Widowiskowy socjalizm. Dziś tak się już nie buduje

ace
27.09.2011 09:20
A A A Drukuj
Choć lata socjalizmu wszystkim kojarzą się źle, trzeba stwierdzić, ze ta epoka wydała wiele niezwykle widowiskowych budowli. Większość z nich obronna ręką przeszła transformację i do dziś można je podziwiać w wielu krajach byłego ZSRR i Europy Środkowo-Wschodniej.

Expo Socialism, www.flickr.com

Erewań, Centrum Sportowo-Koncertowe im. Karena Demirczjana (I Sekretarza Armeńskiej Partii Komunistycznej w latach 1974-88) - to potężna budowla, wzniesiona na wzgórzu, górująca nad zachodnią częścią stolicy Armenii. Oficjalnie otwarta w październiku 1983 roku, w latach 2005-2008 została zmodernizowana i nadal pełni swoją funkcję. W części sportowej hala pomieścić może do 11 tysięcy kibiców, sala koncertowa - 1300 melomanów.

Expo Socialism

Prowincja Gegharkunik, Dom Pisarzy - nigdy nie zbudowany do końca hotel, wzniesiony nad brzegiem największego w Armenii Jeziora Sewan, które jest zarazem jednym z najwyżej na świecie położonych - leży na wysokości 1916 m n.p.m. Okolice jeziora są bardzo malowniczym, a więc i lubianym przez turystów miejscem - Dom Pisarzy (rozbudowano współczesne budynki) działa więc do dziś. Widoczna na zdjęciu część hotelu została zbudowana ok. 1971 roku.

Prowincja Gegharkunik, Dom Pisarzy

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX