Ambasada Królestwa Niderlandów honorowym patronem Bryły Roku 2017

Red.
16.04.2018 16:30
A A A
Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017

Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017 (Fot. kolaż bryla.pl / mat. Ambasady Królestwa Niderlandów)

Z ogromną radością informujemy, że honorowy patronat nad plebiscytem Bryła Roku 2017 objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

Gala Bryła Roku to święto dobrej, polskiej architektury. W ten wyjątkowy wieczór poznajemy najlepiej zaprojektowany budynek 2017 roku i mamy możliwość wysłuchania wyjątkowych wykładów naszych gości specjalnych. To także okazja do kuluarowych rozmów z najlepszymi polskimi architektami. 

Misją plebiscytu Bryła Roku jest promocja dobrej architektury. Pokazujemy, że polskie miasta zmieniają się, pięknieją, a świetnie zaprojektowane budynki to nie tylko domena wielkich miast. 

Z radością informujemy, że  patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017Ambasada Królestwa Niderlandów patronem honorowym Bryły Roku 2017 Fot. mat. Ambasady Królestwa Niderlandów

Często pokazujemy Wam niesamowite realizacje z Amsterdamu, Hagi, Utrechtu czy Eindhoven, a prace holenderskich architektów zyskują uznanie na całym świecie. 

Specjalnie na galę Bryła Roku 2017 Peter van Assche z pracowni bureau SLA przygotuje wykład "Design, Invent, Build. Why architecture should boild", podczas którego pokaże swoje wybrane projekty i opowie o architekturze cyrkularnej oraz zrównoważonym projektowaniu.

Peter van Assche i projekty bureau SLAPeter van Assche i projekty bureau SLA Fot. Koos Breukel (z lewej), mat. bureau SLA - kolaż bryla.pl

Holandia - dobra architektura na każdym kroku

Holenderskie miasta słyną z dobrej, nowoczesnej architektury. Budynki użyteczności publicznej, osiedla mieszkaniowe a nawet rowerowe kładki mają nie tylko pełnić podstawowe funkcje, ale również poprawiać estetykę miasta. W jaki sposób od tylu lat architektom i urbanistom udaje się tworzyć przestrzenie uznawane na całym świecie za wzór do naśladowania? 

W Holandii wszyscy mają świadomość, że miasto do dobro wspólne. Holenderscy urbaniści podkreślają, że tworząc nowe obiekty przede wszystkim trzeba myśleć o ludziach i ich potrzebach. Już na etapie tworzenia koncepcji nowych budynków do rozmów zapraszani są projektanci, właściciele nieruchomości, biznes, władze miasta, mieszkańcy a także instytuty naukowe. Wszystkim zależy na stworzeniu innowacyjnych, ciekawych i przyjaznych ludziom rozwiązań.

Być może tu jest recepta na dobrze zaprojektowane miasta? Zaangażowanie wszystkich stron, dialog i chęć budowy przestrzeni o najwyższej jakości.

Chcecie uczestniczyć w gali Bryła Roku? Tutaj znajdziecie więcej szczegółów>>

Zobacz także
  • Partner plebiscytu
  • Patronat honorowy
  • Partner