie projektowania szczecińskich Przełomów zwracając szczególną uwagę na sposób tworzenia miejsc otwartych i przyjaznych dla mieszkańców. Tłumaczył kolejne etapy powstawania "górki w mieście". Pokazał zdjęcia ludzi jeżdżących na rolkach i sankach oraz fotografie z koncertów i zgromadzeń odbywających się na placu. Wspomniał również o skomplikowanym projekcie Bunkra Sztuki w Krakowie. Architekci z KWK PROMES stworzyli koncepcję przebudowy z poszanowaniem dla oryginalnego projektu Krystyny Różyskiej. Szukali sposobu na odsłonięcie modernistycznej fasady przy jednoczesnym zachowaniu jednego z ulubionych miejsc spotkań, czyli kawiarni Bunkier Cafe.

Gala rozdania statuetek BRYŁY ROKU 2016

Na sali nie zabrakło: architektów z nominowanych pracowni, przedstawicieli środowiska architektonicznego i akademickiego, osób związanych z kulturą  i instytucjami miejskimi oraz inwestorów. Gala nie mogłaby się odbyć bez obecności czytelników Bryły.   Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne zakończenie jubileuszowej edycji Bryły Roku 2016. Już teraz rozglądamy się w poszukiwaniu realizacji, które wezmą udział w naszym konkursie za rok.Tegorocznym laureatom serdecznie gratulujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z GALI BRYŁA ROKU 2016 >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

BRYŁA ROKU 2016: relacja z gali wręczenia statuetek